Piramit sistemli çalışma hakkında !? Sağlam tecrübeliler yardım.

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve elite35 tarafından 11 Eylül 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    2 aydır normal çalışıyordum bölgesel. Piramit değil. Sabit ağırlıkta 4x10 set çıkarıyordum.
    Yeni başladığım spor salonunda çalışan 1-2 arkadaş benim bu sistemi uyguladığımı görünce beklemediğim tepkiyle karşılaştım.
    Dediler böyle kas yapamazsın kas yakarsın çok yanlış çalışıyon.
    Mesela o gün triceps hareketinde 2,5 kg 12 tekrar 5 kg 10 tekrar 7,5 kg 8 tekrar şeklinde 3 set yaptım. (Normal çalışmam 4x10 7.5 kg)

Şimdi bu benim içime sinmedi. Devam mı edeyim buna yoksa sabit ağırlık 4x10 set mi yapayım ? + ben kilo verdim gibime geliyor sıkan tişört sıkmıyor acaba dedikleri doğru mu kas mı kaybettim ben ?

düzgün beslenemiyorum ÖĞRENCİYİM. sadece bsn protein tozu kullanıyorum 2 ölçek.

2. muti5757

muti5757 Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenciyim
    Piramit sisteminin tekrar sayısı 12-10-8-6'dır.her tekrarda ağırlıkları arttırmanı son 6 tekrarda özellikle baya zorlamanı tavsiye ederim kendini.

Ge-Force ve elite35 bunu beğendi.
  3. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    Kol hareketlerinde sıkıntı oluyor bunu eklemeliyim.
    Yani ağırlıklar 2,5'ar kg olarak artıyor bizim spor salonunda.
    2,5 5 7,5 10 12,5 diye gidiyor. O aradaki 2,5 kg piramitte zor oluyor 6 yı bile çıkaramıyorum nizami olmuyor hareket.
    Kollarda normal çalışsam olmaz mı ?

4. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    kol için farklı göğüs triceps için farklı hareket taraftarıyım hatta kişiden kişiye bile sayılar değişir

bunların bir çok çeşidi var daha detaylı cevaplar forumda mevcut araştırmanı öneririrm

5. garbage

garbage Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rusya Turkiye
    merhaba
    ben birsek ekliyim. Piramit sistemiyle calısan bir tanıdıgım ki benden 10 yas buyuk 4 aydır bu sistemle calısıyor. 12 10 8 6 ve agırlıkları arttırarak. bacak haric boyle calısıyor. İnanılmaz bir gelisimi oldu. hani parcalandı diyorsunuz ya ondan. Kilo vermis ama kas almıs. Simdi measj atıp sordum ufak kas gruplarında piramit yapılmasa da olur dedi.
    Bilgi olarak soylemek istedim .
    Bir de ogernciyin duzgun beslenemiyorum bana cok mantıklı gelimyor. kusura bakmasın kimse.

6. PeNa

PeNa Üye

Beğenileri:
    667
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Elektronik
    Yer:
    İstanbul
    Piramit sistemi faydalıdır ,belli bir süre sonra vucudu şaşırtmak adına ters piramit'e dönersin daha sonra normal sete dönersin (Süre gelen kısır döngü)

Kendi gelişimini gözlemle vucudun hangi antreman tekniğine tepki veriyorsan ona yönel zamanla rutine döndüğünde değiştirebilirsin.

Beslenme bu spor için her şey demek iyi beslenemiyorsan sadece kendini yoruyorsun demektir.

Sabahları yumurta iç 1 dk sürüyor zahmetsiz ve maddi olarak bütçeni zorlamaz
    Lor peyniri al tuzssuz kilosu 5 tl

Bu konular ile ilgili çok başlık var ben fazla kafanı karıştırmıyım.
    Boksbody'nin dediği gibi piramit sistem hakkında forumda yararlı başlıklar var faydalanabilirsin.

Son düzenleme: 12 Eylül 2013
  7. flyod

flyod Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    bakü
    Pramit sistemi önermeleri gayet güzel ama , sabit ağırlık sabit tekrar tarzı çalışmaya kas yakarsın demek te nerden çıktı. bicepslerde pramit yapmak kolay değil açıkçası. özelliklede aynı gün 2. bölge olarak çalıştırıyorsan. Aynı şeyi omuz un bazı hareketlerinde de yaşadım şahsen. hareketi nizami yapamadıktan sonra illaki pramit çalışmalıyım demenin fayda sağlamayacağı kanısındayım.

elite35 bunu beğendi.
  8. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    hepinize ayrı ayrı teşekkürlerimi ettim. çok faydalı yorumlar atmışsınız. var olun. ben büyük kas gruplarında piramit, biceps tricepste sabit ağırlıkla devam edeceğim öyle gözüküyor.

9. Ge-Force

Ge-Force Üye

Beğenileri:
    112
    Ödül Puanları:
    38
    bende piramitle çalışıyorum hocam banada piramit verdi bakalım nasıl gelişicez. ileride faydalarını buraya yazarım

Sayfayı Paylaş