pc başında öldürülen saatler

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve khephnes tarafından 12 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. khephnes

khephnes Üye

Beğenileri:
    2.644
    Ödül Puanları:
    123
    merhaba, :)

özellikle off günlerde, eğer çalışılmıyorsa, dışarı çıkılmayan bir gün ise, tv ve pc başında vakit öldürmek dışında pek de bir alternatifimiz yok aslında.

konuyu nereye açsam diye düşündüm ve buraya açmaya karar verdim, çünkü belki pek çok kişi içerisine dahil olduğun psikolojik durumu yaşıyordur.

şöyle anlatayım,
    pc başında yaklaşık bir saat boyunca oturdukça, hareketsiz bir biçimde, sadece sağ el mausta, bazen yazı amaçlı klavyede vs. - kendimi spordan, vg'den ölesiye uzak, sanki kas yıkımı yaşıyormuşçasına üzgün!, psikolojik olarak vücutta bir gerileme (bu önemli), yapılan sporun bu hareketsiz oturmaya karşılık boşa gittiği düşüncesi biraz beni yıpratıyor açıkçası.

muhtemelen bu düşüncelerimin bir gerçekliği yok, öyle değil mi? -umarım öyledir.

bunu başka yaşayan arkadaşlar var mı acaba merak ediyorum.

Phil_Heath, Azi ve simitci88 bunu beğendi.
  2. selim4141

selim4141 Üye

Beğenileri:
    720
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Free
    Yer:
    Cehennemin dibi
    Aynı durum bendede malesef var,hele ki bu sıcaklarda pek bir alternatifimiz yok bence :)
    Spordan uzaklaşmış olarak pek saymıyorum kendimi çünki,bu spor ile ilgili yazılar,makaleler okuyorum,videolar izliyorum en azından kendimi psikolojik olarak rahatlatmaya çalışıyorum.

Azi bunu beğendi.
  3. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Bende de öyle ama oyun oynadığım için aksiyonun içine girip dış dünyadan koparıyorum kendimi stesden sıkıntıdan uzak

4. Rinkushichi

Rinkushichi Üye

Beğenileri:
    1.138
    Ödül Puanları:
    103
    Aynı durum bende de oluyor, bugün dinlenme günüm genelde evdeydim o yüzden otura otura(4-5 saat oturdum pcde) vücudum hantallaştı diye paranoya yapmaya başladığım için stada gittim 10x 100 metre depar atıp geldim şimdi huzurlu huzurlu yatacam :D

Azi, khephnes ve selim4141 bunu beğendi.
  5. Pappy

Pappy Üye

Beğenileri:
    158
    Ödül Puanları:
    0
    vücut dinlenirken gelişiyo pc başında hem dinleniyorum hemde gelişiyorum :D

Berkthagar, Akay, Azi ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  6. jan1

jan1 Üye

Beğenileri:
    377
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Ankara
    bendede oluyor.Hep şu bilgisayar yüzünden.Bakıyorum iş yok film izliyorum.

7. khephnes

khephnes Üye

Beğenileri:
    2.644
    Ödül Puanları:
    123
    ahah, aynısını yapıyorum ben de yahu.
    iyice rahatsız olmaya başladığımda evde bulunan koşu bandında on dakikalık deparlı bir koşu - ve rahatlama hissi. :p

8. CranTz

CranTz Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ordu
    oyun oynarken aralarda bazen dikkat ediyorum sürekli one arm overhead triceps press basıyormus gibi yapıyorum kolumu refleks olmuş artık :D en kötüsü kambur dururken karnımızdaki yağlar felan kat kat görünüyor o zaman çok kötü oluyor kilo almış gibi..

khephnes bunu beğendi.
  9. ineedpower

ineedpower Üye

Beğenileri:
    398
    Ödül Puanları:
    73
    Ben 7 yıl pc başında hayatımı maffettim gerek psikolojik gerekse fiziksel arkadaşlar bu online oyunlara sakın bulaşmayın derim 7 yılım çöpe gitti eğer bağımlısı olmasaydım şuan çok daha iyi bir okul daha iyi bir fiziğe sahip olurdum.Otursanız bile 1-2 saat arayla kalkın esneme hareketleri filan yapın derim.

Swager, Azi ve khephnes bunu beğendi.
  10. Green Day

Green Day Yeni Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    ben evde p90x programını uyguladıgım ıcın hergün çalışıyorm 1 gün ağırlık 1 gün kenpo,yoga,streching,plymotrics vs.. ama antreman sonrası degılde genelde bilgisayar başında vakit geçirmek gereksiz geliyor bana. bilmiyorum kucuklugumden beri böyleyim pc başında sıkılıyorm yani bilgisayarı sadece birine msj atmak ıcın e okula bakmak ıcın ve bu forumdan yararlanmak ıcın açıyorum :D

11. DEXONİA

DEXONİA Üye

Beğenileri:
    746
    Ödül Puanları:
    103
    Bende tam tersi oluyor vücut dinlenirken gelişir pc başında oturmak barlara kafelere gidip alkol tüketmekten daha sağlıklı bir tercih tabi VG yapan birisi için:)

khephnes bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş