pişince göğüs kücülüyor mu ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve mavzer95 tarafından 13 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. mavzer95

mavzer95 Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar 700-800 gr arası tavuk gögüsünü tavaya koyup kısı ateşte 1 saat ısıtıyorum oldugu halınden daha kucuk hal alıyor bu normal mı yoksa fazla mı pişiriyorum

ferdityson bunu beğendi.
  2. eludem

eludem Üye

Beğenileri:
    134
    Ödül Puanları:
    0
    besin değeri fazla değişmez içindeki su buharlaştığı için küçülüyo

mavzer95 bunu beğendi.
  3. ferdityson

ferdityson Üye

Beğenileri:
    436
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Dostum ben tavuk göğsünü fırın poşetinde pişiriyorum dahah iyi oluyo yağda kızarma

mavzer95 bunu beğendi.
  4. mavzer95

mavzer95 Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    Tavada tadından dolayı sıktı gerçekten farklı tariflerle yapacağım :D

5. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    küçülüyor ama besin değerleri haakında bi fikrim yok kuru madde oranıyla mı hesaplanıyor yoksa suyuyla mı bilmiyorum

6. ardaschwarzeneg

ardaschwarzeneg Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    su buharlaştığı için :)

7. ferdityson

ferdityson Üye

Beğenileri:
    436
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
  8. brhmcr

brhmcr Guest

Kuculmesi kadar normal bir durum yok :)

9. Bigdaddy

Bigdaddy Üye

Beğenileri:
    112
    Ödül Puanları:
    53
    içine şırıngayla su basıyolar tartıda ağır gelsin diye, pişince uçup gidiyo.

10. brhmcr

brhmcr Guest

Yok artik daha neler :) Haddi Turkiye de yapiyorlar diyelim, Polonya'da da mi siringa su olayina giriyorlar dersin :)

11. Bigdaddy

Bigdaddy Üye

Beğenileri:
    112
    Ödül Puanları:
    53
    aldığın yere göre değişir, ayrıca polonya türkiye'den daha gelişmiş bir ülke değil niye örnek olarak verdin anlamadım.

free3 bunu beğendi.
  12. free3

free3 Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Türkiye'de su olayına girilmişse,Polonya'da neler yapılıyodur neler,bigdaddy'nin dediği gibi polonya avrupanın ortasında geri kalmış bir ülkedir.Ülkemizle kıyaslanamaz bile.

13. brhmcr

brhmcr Guest

Birincisi Polonya'yi savunmadim ama sunu unutmamak lazim AB ye yaranmak icin herseyi yapan bir AB ulkesinden bahsediyorsun, gida ve bu tur konularda Turkiye'den gelismis olduguna emin olabilirsin, yani burda kimsenin bi tur olaylara girmeye cesareti yoktur cezalar muazzamdir.

14. free3

free3 Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Polonya'nın gıda sektöründe Türkiye'nin önünde olduğunu söylemek büyük bir talihsizliktir.Türkiye'yi hala 3.dünya ülkesi gibi gören zihniyetlerden kalma bir bakış açısıdır.

15. brhmcr

brhmcr Guest

Kesinlikle yanlis dusunuyorsunuz, Polonya son 5 yilda Avrupa da en hizli gelisen ulkelerdir. Bunun yanisira gida sektorunde AB nin yaptirimlari sayesinde Turkiye den cok ondedir. Ekonomik vs olaylarinda karsilastirma yapmiyorum ama gida ve insan sagligi noktasinda kisitlamalar ve denetimler inanilmaz derecededir. O yuzden burada yasayan,okuyan, calisan, arastiran ve olayi goren bir insan olarak soylediklerimi ciddiye almanizi rica ederim. Ayrica milliyetcilik konusunda hassas olduguma emin olabilirsiniz, ama yigidi oldureceksiniz hakkini vereceksiniz: Gida kodeksi konusunda yeni girmis ulkeler haric tum AB ulkeleri vatandaslarina dikkat etme ve dolandiriciligi onleme konusunda Turkiye deki denetimsiz yapidan kat kat ust seviyedir.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 15:03 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 15:00 ----------

Bir onceki mesajimda da yazdim, daha fazla yazmayacagim: Turkiye yi 3 . dunya ulkesi gibi gorecek alcakliga dusecek bir Turk evladi degilim, bu sekilde yorumlari sahsima yapilmis hakaret olarak kabul ediyorum. Turkum Turk dogdum, Turk yasiyorum. Sadece varolan gercegi ortaya koydugum icin Turkieyeyi asagilayan zihniyet olarak anildigim/andiginiz icin sizi esefle kiniyorum.

PsOlay gida sektorunde onde olmak degil denetim ve hijyen konusunda onde olmak.

16. free3

free3 Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Sayın Brhmcr ab kıstaslarına göre diyerek sözü bitirmeye çalışıyorsunuz.AB ninde bugün yapısı ve eylemleri itibariyle faşist ve hristiyan birliği olmaktan öteye geçmediği de bilinen bir gerçektir.Ab nin bugün sözüm ona üyeliğe kabul standartlarında gıda ve sağlıkta insan temelli politikaların ne derece ilerlemiş olduğu gibi faktörlerin bulunmadığı da açıktır.AB için temel öğe tarihsel din ve kader birliğidir.Polonya'nın ya da kıbrıs rum kesiminin sağlık sektörönün ne kadar ilerlemiş olduğunun onlar için bir önemi yoktur.Yoksa Kıbrıs rum kesiminin sırf ab üyesi olduğu için Türkiye'den daha ilerlemiş bir ülke olduğunu söylemek gerekir ama durum böyle değildir. Ayrıca bir ülkenin gıda veya sağlık sektöründe ne kadar ilerlemiş olduğu ekonomiden ayrı olarak düşünülemez.Bugün avrupaki en güçlü ekonomiye sahip ülkeler bu konularda da en ileri seviyede olan ülkelerdir.

17. brhmcr

brhmcr Guest

Ben AB yi savunmadım, savunmuyorum.Konuyu nereye cektiğiniz farkında bile değilim. AB gıda kodeksine koyduğu standartlar ile gıda sektöründe sahteciliğin ve dolandırıcığın önüne geçmeye çalışmakta.AB ülkeleri genel anlamda gıda kodeksı ve hijyen konusunda Türkiye'den gelişmiştir. Rica ediyorum konuyu siyasi tarafa düşünce çatışmasına çekmeyiniz. Belki de AB konusunda hem fikiriz ama ben burda Vücut geliştirme, beslenme konusunda bilgilerimi paylaşmak ve Yaşadığım yer konumuyla farkları paylaşmak için varım.

18. free3

free3 Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    sayın brhmcr üslupta biraz sert davranmış,seni kırmışsam özür dilerim ama benim söylemek istediğim şu inanki ab standartları tüm üye ülkelerde aynı seviyede uygulanmıyor ve bu ab nin umrunda bile değil.başka şeyler ön planda .

ferdityson bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş