Piramit sistemi | Yaş 17 | Kilo 67 | 1.85 | 5.aya giricem

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve xelanik tarafından 15 Mart 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. xelanik

xelanik Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Öncelikle merhabalar bu spora 4.5 ay önce başladım başladığımda 57 kiloydum yağsız bir şekilde yaklaşık 10 kilo aldım 4.5 ayda. Hedef kilo 80 civarı boyumdan dolayı. Bu arada boyum 1.87 yanlış yazmışım.

Hacimlenmek istiyorum artık. Araştırmalarım sonucu bir kaç kanıya vardım size sormak istedim.

Benim çalışma stilim şu anda her kas grubu için 4x10 şeklinde.

Sizce hacimlenmek için piramit sistemine geçmelimiyim?

Kendimi zorluyacak kilolarda 4x10,8,6,4 şeklinde mi yapmalıyım.

Şimdiden değerli cevaplarınız için teşekkür ederim

2. Axe

Axe Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    6 tekrarın altına düşmemelisin bence ama hacim için pramit sisteminde bence 6-8-10-12 tekrar uygulayabilirisn ve bazende super setler uygulamalısın.

3. xelanik

xelanik Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Teşekkür ederim. Başka yorum ?

4. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    piramit sistemi , ilerlemiş sporcuların performansları için geçerli olacak bi yöntemdir...

5 aylık sporcu daha " algı, adaptasyon, inkubasyon periyodlarını " henüz tamamlaymamıştır...yani, çok erken...)

5. DarkNRoll

DarkNRoll Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    bence yalnış.piramit sistemi bu spora yeni başlayanlar da uygulayabilirler.şahsen ben uyguluyorum.kaldirabileceğin ağırlığın artması ve gücünün artması yönünden piramit sistem vazgeçilmezdir.şu meşhur iri omuz başları konusunda da konuyu açan hoca bundan bahsetmişti..

sana gelince xelanik,10-8-6-4 yerine 3 set yapıp 10-8-6 şekline girmen daha mantıklı geliyor bana.hareketlerini artır omuz için 4 hareket yapıp 4 set giriyorsan 5 hareketle 3 set gir,bence yani.çünkü 6 tekrardan aşağısı hacim için önerilmiyor

6. xelanik

xelanik Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    teşekkür ederim 1 gün denedim piramiti biceps için. normalde 10x4 yaparkende kilo artırarak gidiyordum.

piramit yaptım ozamanda kilo artırdım ama ertesi gün 10x4 teki hissettiğim ağrıları hissetmedim kolumda.?

7. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    Ağrı hissedeceksin diye bir şey yok.Ben 2 yildir sadece göğüslerimde ağrı hissediyorum.

8. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    ence yalnış.piramit sistemi bu spora yeni başlayanlar da uygulayabilirler.şahsen ben uyguluyorum.kaldirabileceğin ağırlığın artması ve gücünün artması yönünden piramit sistem vazgeçilmezdir.şu meşhur iri omuz başları konusunda da konuyu açan hoca bundan bahsetmişti..

sana gelince xelanik,10-8-6-4 yerine 3 set yapıp 10-8-6 şekline girmen daha mantıklı geliyor bana.hareketlerini artır omuz için 4 hareket yapıp 4 set giriyorsan 5 hareketle 3 set gir,bence yani.çünkü 6 tekrardan aşağısı hacim için önerilmiyor

-----------------------------

tabi ki isteyen uygulayabilir...ama , verim ,sonuç ?!...((

hiçbir anternör , ne olursa olsun "halter ,vg ,güreş vb antrenörü " hiçbir zaman yeni başlayan sporcuya "piramit sistemini "önermez...nedeni ,basittir "vücut daha adaptasyonu tamamlayamamıştır !...

genel olarak sporda "piramit sistemleri " belli tecrübe ,birikim olan sporculara uygulanır...zira, ekstrem çaba gerektirir...)

Sayfayı Paylaş