Peak nasil elde edilir?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Duke tarafından 15 Şubat 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Duke

Duke Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar, forumda arama yaptim ama sorumun cevabini bulamadim.

Sanirim peak mis adi, bicepste cikinti, yumru seklinde sekil. Adi peak degil mi?

Ve sorum su;
    1) Peak nasil elde edilir?
    2) Peak elde etmek icin hangi antremanlara ve o antremanlar sirasinda nelere onem verilmelidir?
    3) Peak ne kadar zamanda elde edilebilir?

Herkese iyi calismalar

2. fiko444

fiko444 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    duke tam olarak nasıl yapıldğını bilmiyorum ama bizim salonumuzdaki kick boxla ilgilenenler de (en az bir yıllık kick box geçmişi olanlar için geçerli) hepsinin bicepsleri o senin dediğin gibi oluyor fazla bi ağırlık da çalışmıyorlar hatta çalıştıklarında da hantallaşmamak için mesela bicepsleri max 5 kg lik dambılla çalışıyorlar .Zaten nasıl oldğunu bende anlamıoyrum hiç ağırlık çalışmayan ama 1 sene fln düzenli kick box yapan biri bakıyorum ilk ağırlık çalışmasında 60 kg bench press yapıyor yumruk atmak bu kdr güçlendirior heralde :D

Duke bunu beğendi.
  3. Duke

Duke Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    himmm, o zaman burdan az agirlik cok tekrar sonucunu mu cikartmaliyim?

4. fiko444

fiko444 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    duke sana yanlış bilgi veripte ilerde bana küfretmemen :D için bişi söleyemiyorum sadece gözlemlerimi anlattım ama ben kendi açımdan o şekilde sonuç çıkarttım tabi şu da var o adamlar sürekli yumruk atıyorlar ve yaptıkları kardio egzersizleri sayesinde yağ oranları baya düşük burada yumruğun bicepse olan etkisini de göz önünde bulundurmak lazım

Duke bunu beğendi.
  5. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    bu aslında genetiğe bağlı fakat yanlış çalışma ilede gerçekleşebilir.genetik olarak nasıl olur diyenlere en güzel örneklerden biri universalin reklamlarında kullandığı sporcudur.veya eskilerden shawn ray.
    yanlış çalışma ile yapanlarıda gördüm.bu genellikle yarım yapılan barbell curl ile oluşuyor.aslında genetiğin doğrultusunda ilerlersen hem uzun hemde sivri bir biceps inşa edebilirsin.bana göre consantre curl hareketinin veya diğer dumbell hareketlerinde bileğin son noktada dışa doğru dönmesi ve bu noktada birkaç saniyelik beklemeler peak oluşumu için yeterlidir.bu arada yağlı bir kol olmaması şartıda var tabi.herşey zamanla...

Duke ve fiko444 bunu beğendi.
  6. Duke

Duke Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    fiko est. ya ne kufru:D
    guardbody, hareketi yarida birakmak ve bilegin son noktada disari donmesi ile neyi kastettigini anlayamadim abi? Cok azcik aciklaman mumkun mu lutfen?

7. fiko444

fiko444 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    guardbody e sormuşsun ama o cvp verene kadr ben anladğımı yazayım mesela barbell curl de biz normal olarak kollarımızı dümdüz olana kdr açarız sonra yeniden ağırlığı kaldırırz bunu her seferinde yaparız bazıları ise bunu yaparken kolu mesela bizim gibi 180 derece değilde 90 derece olana kdr açıp sonra hemen kapıyorlar yani hareketi yanlış yapıyorlar sanırım guardbody bunu kastetti. dambıl çalışmalarında ise consantre curl hareketini yaparken dambılı indirdikten sonra bileğini içe doğru döndürmek kaldırırken yeniden dışa doğru döndürmek bahsettiğim kickboxçularda bu hareketi böyle yapıor :d saolasın guardbody

Duke ve guardbody bunu beğendi.
  8. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    o dediğiniz kas birde işçilerde oluyor kolların çok hareket etmesinden. eğer istiyorsan 5 kglik dumbellerle çok tekrar yapabilirsin..

Duke bunu beğendi.
  9. Duke

Duke Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    peki ne kadar zamanda cikar ortalama bir fikri olan var mi? (bu arada vucut tipi olarak endomorf musum)

10. vandamme

vandamme Yeni Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    0
    Scott curl hareketinin peak denen sivriliği çıkartmada etkili olduğunu duymuştum.guardbody'nin dedikleri de mantıklı geldi bana.Ağırlığı kaldırırken 1 saniye bekleterek çalıştığını görmüştüm youtube'ta Mike Matarazzo ve bir vücutçunun daha.Vandamme'ın da Shawn Ray gibi bicepsleri çok uzun ve sivridir

Sayfayı Paylaş