Piramitlerin Bilinmeyen Özellikleri..

Konusu 'Kültür Sanat Bilim Seyahat' forumundadır ve JöNTürK tarafından 27 Eylül 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. JöNTürK

JöNTürK Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Tekirdağ
    *Kahire'de bulunan Keops piramitinin 12 ton agirliginda iki buçuk milyon tas
    bloktan olustugunu, Günde on blok yerlestirilmesi halinde yapiminin 664 yil
    sürecegini, Piramitin üstünden geçen meridyenin karalari ve denizleri tam
    esit iki parçaya böldügünü ve piramitin dünyanin agirlik merkezinin tam
    ortasinda bulundugunu, Yüksekliginin (164 m.) bir milyarla çarpiminin
    günesle dünyamiz arasindaki uzakligi verdigini, Taban alaninin,
    yüksekliginin iki katina bölünmesinin pi sayisini verdigini,
    *Piramitlerin içerisinde ultrasound, radar,sonar gibi cihazlarin
    >çalismadigini, Kirletilmis suyun bir kaç gün piramitin içinde birakildiginda
    aritilmis olarak bulundugunu, Piramitin içerisinde sütün bir kaç gün süreyle
    taze kaldigini ve sonunda bozulmadan yogurt haline geldigini, Bitkilerin
    piramit içerisinde daha hizli büyüdüklerini, Çöp bidonu içindeki yemek
    artiklarinin hiç koku yaymadan mumyalastiklarini, Kesik, yanik, siyrik ve
    yaralarin piramitin içinde daha çabuk iyilestigini, Piramitin içinin yazin
    soguk, kisin sicak oldugunu, Piramit kimin adina yapildiysa onun bulundugu
    odaya yilda 2 kez günes girdigini ve bu günlerin dogdugu ve tahta çiktigi
    günler oldugunu, Biliyor muydunuz?

2. Excursion

Excursion Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Ben anlam veremiyorum bu piramit işlerine, Alien&Predator filminde izlemiştim, uzaylılar gelip insanlara nasıl yapacaklarını öğretiyorlardı falan, yani olabilir bence. Çok aklımı karıştırıyor bu piramit işi benim.. Siz ne düşünüyorsunuz?

3. beat me

beat me Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    allah allah hayret ettim piramitlerin nasıl özellikleri war mış yaa

4. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
    herşey tamamda güneş işi aklıma yatmadı valla hımmm nasıl bir işçiliktir bu ya mümkünmü?

5. JöNTürK

JöNTürK Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Tekirdağ
    Bende hayret ettim bu pramitlere bunları insanların o zmanki teknoloji ile yaptıklarına inanamıyorum ben kesin vardır bi iş bunda..

6. flash

flash Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Matbaaci
    Yer:
    Kirklareli
    Çok acayip yaffss Tüylerim diken diken oldu :roll: werdiğin bilgi için saol jöntürk ;)

edit(DaFFy): Forumda kullandığımız kelimelere dikkat edelim. Küfür etmek yasaktır!!!

7. Veyron

Veyron Özel Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Republic Of Fenerbahce
    Meridyen konusuna değincekolursak esasen başlangıç meridyeni diye bir şey olamaz yuvarlak şeklin üzerindeki her meridyen zaten başlangıçtır ama madem oyle birşey yapılacaksa bu meridyen kesinlikle piramitin üzerinden geçen olmalıdır ..isviçredeki greenvich rasathanesinden geçirilmesi tamemen bürokrasilerden dolayıdır..

8. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
    egypt yani mısır herzaman hayranlık uyandırmıştır bende gidipte görmek istediğim yerlerin başında geliyor açıkcası mısır herzamangeçmişiyle geleceğe ışık tutuyor şimdi çağdaş tıpta kullanılar 5 önemli alet mısırda yüzyıllar önce yapılan pramitlerde bulunmuştu ama şimdiki mısırda bundan eser yok

9. JöNTürK

JöNTürK Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Tekirdağ
    Hsd birde bu mısırlıların mumya muhabbetleri var lanetleme olayları falan titanic in hikayesindede bunlardan bahsedilio yani titanic in batma nedeninin şu an ismini hatırlamadığım bi mumyanın laneti olarak sölenio ama titanic in batması hakkında başka hikayelerde var.("Beni rahatsız edenleri sonsuza dek sulara gömücem" gibi bir sözmüş ve o mumya titanicte taşınıomuş)

10. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    Geminin armatörü "Bu gemiyi Tanrı bile batıramaz" demişti galiba.

11. JöNTürK

JöNTürK Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Tekirdağ
    Evet sarc4stic öle bişiyde duydum ama farklı birkaç hikayesi var bu titanic in batmasının ama hangisi doğru Allah bilir..

12. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    Buzdağına çarpması kulağa gayet doğru geliyor :)

13. JöNTürK

JöNTürK Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Tekirdağ
    Buzdağına çarpması doğru heralde ama ben batmasının arkasındaki diğer nedenlerden bahsediyom yani hikayelerden kimisinin dediği Armatörünün sölediği bi laf üzerine Allah ın bir cezası,kimisi taşıdığı mumyanın laneti diyor ama hangisi doğru bilinmez artık :)

14. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
    peki leonardo di caprionun suçu yokmu arkadaşlar arabada kızı götürdü utanmadan mumyada galiba aynı depodaydı :D karanlık işler ancak şunu söylemek isterim büyük lokma ye ama büyük konuşma

15. elrunks

elrunks Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    28
    ..bunu denk getirmek akıl işi ya adamlar bunu öenmsemişler, düşünmüşler ve denk getirmişler...

ama bir de bu yolda harcanan emeğe ayrıca saygı göstermek gerek... Düşünsenize;

... bu işte ne kadar köle kullanıldığını mühendisliğin yanında bu kölelerin emeğine de saygı duymak gerek...

16. drakula

drakula Yeni Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Güzel bir konu bulmuşsun jöntürk. RA Bilgileri diye bir kitapta okumuştum bu piramitleri uzaylılar yapmışlar ve o zaman ki ilkel insanları ilerletmek için yardıma gelmişler fakat bu kısa bir dönem sürmüş sonra bu çok gelişmiş insanları tanrılar ilan etmişler böyle olunca bu uzaylı ırk dünya yı terk etmiş bizim güneş tanrısı olarak bildiğimiz Ra ise bu ırkın adı imiş o mısır halkı tekrar barbarlık yaşamına dönmüşler. O piramitler de o zamanlar şifacılık ve insan ömrünü uzatmak için kullanılıyor muş vs. vs. başka bir çok ilginç yorum getirmişler kitapta piramitlerle ilgili bunlar da yazıyor du.Aniden ortaya çıkan çok gelişmiş bir medeniyet ve kısa bir süre sonra tekrar ilkelliğe düşüş buda çok düşündürücü bu piramitler tam bir fenomen

17. kimodedim

kimodedim Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    0
    kayıp kıtaatlantistekiler...
    aslında uzaylıymyş
    mısırda olan kabartma resimlerde
    mısırlıların kafa yapılarına benzemeyen
    bazı resimler çiziliymiş
    buna göre bu insanlar atlantisliler
    atlantislilerde 1 düşünceye göre uzaylı
    çok ilginç...
    düşününce... umarım bigün görebilirim
    oraları...

18. SEHZADE

SEHZADE Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    28
    POiramid olayı gerçekten çok ilginç.O dönem bırakın matamatik hesaplarını acaba pi sayısını biliyorlarmıydı?o dönemde pi sayısı bilinmeden bunu hesaplamak bile günümüz matematiğini çok daha ileri seviyeye getirmeliydi.Birde piramitler sadece Mısırda değil Sudanda binlerce küçük piramitler Çinde de bir piramit bulunmakta fakat bilinen ki gibi değil.Yanlış hatırlamıyorsam toprak tepeye benzer bir piramit hatta bu piramitin altını cennete benzettikleri söylenir.Birde Mayalar bu medeniyette çok lginç.Mayalarda da piramit var ve meşhur maya takvimi.Açıkcası bir dönem dünyamızda neler olup bittiğini anlamak güç.

19. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    insanoğlu 70.000 yıldır var..bizim bildiğimiz teknolojik gelişmeler hadi olsun 1000 yıldır sürüyor..
    daha öncesinde de çok ileri teknolojilerin var olduğu, hatta pisişik güçlerle yada diğer birdeyişle zihin gücüyle bazı şeylerin yapıldığı tahmin ediliyor..buna piramitlerin yapımı da dahil..fakat bahsedilen süreçte birçok medeniyet büyük felaketler ile yok olmuşlar..

yalnız bazen işi daha mistik hale getirmek için bazı ifadeler icat ediliyor zoraki..
    mesela;
    "en büyük piramidin 10 üzeri 15 katı dünyanın ağırlığına eşitmiş"
    bunlar zorlama hesaplar , istendiğinde eyfel kuleside dünyanın 10üzeri20 de biri çıkarılabilir..

Son düzenleme: 16 Nisan 2008
  20. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Piramitlerin yapimi tam bir muhendislik basyapiti. Misirlilar zamanindaki geometri bilgisi bizim simdiki sinirlarimizi dahi zorluyor. Misirlilar kutuphanelerinin yaklip yikilmasini becerebilselermis istilalara gogus gererek, belki bugun bilim 500 sene ilerdeydi. Bir de, uzaylilarin yardimina falan ihtiyacimiz yok (varlar ya da yoklar, bu ayri bir tartisma konusu.). Iste size bir de piramitlerin nasil yapilabilecegine dair bilgi veren video.
    https://www.youtube.com/watch?v=Mg9mbTbNmlk
    Insanoglu akil sir erdiremedigi seyleri hemen haciya, hocaya, uzayliya yormaya cok meraklidir. Benim ilgimi ceken, diger iddalarin ne derecede kanitlandigi. Sutun bozulmamasi diyoruz, eger yazin serin kaliyorsa, bakteriler daha yavas ureyecek, sut de daha gec bozulacak. Gunes isiginin hangi aciyla, ne zaman girecegi hesaplanabilir. Yaralarin cabuk iyilistegi kontrollu deneylerle kanitlanmis mi? Lutfen yazilarinizin kaynagini belirtin, bize de dogruluk paylarini sorgulama imkani vermis olun.

Sayfayı Paylaş