Pilates yapanlar deneyimlerini paylaşabilirler mi?

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve lady.winchester93 tarafından 28 Nisan 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. lady.winchester93

lady.winchester93 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Yaklaşık 1 yıldır fitness yapıyorum. Bu süreçte kilom 62 den 52 ye, basen ölçüm 101 den 93,5 cm ye düştü. Ancak halen istediğim gibi incelme ve sıkılaşma sağlayabilmiş değilim. Bu sebeple pilates seti aldım ve ebru şallı'nın yedi dvdsi skinny jeans'e göre iki haftada iki cm incelmek garanti diyor, toplam 20 günde. Şimdi benim sorum pilates deneyimi olanlar nasıl yapmalı bu pilatesi? Sakatlanmamak için nelere dikkat etmeli? Bir de gerçekten vücutta çok büyük bir fark sağlıyor mu?

2. lady.winchester93

lady.winchester93 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Yahu daha önce de iki soru açtım pilatesle ilgili hic cevap gelmedi nedir bu ilgisizlik bu forumdan baska da dogru dürüst bi spor forumu yok nerden bilgilenecegiz biz bu kadar ilgisizlik varsa? Boşuna üye olmuşum resmen.

3. exsisman

exsisman forum Kurdu

Beğenileri:
    774
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Almanya
    Belki pilates alaninda bilgisi olan üye azdir. Farkindamisin bilmiyorum ama adi üstünde vg ve fitness forumu. Pilates ile ilginenen üye sayisi azdir

Gesendet von meinem LT26i mit Tapatalk

sthammer bunu beğendi.
  4. sthammer

sthammer Guest

Beslenme programı var mı.. 2 cm inceltme garantisi verdiğine göre..

5. lady.winchester93

lady.winchester93 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Evet var. 24 saati 8 öğüne bölün az az sık sık yemek yiyin, her sabah kahvaltıdan 30 dakika önce taze limonlu ılık su için, kahvaltıda 5 tane yumurta beyazı yiyin, kahvaltının içeceği pembe greyfurt olmalı, günde 2 dilim tam buğday ekmeği dışında karbonhidrat tüketmeyin, günde 3 fincan yeşil çay için, 2 litre su için, her gün yağsız sebze çorbası için, 2 hafta boyunca az yağlı ve hafif yemekleri tercih edin, kızartmalardan ve şekerli içeceklerden uzak durun..
    --- Mesaj birleştirildi, 29 Nisan 2014 ---
    forumda "pilatesin faydaları" diye açılan bir konu varsa pekala bu işi bilenlerin de olabileceğini düşündüm. en azından az çok bilgi verebilecek olanlar vardır, böyle bir konu açıldığına göre. kaldı ki sadece pilates üzerine bir forum açılacağını zannetmiyorum e o zaman fitness forumuna sormayacağız da nereye soracağız başka?

Son düzenleme: 29 Nisan 2014
  6. sthammer

sthammer Guest

Pilates yapmasanda zayıflarsın bu şekilde zaten.. duruş bozukluklarını giderme dışında çokta yararlı bulmuyorum pilatesi..

7. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    İstediğiniz kadar incelemediyseniz değiştirmeniz gereken şey yaptığınız spor değil, beslenme şekli. Günlük 150-200 kalori daha az yemeniz lazım. Tabi pilatese geçebilirsiniz ama bu tek başına değişiklik yaratmaz. Vücut ağırlığı günlük alınan ve harcanan kaloriye göre belirlenir.

Fakat incelemezseniz de bunun programı aynen uygulamadığınız için sizin suçunuz olduğunu söyleyecekler. Bu incelmeyi sağlamak için karbonhidratı çok azaltmışlar. Vücudunuz su atacak, siz yağ yaktım zannedeceksiniz, en azından amaçlanan bu.
    Ahhh, bitmedi, ölemedi bu mit. Batıda tabutuna son çiviler de çakıldı sayılır ama bizim memlekete henüz haber ulaşmadı. Bazı insanlar için günde 8 öğün yemek iyidir ama bazı insanlar bu şekilde daha çok açlık hissederler. Günde 3 öğün yemek yiyenlerle daha çok sayıda öğün yemek yiyenler arasında yenilen miktar aynı olduğunda herhangi bir kilo kaybı farkı olmadığı artık ispatlanmış bir bilgidir. Sizi biraz rahatlatayım, kaç öğün yiyince rahat oluyorsanız o kadar öğün yiyebilirsiniz.

