Paypal ile alışveriş konusunda

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve desperados tarafından 15 Nisan 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. desperados

desperados Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    pc operatör
    Yer:
    istanbul
    bodybuilding gibi bazı ünlü sitelerin türkiyeden kredi kartları kabul etmediklerini duyuyorum. www.paypal.com/tr ne kadar güvenli acaba.Bu sistemi kullanarak bu gibi sitelerden alışveriş yapabilme imkanımız olabilirmi.Bana bunun maliyeti ne olur paypal sisteminde banka paypal için bir komisyon alırmı yoksa normal bir para hesabımı kredi kartımı kullanmalıyım paypala para aktarmak için ?Yardımınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler. weightlifter

2. künefe

künefe Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Paypalı 2 veya 3 kere kullanmışlığım var.Güvenliği konusunda bir endişem yok,bu tabi benim görüşüm ancak ebayde ödemelerde çoğunlukla paypal kullanıldığını da belirteyim.Paypal üzerinden alışveriş yapabilmen alışverişi yapacağın siteye bağlı,Türkiye'de ikamet edenler sadece kredi kartıyla alışveriş yapabiliyorlar,herhangi bir komisyon da alınmıyor ancak ilk kayıtta kartın sana ait olduğunu onaylamak amacıyla cüzi bir miktar çekilip paypal hesabına yatırlıyor,daha sonra o miktarı alışverişte kullanabiliyorsun.Bir de eğer değişmediyse paypal hesabında para varsa parayı Türkiye'deki banka hesabına çekemiyorsun.

Son düzenleme: 15 Nisan 2009
    desperados bunu beğendi.
  3. desperados

desperados Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    pc operatör
    Yer:
    istanbul
    Açıklamalar için teşekkür ederim. Kredi kartım var evet.Yanlız amacım kredi kartım paypal aracılığı ile yurtdışından protein vb suplement almak.istediğim tamamiyle yurtdışından alışveriş yapabilmek. Bunda bir sorun yaşamam umarım.

4. künefe

künefe Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Anladım kredi kartını kullanarak paypal üzerinden alışveriş yapmak istiyorsun.Kredi kartını dediğim gibi paypala kaydettikten sonra alışveriş yapabilirsin.Örneğin x sitesinden 42 dolara whey protein aldın,paypal kredi kartından 42 dolar çeker ve o parayı x sitesine senin adına aktarır.

5. infoguner

infoguner Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    paypal tamamen güvenilir bir site ve kredi kartını her siteye vermek isteyenler için kullanmaları gereken en iyi site. ilk üyelikte arkadaşında belirttigi gibi kredi kartının sana ait oldugunu ispatlamak için senden cüzi bir miktarda ücret alıp bir şifre yolluyorlar, o şifreyi tekrar üyelik onayı için paypala yazdıgın taktirde üyeligin başlıyor ve aldıkları ücreti geri ödüyorlar.
    daha fazla bilgi için paypalın türk forumuna girip istedigin herşeye ulaşabilirsin. google dan arat

@künefe, artık paypal da türk bankalarınıda tanıttılarını duymuştum ve birçok kişi bu para aktarım işlemini yapabiliyordu.

desperados ve künefe bunu beğendi.
  6. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    diez bunu beğendi.