Pilavin gercek kirali :) bu cidden ole bole degil

Konusu 'Yemek tarifleri' forumundadır ve thugrain tarafından 9 Nisan 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. thugrain

thugrain Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Cin mutfagiindan en sevdigim olaydir bu fried rice....bunu kendi damak zevkinize gore cesitlendire bilirsnz ama ben kendi en sevdigim tarifi vermek istiyorum

Malzemeler:
    300 gr cok cok kucuk dogranmis yagsiz dana eti (kusbasi etin 4 e bolunmusu olarak dusunun)
    1 bardak pirinc mumkunse yasmin olmasin kotu bir koku birakiyor bu yemekle gitmiyor
    Soya sosu
    Soya filizi
    Konserve misir
    Kirmizi biber
    2 yumurta
    Tuz, karabiber....
    Bir adet orta boy sogan

UNUTMAYIN kendi damak tadiniz gore karidesli, tavuk etli yada mantarlida yapilabilir fakat dana etli inanilmaz oluyor

Yapilisi:

Eger evde buharli pisirme makinasi varsa pirinci buharda pisirin
    Eger yoksa bir tencere icine cok falza miktarda su koyun (Unutmayin turk pilavi gibi deil...fazla su...makarna haslar gibi)
    kaynayan suya pirinci ekleyin ve unutmayin tam olarak 8 dakika pisicek ve sonra hemen suzulucek

Pilavnz hazir olurken bir tavaya etleri koyun sogani. soya filizlerini ve kirmizi biberi ince ince dograyin ve ekleyin ve pisirin
    Piserken bir kac kasik soya sosu dokun

Baska bir tavada iki yumurtayi kirip surekli karistiriarak pisirn ve dagitin

Son olarak Buyuk bir tencereye pisirdgnz pirinci ekleyin
    ustune pisirdgnz eti ve sogan sebze karisimini ekleyin
    Ustune misirlatri ve yumurtayu ekleyin atesin altini acin ve surekli karistirarak
    5 dakika kadar kavurun bu arada 2 kasik daha soya sosu ekleyin

Eminim tencereyi silip supurceksiniz ben her defasinda oyle yapirum inanilmaz bir lezzet...
    Annenizin pilavini bir daha yemiceksiniz, hatta anneniz sizden bu tarigi isteyecek emin olun

Hazirlanisin bu kadar karisik olduguna bakmayin ben 15 dakikada haziliorm bu yemegi hem pratik
    hem harika....istege gore daha falza yumurta ve et eklenebilir
    Benim verdigim tarifte yaklasik 50gr protein var
    ayrica carb...ve omega 3 yaglarida mevcut
    BB ciler icin ideal bir yemek

Herkeze afiyet olsun

VENGEANCE bunu beğendi.
  2. ahmetuygur

ahmetuygur Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    işletmeci
    ya be nnormalde kiloluyum kilo vermek istiorum aynı zamandada verirken kaslarım gitsin istemiyorum o yüzden protein alıcam die pilav yiyiorum 2 tabak yiyesem geliom bu pilava bayılıorum ben ne yapcam yardım :D:D

3. thugrain

thugrain Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadasim devrik cumleler kurarak derdini anlatirsan ne yapacagini soylerim. Cumleni 10 kere okudum birsey anlayamadim kusura bakma. :lol:

4. ahmetuygur

ahmetuygur Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    işletmeci
    abi okudum yazdıgımdan bende bişey anlamadım yuahhahaa :lol:

sanırsam 2 tabak pilav yiyiorum zeytinyagında yapılmıs zararı war mı diorum yani zarar derken kilo yapramı :)

5. thugrain

thugrain Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Pilav yemelisin zaten karbonhidrat tuketimi acisindan...ama fazlaya kacma yani hergunde pilav yenmez bi makarna ye bi pilav yap bi bu pilavi yap kasi sasirtcagin gibi mideyide sasirt biraz bayram etsin arada 8) Ayrica bu pilavi dene bidaha zeytinyaginda pilav falan surmezsin agzina

6. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    kilo proglemi ve antremanı duşuk kimselere önermiyorum protein+karbonhidrat bir arada :)

oklahoma bunu beğendi.
  7. uniq7

uniq7 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    benim yaptıgım bu resme benzemedı :S ama lezzet konusunda diicek bişi yok. sadece pirinçleri biraz daha uzun sure haslaya biliriz. =)

8. Profane

Profane Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Mühendis
    Yer:
    Almanya
    bu bildiğin weight gainer "ahmetuygur" kardeşim hocamız burdayken pek laf düşmezde senin hergün 2 tabak pilav makarna yemen bile anormal antreman günleri yemeni tavsiye ederim recovery açısından

9. pLayer1_mtn

pLayer1_mtn Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    İştahım açıldı resmen yaww..Listeme aldım kendi evime gittiğim zaman yapacam..Teşekkürler.

10. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    flexor hocanın onerisini dikkate alın. eger kilo problemi varsa karbonhidrat ve proteinleri ayırarak yemek cok akıllıca bir karar olacaktır. iyi çalışmalar ...

Sayfayı Paylaş