Piyango&Loto'dan Büyük İkramiye Çıksaydı Ne Yapardınız?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve B.B. King tarafından 16 Mart 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. B.B. King

B.B. King Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Avustralya/Melbourne
    "yoksullara yardım ederdim,şuraya 100 milyar bağışlardım,buraya 300 milyar bağışlardım,sokak çocuklarına yardım ederdim,şehitlerimize yardım ederdim" GİBİ şeyleri klavye başında söylemek herkesin yapabileceği bir şey.zaman zaman arkadaş ortamlarında bu muhabbet açılır.birden herkes iyilik meleği kesilir.fakat içlerinde senelerdir tanıdığım arkadaşlarım var ve adım gibi biliyorum günahlarını bağışlamazlar.parayı kumar masasında ve kadınlarla yerler.nasıl olsa çıkmayacak,sallaması bedava.iyilik meleklerim benim. :)

adam gibi söylüyorum,1 lirasını bile bağışlamazdım fakat tamamını da bağışlardım.nasıl mı?avukatıma vasiyetnameyi sunar öldükten sonraki bütün mal varlığım ve param şu şu şu vakıflara,şu şu şu yerlere bağışlansın diye.fakat ölmeden bağışlamazdım.

uyuşturucu ve kumardan dini inançlarım ve yetiştirilme tarzım sebepleriyle hayatım boyunca uzak durduğumdan ve kendimi tanıdığımdan kesinlikle bunlardan uzak duracağımı bildiğimden,bu parayı bu dünyada bitiremem.içki ve kadından da uzak durmaya çalışan birisiyim.gene adam gibi söylüyorum,kadınlara karşı zaafım var. :eek: ama prensip olarak hayatım boyunca kimseyle para karşılığı birlikte olmadım ve ya paramı yemesine müsade etmedim.neyse bunlar özel şeyler,daha fazla karıştırmayayım.günahı boynuma...

2 kardeşiz.abimin paraya ihtiyacı yok.akrabalarımdan fakir birisi yok.ihtiyacı olan olursa gene yardım ederim.fakat kimseye de dişinin keyfine para vermem.

anneme ve babama bahçeli bir ev satın alırım.beyaz eşyalarını,mobilyalarını annemin istediğine göre alırım.babama çok karizmatik bir araba alırım.volvo s80 olabilir.

türkiye'de yaşamam.izlanda'ya yerleşebilirim.sıcak,ılıman bir ülkede yaşamak istersem arjantin ve ya avustralya..ülkeleri gezerim,fotoğraf albümleri hazırlarım..jamaika,küba,güney afrika cumhuriyeti,moğolistan,kuzey kore,latin amerika ülkelerinin tamamı,grönland en çok merak ettiklerim.ne araba,ne kat,ne yat..sadece gezerdim.fotoğraflar çekerdim ve yazardım..

Son düzenleme: 16 Mart 2008
  2. beycank

beycank Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul
    ilk önce kendimi , ailemi akraablarım hayatını vs vs düzene sokarız herkese ev araba fln filan :D
    bana yine gelir getirecek bir iş kurardım birkaçtane gelir gelicek yerler.
    doğuda fabrikalar kurardım ülkedi işsizlik için.
    çünkü millet orda iş bulamyıor gelyior istanbula fln göçler fln zor oluyor :D
    sonra bağışları fln yapardım gerekli yerlere. ihtiycaı olan yerlere.
    şimdi ne kadar kaznadığıma bağlı bunlar tabi.
    mesela gelir elde etmek için kurduğum yerlerdende sağlam para gelyiorsa.
    askeri anlamda yatırım yapardm
    bu askerlerimzi silahlarının üretildiği yeri geliştirirdim.
    tsk ya yüksek miktarda bağış
    askelerimiz içni özel kıyafet araç gereç silahlar fln üretilecek yer kurardım :D:D:D
    böyle yanii :D

3. HELL WATCHMAN

HELL WATCHMAN Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Antrenör,güvenlik
    thums:direk 10 numara bi growth, insülin kürü yapardım:eek:

4. Talat Ozan Toptan

Talat Ozan Toptan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    antrenör...
    Yer:
    İstanbul
    Growth+igf..........

5. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Hela yapardım:D

6. djburakgs

djburakgs Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Üsküdar
    bir spor salonu açardım ve kaliteli markalarda protein tozları üreten bi fabrika açardm... böylece çok güzel bir kar yapıp hayatımı yaşardım...

7. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Çok kaliteli bir forum açar kalitesiz kişileri uzaklaştırıp kaliteyi yakalardım bu en buyuk yatırımım olurdu :)

FREELEO, B.B. King ve glory bunu beğendi.
  8. B.B. King

B.B. King Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Avustralya/Melbourne
    o dediğini ben de yapardım flexor inan ki.ama forumumuz gene de yeterince kaliteli.bu forumdaki kalitesiz kişileri uzaklaştıramamanın nedeni nedir?şu anda halen mesaj kutuma 1 şahıs tarafından eşcinsel içerikli taciz ve küfür mesajları geliyor.şifremi biliyorsun.gir,bak..

9. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    benim aklimda bir ciftlik var, tarla tapan etinden sutune toplanan urunler hayir kurumlarina bagislanacak, kendi kendini cekip cevirebilecek.

kisisel olarak ta herhalde bir dunya turu akabinde bowflex lerden kurulu bir home gym :)

10. FREELEO

FREELEO Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    ozgur
    Yer:
    BALIKESİR/BURHANİYE
    kız arkadaşımla evlenirdim

11. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    okulu dondururdum. 1 sene dünyayı dolaşırdım. önce avrupa sanırım. sonra amerika kıtası . asya yı daha sonra gezerdim . güzel arsa alırdım ya da arsa sı olan biriyle anlaşıp bir site kurardım şöyle 80 villalık kadar . birini aileme verirdim. daha arardım ve yine kat karşılığı bir site yaparım ama bu sefer apartman olurdu. çatı katındaki dubleksede ben otururdum. ya da pardon bu ülkede ki vergileri çekemem . herhalde abd de yaşayabilirdim çünkü dünyada genel ortalama olarak insanların en rahat olduğu ülke abd . vergiler dolaylı vergiler yok denecek kadar az . tr de 320d alırken abd de alacağın araba m5 oluyor benzinde 3 kat ucuz . bu şekilde yapardım galiba. yanlız mesela büyük ihtimalle 25 milyon mu çıktı büyük ikramiyeden bu inanılmaz bir para değil arkadaşlar eğer akıllı kullanılıp sadece yenirse deli gibi harcamadığınızı varsayalım bankada bile dursa 10 sene gibi hafif fazla yiyerek bitebilecek bir para . çok akıllı kullanmak lazım

Sayfayı Paylaş