Pirinç Lapasıyla ilgili bir kaç soru..

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve kalamir tarafından 3 Şubat 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. kalamir

kalamir Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Çoğu vg ci bu pirinç lapasını yemekte.. bende yemeyi düşünüyorum fakat bir yerde okudum herkes pirinç lapasıyla diyet yapıyormuş ve günde en az 500gr veriyorum diyorlar. Ben kilo vermek istemiyorum şu anda. Diyet programım az yağlı yüksek protein ve karbonhidrat var fakat ne yapmalıyım pirinç lapası kilo verdirir mi ?

2. zhu.zhq

zhu.zhq Üye

Beğenileri:
    340
    Ödül Puanları:
    73
    pirinc lapasi kiloverdiri diye birsey yok. kompleks karbonhidrat olarak kullaniliyor. pirinc lapasiylakiloda alirsin ama hacim icin kilonun bi3 3.5 kati kadar karbo alman lazim. 70 kilo olanbiri gunde 210 240 gr arasi karbo almalidir. kilo verdigini soyleyenler yag yakimi icin ugrasiyordur gunde aldikalri karbo miktari azdir .

3. caglar keyf

caglar keyf Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Prinç lapası yağsız karbonhidrat deposudur kardesim :) yağsız hacim yapmak için yiyolar ve protein ne kadar önemliyse karbonhidratta enerji için o o kadar önemlidir ve hiç yağsızda olmaz :)

4. bycanertk

bycanertk Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    53
    500 gr veriorum diyenler sallmışlar bence arkadaşımın dediği gibi diyet döneminde özellikle kullanılır ve yağ yakmak için tabiki

5. mcirpan81

mcirpan81 Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    38
    Pirinç lapası yağsız ve tuzsuz yapılır.Yani sadece suda haşlanır..Özellikle definasyon döneminde vg ciler enerji ihtiyacını yağsız kompleks karbonhidratlardan sağlar..pirinç lapasıda bunun için birebirdir..pirinç lapası yanında haşlanmış patateste yenir mesela..

bycanertk yağ yakmak için kullanıldığını söylemiş ama yağsız enerji için kullanılır demek istedi sanırım...

bycanertk bunu beğendi.
  6. bycanertk

bycanertk Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    53
    aynen öyle mcirpan81 yanlış anlaşılmasın...

Son düzenleme: 13 Şubat 2010
  7. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    aratırken çıktı karşıma yorum ekleyeyim dedim..beyaz pirincin her türü basit karb.dır..yani kan şekerini normalden hızlı yükseltir..antreman sonraları hariç tavsiye etmiyorum..hatta yıllarca yağlar kötü olarak lanse edildiği için lapa çok sağlıklı bir karb.kaynağı olarak düşünüldü ama aksine işin içine yağ girmeyince glisemik indeksi çok yüksek kalıyor ve yine yağ girmeyince hazmı daha da hızlanıyor..

antreman öncesinde herhangi bir öğünde yenilmek zorunluluğu var ise yağsız değil tereyağlı daha sağlıklı olur..tabi yağı yakmadan..

dishiwelet, sthammer ve thetramp bunu beğendi.
  8. brhmcr

brhmcr Guest

Esmer pirinc bu durumda çok daha tercih edilebilecek bir ürün. Ama bulgur bence çok daha kolay ulaşışabilir olduğu için tavsiye ederim.

9. Folder34

Folder34 Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    şimdi arkadaşlar ben kio vermek için body yapıyorum en az 2 öğün lapa yada makarna(yağsız-tuzsuz) yiyorum yememem daha mı uygun ?

10. uzzman

uzzman Yeni Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    0
    1x pirince karşılık 1,5x su koyarsanız tane tane olduğunu görürsünüz, dibine su kalmayınca ocaktan alın.

11. RocKuN

RocKuN Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    kardeş bugün bi denedim pirinçler çiğ gibi oldu yapamadım...
    şu lapanın tam tarifi nedir...?
    1 su bardağı pirinç için ne kadar su koymam gerekli ve ne kadar pişmesi gerekli?

Değerli Üyemiz;
    Lütfen üyelere kullanıcı adları dışında kelimeler kullanarak hitap etmeyiniz. (kardeş, usta, abi, dostum vb. )
    Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Son düzenleyen: Moderatör: 21 Aralık 2012
  12. veaN

veaN Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Pirinç yaparken 1e 2 oranı yapacaksın. Yani 1 su bardağı pirince 2 su bardağı su koyarak haşlayacaksın.

13. Moonster

Moonster Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    28
    Gün içerisinde hiçbirşey yemesen dahi 500gr veremezsin heralde=)
    Kabaca 500x9=4500 yağdan gelen kalori demek ,kas kaybıyla beraber desek günlük 3000-3500 kalori harcaman lazımki bu hiçbir besin vucuda girip enerji almadan imkansız

14. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    pirinc yerine bulgur cok daha iyi bir secim ben kh kullancaksam bulgur kullanıyorum besin degerleri acısından da daha iyi

ADANALI1980, wrestler ve Rinkushichi bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş