Pekmez ve Süt ???

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Head__Bangers tarafından 14 Ocak 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. Head__Bangers

Head__Bangers Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Sağlık Sektörü
    Yer:
    İzmir
    merhaba arkadaşlar sporda yeniyim kendi çapımda evde 20 kglık bir setle başladım..spor sonrası kan şekerini düzenlemek ve kas yıkımını önlemek için glikozdan bahsediliyor...başlığımdada belirttiğim gibi spor sonrası bir bardak süte bir yemek kaşığı pekmez karıştırıp içmek yeterlimidir ?? hem soğuk günlerde pekmezin içimizi ısıtma kan yapıcı özelliğini biliyorruz ve bunu sütle karıştırmakta aynı zamanda protein demek bu 2liyi spor sonrası mideye indirmek doğrumudur ?? tabi sadece spordan sonra değil yatarkende süt ve yaıcak olduğum süre zarfı içinde muz ve çeşitli meyveleri tüketiyorum..sonuç olarak ;
    1 ) spor sonrası = pekmezli süt
    2 ) uyku vaktine kadar muz başta olmaz üzere meyve az miktarda çikolata falan
    3 ) yatarken tekrar süt

yada sadece spor sonrası pekmezmi ???

Son düzenleme: 14 Ocak 2012
  2. lakara03

lakara03 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Ben süte katmadan tüketiyorum koyu bir şekilde. Gayet güzel oluyor :)

Head__Bangers bunu beğendi.
  3. Head__Bangers

Head__Bangers Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Sağlık Sektörü
    Yer:
    İzmir
    ne kadar tüketiyosun peki kardeşim 1 yemek kaşığı bi tatlı kaşığı ??

4. Head__Bangers

Head__Bangers Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Sağlık Sektörü
    Yer:
    İzmir
    evet arkadaşlar düşüncelerinizi yorumlarınızı bekliyorum ??

5. Kaannn

Kaannn Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    13
    Sabah kalkar kalkma 5 yemek kaşığı alıyorum.Gece alamadığım şekeri almak için, kana çabuk karışıyor.Süte karıştırarak denemedim.Ama süte karıştırarak yada tek kullanmanın birbirinden pek farkı olduğunu düşünmüyorum.Tercihine kalmış.

6. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    süt gec sindirilir antreman sonrası için uygun değil basit şeker alın pekmez olabiir

7. Al Neri

Al Neri Üye

Beğenileri:
    88
    Ödül Puanları:
    28
    Pekmez ile tahini karıştırdığımızda muazzam bir tat bırakıyor damakta.Özellikle ekmekle beraber bandırıp tüketildiğinde harika oluyor.
    Ama ne var ki diyet döneminde çok istesek de tüketemiyoruz.

8. Head__Bangers

Head__Bangers Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Sağlık Sektörü
    Yer:
    İzmir
    öyleyse pekmez... gece yatarken süt =)

9. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    al neri evde köyden hedıye gelmiş pekmez vardı kımse dılıne surmuyordu aylrdı evdeydı annem tahın aldı kahvaltıda tuekttım o gun bugundur her kahvaltıda

abartmıyorum yarım kase kadar tüketıyorum karıstırıp kaşıkla yıyorum 3 haftadır şimdilik kılo almadım kahvaltıda yedıgım ıcın olabılır gun ıcınde yakıyorum

yulafın yerıne sımdılık onu yıyorum bırakamıyorumda tadı bır baska bağıımlısı oldum :p ayrıca faydalı bırsey internetten araştırınız bılmeyenler

ama benım gıbı abartırsanız kılo yapabılır cok besleyıcı bır besın

Al Neri ve Head__Bangers bunu beğendi.
  10. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Süt-pekmez-muz...

Bunlarla devam edersen 1 ay sonra yağlanmayı çözemiyorum diye başlık açarsın ;)

Prometheus676, ccmssx ve Head__Bangers bunu beğendi.
  11. Head__Bangers

Head__Bangers Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Sağlık Sektörü
    Yer:
    İzmir
    peki bir önerin varmı zeuss kardeşim ???

12. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    her konuda aynı şeylerı yazıyorsunuz gülünç oluyor açıkcası bırakın insanların ağız tadına karışmayı kimse burda yağlanmadan söz etmemiş bile

bu yorumun yeri değil burası biz bazı şeyleri test edıyoruz

nasıl desem kiloyu 1 gunde almayız yavaş yavaş alırız tecrubelı bır sporcu bu durumu fark ederve kılo yapan besıne bır sure ara verir ve kılosunu kontrol altın alır

yorumların cok basit boyle devam edersen 1 ay sonra yaglanmayı çözemıyorum dıye baslık açarsın dıyorsun sankı 29 gun yedım kılo almadım 30. gun sabah yataktan kalkınca 10 kılo almış vazıyette uyanıcam öylemi?

biz gormuyormuyuz kılo aldıgımızı zaten sureklı tartılıp ölçuluyoruz

varsa yag problemı kısı kendısı kontrol altına alabılır

alakasız postlar atıyorsunuz bu önerılerınızı beslenme bölumunde açtıgınız konulara yazın.

13. Head__Bangers

Head__Bangers Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Sağlık Sektörü
    Yer:
    İzmir
    yalnız şöyle bişi var zeuus kardeşim pekmezi bi yemek kaşığı kadar hemen çalışmadan sonra yiorum, muzu 1 adet ufak bişi zaten oda, sütte yarım yağlı.ama yinede varsa önerin seve seve dinlerim...

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 00:06 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 00:02 ----------

yani cidade kardeşim sana katılıyorum pekmezi zaten spordan sonra yediğim için direk emilicek yani bunda kilo yapıcak bişi olcağını sanmıyorum...muzuda 3-4 tane değil sadece bir tane...sütten yarım litre değil bir fincan ki yarım yağlı bunu yağsızda içebilirm (yağsızı varmıki :D tam bilmiyorum =) )...bunları belki normal yaşantısı olan biri yapsa evet kilo alabilir ama bizler spor yapıoruz bi şekilde yakıyoruz.. yanlışmı düşünüyorum ???

Cidade de Deus bunu beğendi.
  14. conicon

conicon Üye

Beğenileri:
    117
    Ödül Puanları:
    53
    Muzlu kremalı pastanın tadını özledim... :(

Cidade de Deus ve Al Neri bunu beğendi.
  15. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Sevgili Headbangers

İlk iletiniz de son yazdığınız şey doğru!

Hızlı Kh lar çok tehlikelidir, vücutta asıl yağlanmaya sebebiyet veren onlardır!

O yüzden sadece antremandan sonra az miktarda hızlı Kh almak doğru, yani sadece antremandan sonra muz yada pekmez olur...

Bunun dışında her hangi bir zaman da da hızlı Kh ları sürekli tüketirseniz, yağlanmaya sebebiyet verir.
    Şöyleki; hızlı Kh lar insülin direnci dediğimiz bir metabolik bozukluğu ortaya çıkartırlar, ki asıl yağlanmanın sebebi bu bozukluktur!
    En basit olan karaciğer-pankreas yağlanmasından tutunda obeziteye kadar yağlanmaya bağlı bütün hastalıkların (damar sertliği, kalp krizleri, kanser, alzheimer vb.) altında da bu bozukluk yatar :)

O yüzden sağlıklı kalmak istiyorsanız; hızlı Kh ların tamamını terkedip yavaş Kh ları ve yağları tüketmeniz gerekir!
    Yağların glisemik indeksi sıfırdır; insülin direnci yapmaz dolayısıyle yağlanma da yapmaz!!!

Sonuç olarak hızlı Kh ların antreman dan hemen sonra dışında asla yaklaşmamanız gerekir ;)

Saygılar Kolay gelsin çalışmalarınızda :)

16. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    kilo almanın mantığı gunluk aldıgın kalori harcadığından fazla olursa bu fazlalık yağ olarak depo edılır ne olursa olsun.

yağların kalorisi 1 gr de 9 kaloridir, karbonhıdratların kalorisi 1 gr de 4 gr dir

sınırsız yağ ye kılo almazsın diye bırsey yok.

head_bangers

spor yapan bır bıreyız bızım harcadıgımız kalorı dısarıdakı normal bıreyden fazladır
    1 fıncan sutun hesabına gırmeye bıle lüzum yok spor yapıyorsan beslenme konusunda daha rahat olun zaten yağlanma olunca sen anlarsın yaglanma zamanla oluşan bırsey

1 bardak sut ıcıp ertesı gun kımse yaglanmaz zamanla oldugu ıcın üstüne düşüp yağlanmayı durdurabılırsın canın muz sut pekmez ıstıyorsa ye zaten sporla yakıyorsun

ayrıca kas kutlesı ne kadar fazlaysa o kadar yağ tutar normal bireyle spor yapan bir değil

spor yapan bırı yemeli içmeli turkıyede bılmıyorum ama rusyada cok gordum azerbaycnada cok gordum güreşcileri çok iyi beslenıyorlar ince hesaplara takılmıyorlar gerek yok çünkü.

yağlanma dedıgım gıbı zamanla olan bırsey bunu zaten ölculerden fark edersınız ve önlemını alırsınız hereks cok ezbercı olmuş hayattanda tat almak gerek biz robot değiliz

süreklı aynı seyler ınsanı bıktırır tat katmakta gerekıyor abartmadıgımız surece sorun teşkil etmez.

17. ccmssx

ccmssx Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    Muz, pekmez, çeşitli meyveler, çikolata lafı geçmiş. :) Daha yazmadıklarında vardır.

Ben olsam bunlardan sadece birini, onuda az miktarda spor öncesi veya sonra alırım.

Spor yoksa hiç basit karbonhidrat tüketmezdim. Yani sıfır(0) :)

Aksi takdirde zeus haklı çıkacaktır.

Evet sporcu damak tadına bakmaz, robot gibi olur.

Yoksa her istediğimizi yiyicez yok öyle bir lüks.

18. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0

Bu sizin görüşünüz, saygı duyarım ama bize göre böyle değil!

Benim günlük yediğimin yarısı yağ, günlük 5000-6000 cal yiyorum fakat harcadığım 3000cal civarı...
    Sizin desteklediğiniz görüşü göre kilo almam gerekirdi ama ben hala belden ölçü azaltıyorum...

Desteklediğiniz görüşün varsa bilimsel makalesini belgesini koyun ortaya; biz kendi anlattıklarımızı sayfalarca bilimsel makalelerini resimlerini tablolarını koyduk anlattık...

Sürekli her başlıkta "burada işin ne, insanları yanlış yönlendirme, bilgisiz" tarzı şahsa hedef eleştirilerinizden gerçekten usandım, bu durumu şikayet edeceğim artık baştan söyliyeyimde...

Ben çıkıyorum her başlıkta soru soran arkadaşa hitap edecek şekilde bilgimi, görüşümü sunuyorum, size de aynını yapmanızı tavsiye ederim :)

19. oktayd

oktayd Yeni Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    yıllarca süt icen birisyim.
    ve spora sabah kahvaltısını yaptıktan sonra gidiyordum
    ve sabah kahvaltısında yarım yaglı süt içerdim.
    o gün cardioda rahat edemezdim hep bir geğirme hissi ve göbek şiş olurdu.
    daha sonra sütü kestim daha da rahat ettim.
    zaten mevcut sütler rezalet içmeye bilirsin bence.

muz ise hergün yemek bilmiyorum kabız riski oluşturur ve şeker oranı cok fazla.

pekmez ise eger gerçekse yenebilir,piyasadaki mevcut pekmezlerin icinde ne oldugunu kimse bilmiyor.

21.yy'da saglıklı beslenmek gercekten zor.

20. Head__Bangers

Head__Bangers Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Sağlık Sektörü
    Yer:
    İzmir
    :D :D abi walla kafam karıştı kiminiz ye diyorsunuz kiminiz yeme eheee :D protein tozuda kullanmak istemiyorum açkçası tabi bir çok sitede araştırdım bunuda protein tozunun zararlı olup olmadığıda büyük tartşma konusu aa ben yinede doğal besinden yanayım....ben en iyisi öküz gibi yediğim biri olarak kilo almıyorsam ki sütü her sabah nesguik karıştırarak içerim her şeyi götürürüm yani bünye olarak yakan biriyim ki işim gereğide sürekli pc başında oturan biriyim masa başı iş yani göbek kısmımda hafif yağlanma var...bunları göz önüne alırsak spordan hemen sonra pekmez , muz , süt içmişim bence hiç bir zararı yok çünkü faaliyet sonrası aç kurt gibi vücut bekliyor gelcek olan glikozu proteini emilicek yani...zaten bünye yakıyor bence sorun olmuycaktır....

Sayfayı Paylaş