Pilates hakkında benim de bilgim yok tabi, ama yağ yakımı yapılan spor çeşidine değil, beslenmeye bağlı.

lady.winchester93 ve sthammer bunu beğendi.
  8. lady.winchester93

lady.winchester93 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    anladım çok teşekkür ederim. peki su kaybım olmaması için biraz daha çoğaltsam karbonhidratı su kaybını engeller mi? örneğin ara öğünlerde az miktarda makarna yesem vs..

9. Noralisa

Noralisa Üye

Beğenileri:
    811
    Ödül Puanları:
    103
    Bence zaten çok kilolu olmadığınız için 2 haftada vaat edilen incelmeyi sağlayamazsınız, diyelim 20 kg fazlanız olsaydı, evet belki de 5 kg zayıflayabilirdiniz 2 haftada. Zayıf olanlar daha zor kilo veriyor, ve 2 hafta çok az bir süre, ben pilatesle sorunlu bölgelerin gideceğine inanmıyorum. Yaşa da bağlı, genç iseniz metabolizma da daha hızlı çalışıyor, daha hızlı kilo verebilirsiniz.

10. lady.winchester93

lady.winchester93 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    teşekkür ederim cevabınız için. 20 yaşındayım. aslında ben süreyi yanlış söylemişim toplam 20 günde böyle bir incelme vaat ediliyor. ve ben diyetle değil sağlıklı beslenerek hayalimde ki kiloya ulaşmış sayılırım. atıyorum pasta mı yediysem akşam yediğim ekmekten kısıyorum,veya bol su içerek yağları atmaya çalışıyorum ve günlük almam gereken kaloriyi geçmiyorum.. kilo verebiliyorum ancak sorun basenlerimin istediğim gibi toparlanmaması kaldı ki uzun süreli bir fitness geçmişim var 1 yılın az olduğunu düşünmüyorum. sıkılaşma sağlayacağı için bir nevi daha zayıf gözükebileceğini düşünerek pilatese başlamaya karar verdim. şu an her gün yarım saat için çalışma programı hazırladım kendime evde. fakat yazın okuldan dolayı rahat olabileceğim için 20 günlük pilates kürünü de yapmayı düşünüyorum..

11. Noralisa

Noralisa Üye

Beğenileri:
    811
    Ödül Puanları:
    103
    Basenler benim de sorunum:) genetik ise değiştirmek çok zor, kendimden biliyorum, ben cardio ile biraz zayıflayacağını ve ağırlıkla form/kas kazanacağına inanıyorum. Hiç ağırlık çalıştın mı?

12. lady.winchester93

lady.winchester93 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    basenler bütün bayanların sorunu sanırım :) ağırlık çalıştım ama çok fazla ağır ağırlıklarla değil toplam 4 kglık dumbella lunges, squat ve deadlift gibi hareketler yaptım..

13. Noralisa

Noralisa Üye

Beğenileri:
    811
    Ödül Puanları:
    103
    Ben şu an Insanity programını yapıyorum, belki günlüğümü görmüşsündür, basenlerim değişirse söylerim sana:)

lady.winchester93 bunu beğendi.
  14. lady.winchester93

lady.winchester93 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    çok sevinirim :) benim çalışma programım şöyle şu an; 4 dk ısınma, 150 kalori yakan 8 dklık hızlı bir workout videosu, 10 dk step aerobic ve butt workout programı. butt workout tone up diye aratırsan bulursun her güne 10 dklık bacak programı koymuşlar ama çok sağlam hareketler var :)

Son düzenleme: 29 Nisan 2014
    Noralisa bunu beğendi.
  15. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Engellemenize gerek yok. Karbonhidrat miktarını yükseltseniz bile diyetlerde su kaybı olur. Sadece bunun yağ yakımı olmadığını bilmek, diyet bitip de karbonhidrat artınca suyun geri döneceğini bilmek paniklememek açısından önemli. Bir de tabi "şu kadar sürede şu kadar incelme" vaatlerine kanmamak açısından.

16. preacher_

preacher_ Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    ebru şallı'nın skinny jeans'i bence işe yarıyor. özellikle basen kısmını eritmede. ama o abartılı vaatlerin sadece pazarlama amaçlı olduğunu düşünüyorum (2 haftada 2 beden incelme hem de normal kiloda olan insanlar için imkansız bana göre). ama ciddi fark ediyor mu ediyor. gevşemiş bacaklarda, selülitlerde etkili. zayıflatmasa da insanı daraltıyor.

ben beslenme planına uymuyorum. sabahları greyfurt suyu içme fikri hiç iç açıcı gelmedi , yeşil çay da tansiyonumu düşürüyor mesela. Normal 1 yumurta yanında domates salatalık peynir zeytin vs klasik kahvaltı yapıyorum. Yemeklerim sebze ağırlıklı. tatlı da tüketmemeye çalışsam da gene yiyorum lanet olsun ki.

sakatlanmamak için bence öncelikle bacak ağırlıklarıyla yapılan egzersizleri ağırlıksız bir denemek lazım ben bir süre öyle denedim. sonra taktım ağırlıkları. Klasik kaburgaları kapatıp beli matla bütünleştirmek lazım bel yerine karın kaslarına yüklenmek için. başka da pek bir dikkat edilmesi gereken bir şey yok sanırım.

17. Noralisa

Noralisa Üye

Beğenileri:
    811
    Ödül Puanları:
    103
    Ben de yeşil çayı sabah sabah içemiyorum, ancak öğleden sonra ve akşam. Tansiyon düşürücü özelliği var diye biliyorum, çünkü rahmetli babaannem sürekli yeşil çay ve kuşburnu çayı içerdi.

preacher_ bunu beğendi.
  18. lady.winchester93

lady.winchester93 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    çok teşekkür ederim cevap için. evet ben de maalesef tatlıdan vazgeçemiyorum :) siz de benim gibi tatlıya düşkünseniz en azından tam buğday unlu kekler yapmanızı önerebilirim beyaz undan bile daha güzel oluyor. ben şu an okulumdan dolayı başlayamadım bu küre 1 hafta sonra başlamayı düşünüyorum ve incelme benim için çok önemli. 1 Kglık ağırlıklarım var benim onlar çok mu gelir? Bir de incelme ne kadar sürede etki gösterdi? Şu an 93,5 cm kadar bir basenim var bu çalışma bitene kadar en az 90 olmasını çok isterim.. 2 haftada 2 beden incelme garantisi bana da çok uçuk ve reklam gibi gelmişti zaten :)

19. preacher_

preacher_ Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Ben açıkçası uzun zamandır spor yapmamıştım o yüzden ebru şallı'nın ikinci dvdsinden başlayarak yaptım. çok düzenli yaptığım söylenemese de 1 haftadan fazla ara vermeden şubattan beri çeşitli egzersizleri yapıyorum. diyet namına bir şey yapmıyorum. (1 ay kadar tatlıyı tamamen kesmiştim öyle bir başarım var.)
    bu süre zarfında (3 ay kadar) sürekli ölçmedim kendimi ama kotta 28 bedenden 26 bedene düştüm. (levi's skinnylerde) 95'ten 90'a falan denk geliyor sanırım.. Son 1 aydır da ebru şallı 21 günde yağlarınızdan kurtulun ya da skinny jeans work out yapıyorum ama kür halinde değil. her gün yapma fırsatım yok. hafta 3-4 gün yaparak bacaklarım epey toparlandı. Diyet+Kür halinde yaparsan eminim ki daha etkili olur. 93 ten 90a inersin çok da zorlanmadan.
    1 kiloluklar açıkçası ilk başlarda epey zorlar ama sonraları alışırsın ben de 750 grlık bacak ağırlığı ile başladım. alıştırma mahiyetinde ağırlıksız yapmaya başla bence fırsat buldukça, okulun bitmesini beklemeden. umarım istediğin fiziğe en kısa zamanda kavuşursun. umarım hepimiz kavuşuruz. :)
    ahh işte kek yapsam iyi olacak ama akşam eve gelince hiç uğraşasım gelmiyor. yoksa en sevdiğim evde yaptığım kek buğday unlu, elmalı, tarçınlı kek.
    --- Mesaj birleştirildi, 21 Mayıs 2014 ---
    tansiyonum zaten düşük olduğundan mahvediyor beni ne yazık ki.

Son düzenleme: 21 Mayıs 2014
  20. lady.winchester93

lady.winchester93 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    çok teşekkür ederim bilgiler için :) ben şimdilik 21 günlük karın dvdsini yapmaya çalışıyorum o bitsin öyle skinny jeanse başlayacağım ve ilk ağırlıksız yapayım o zaman.. umarım hepimiz istediğimiz ölçülere yaza kadar kavuşup fıstık gibi oluruz :)

preacher_ bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş