PAUL DİLLETT....bir devin çöküşü

Konusu 'Efsane Sporcular' forumundadır ve adige976 tarafından 5 Haziran 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 16 üye.
  1. adige976

adige976 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    https://www.youtube.com/watch?v=_Pax5_8EbYU Benim şahsi görüşüm,vg dünyasındaki en iri yarışmacıydı.Tam bir hayvan. Bu videodaki son halini görünce şok geçirdim. Nolmuş bu adama,dondurma gibi erimiş.Flex,Kevin Levrone,Paul Dillet. 90'ların starlarına ne olmuş böyle.Havası alınmış lastik gibi erimişler.Yazık bunca yıllık emeğe ve alın terine.

2. by_bambam

by_bambam Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Youtube yi açamıyorum bir kaç gündür dns ayarlarında oynamamı yapıldı önceden 4.2.2.2 yada 4.2.2.1 yaparak girebiliyorduk ama şuan açmıyor!

3. bypala03

bypala03 Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    0
    standart ebatlarda normal bir insan olmuş :D

4. erdinç

erdinç Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    bu kadar adale kaybı normalmi

5. mrgrowth

mrgrowth Yeni Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    akademisyen
    o kadar hacim yapıp sonra bu hale gelmektense doğal beslenmeyle olduğu kadar yapıp ömür boyu öyle kalırım daha iyi...
    az hacim kaybetsem hayatım kararıyor...
    o hallerden bu hallere düşsem neler hissederdim kestiremiyorum doğrusu

6. MUSTAFA ÖREN

MUSTAFA ÖREN Üye

Beğenileri:
    186
    Ödül Puanları:
    0
    Maradona'nın hala o çalımları atıp tek başına takım olmasını nasıl kimse beklemiyorsa o kadar adeleyi ömrünün sonuna kadar muhafaza etmesinide bu adamlardan bekleyemez yaş ilerledikçe adeleyi formda tutmak kat kat zorlaşıyor ve yıllardır çalışmanın disiplinli beslenmenin getirdiği bir bıkkınlıkta oluyor ve haliyle bu spordada insanlar emekli olabiliyor kimse neydi ne olmuş diyemez gayet başarılı bir normale dönüş olmuş bence ve olması gerekende bu sen ömrünün sonuna kadar naturel yap kimse bir şey diyemez ama paul dillett'ı dünyada bu sporu yapan herkes tanır ve daha on yıllarcada konuşur bu işte diğerlerinden farklı değil herşey azim ve çalışmayla alakalı adam yaklaşık 20 yıldır hiç aralıksız çalışıyor bu tempo düşüncede o kaslarda ufalacak elbet kas büyüdüğü gibi çalışmazsada küçülür.

Bu sporda en önemlisi sağlıklı bir spor hayatı geçirebilmek ne kullanırsan kullan önce sağlık neyi ne kadar kullanmayı bileceksin adamı ayakta alkışlamak lazım bence...

Agent47, SoldiersOfGod, Akdenizli ve diğer 5 kişi bunu beğendi.
  7. adige976

adige976 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Aynen katılıyorum. Balon gibi söndükten sonra ne anladım ben yıllarca verdiğin emekten.

8. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    ömrünün sonu kadar süper beslenme ve süper antrenman yapsan bile vücut fonksiyonları çöküşte iken kas arttırımı yapamaz veya olan kasları koruyamazsın. 70 yaşından sonra hala aynı kütle ile görünemezsin:D hemde doğal tam tersi hormon kullanımı gerektirir bir yaştan sonra o. Vİdeo yu izleyemedim ama çok iri kaslı insanların böylece çabuk erimesini anlamk zor değil. Adamlar yıllarca hayatlarını bu spora adıyorlar çalış çalış ye ye sonra bir yaştan sonra 2. baharı yaşıyorlar ve hayatlarını biraz daha tatil yapar gibi geçiriyorlar. Gördüklerim hep bu şekilde olmuştur. MUSTAFA ÖREN'de açıklamış ömrünün sonuna kadar kaslı olamazsın zaten.

9. mrgrowth

mrgrowth Yeni Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    akademisyen
    ben, doğal yapınca yaşlanmayla birlikte kas kaybı olmaz demiyorum ki.elbette doğal yapsakta yaşlanmayla beraber kas kaybı olacaktır.ben işin psikolojik tarafını düşünerek kendimden yola çıkarak fikrimi beyan ettim.sizlerdede oluyordur mutlaka.şahsen ölçü kaybetsem dünyam kararıyor.o kadar emek sarfedip masraf yapıp hırsla çalışıyım sonra ölçü kaybediyim bu ister istemez moral bozucu oluyor.-doğal yapan biri olarak-
    kür yapanların psikolojisini düşünün.küre girme sonra bağımlı olursun denir.çünkü kürden sonraki aşırı kayıplar çok moral bozar.tekrar kürlere girilir ister istemez.şimdi paul dillet gibi insanların normale dönmesi onların sağlıklarını düşünmeleri açısından tabiki güzel saygı duyulur.ama o kadar masraf,o kadar emek,okadar risk-karaciğer vs sağlık riskleri-,ve o şaşaalı devasa görüntüden sonra bu hale insan afallar.ben bile onun adına çok üzüldüm doğrusu.bizler o insanlara bakarak gaza gelip hırslanıyoruz.

10. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    ne demek istediğini tam olarak anlayamadım, kür sonunda elbette bir miktar kas kaybedilir ama iyi yapılmış kürde bu minimumdur. Ayrıca bu insan o kadar masrafı, uğraşı bir hiç için yapmadığına inanıyorum eminim onun hayatı oldukça özgüven ve başarı içinde geçmiştir. Sürekli birinci olmazsın sonuçta. Hayat bu doğar ölürsün, büyür küçülürsün. Ölücez diye yaşamayalım mantığı olmuş biraz. Kas kaybına canını sıkma derim önünde uzun yıllar var. O piskoloji acelecilikten geliyor. hemen kas yapıyım çok yapıyıp derseniz böyle kayıplarda piskolojinizin bozulması normal siz sporunuzu yapın yemeğinizi yiyin 3 sene sonra ayna karşısına bir geçiceksiniz eski fotolara bakarak vay be diyeceksiniz. Şahsen bana öyle olmuştu :D:D

MUSTAFA ÖREN bunu beğendi.
  11. mrgrowth

mrgrowth Yeni Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    akademisyen
    ben 12 yıldır bb yapıyorum zaten.sağlık için spor yapmayı kendime prensip haline getirdim.o yüzden doğal yapıyorum.kür yapana saygı duyarım ama kür yapmam.yapmadığım içinde kürlerle alakalı açıkcası çokta bilgim yok.buralardan okuduklarımdan ibaret.
    neyse çok uzatmaya gerek yok.bu kadar uzayacak bir konuda değil zaten.
    şahsi fikrimi söyledim sadece.öyle olup sonra o hale gelmektense ,kendime yetecek kadar olup-ki doğal yoldan bunu elde ettim-bir ömür o standartta olmayı tercih ederim.
    başkasının tercihi başka şekilde olur onada saygı duyarım.

12. MUSTAFA ÖREN

MUSTAFA ÖREN Üye

Beğenileri:
    186
    Ödül Puanları:
    0
    sevgili mrgrowth eğer sen bu işi yarışmacı boyutunda yapmış olsaydın herzaman daha iyisini yapmak zorundaydın ve herzaman dahada büyüyerek dahada define olarak yarışmaya girmek zorundaydın çünkü rekabet herzaman daha iyisini yapabilmekten geçer yoksa rekabet edemezsin mr olympia'da yarışmış bir insan bu sporu doğal olarak yapamaz zaten ama güzel olan durması gerektiği yeri bilmektir oda artık yeter demiş ve bunca yıl yaptıklarını dünya çapında tanınan ve saygı duyulan bir vücutçu olarak hem maddi hemde manevi olarak karşılığını almış pişman olmadığına adım gibi eminim gerçekten saygı duyulacak bir vücut yapmıştı ve istediği kadar kimyasal kullansın inanılmaz disiplinli bir çalışma programı ve insanüstü bir irade olmadan kimyasallar hiçbir işe yaramaz bunu hayatında bu sporu yapan ve kimyasallardan beklediğini alamayan bir çok insan bilecektir sen doğal yaptığın için kimyasalları gözünde çok büyütebilirsin ama onlarda çalışmadan beslenmeden bir şey ifade etmiyor

13. erdinç

erdinç Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    hakikatten merak ettim arkadaşlar paul bu vücudu yada yakının ı tamamen doğal yollarla yapabilmiş olsa idi vücdu bukadar adale kaybedermiydi

14. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Dedıgın gıbı dogal yollarla yapabılmıs olsa idi.. Tabıkı steroıd vs kullanmadan kımse bu sevıyelere gelemez..

Ha dıyelımkı dogal olarak kendı sınırına ulastın, 43 cm kolun 130 cm omzun var ve kendınce defınesın baklavalar gozukuyor, her yer orantılı vs vs.. Yanı ıyısın dıyelım.. Tabıkı sporu bırakırsan her sekılde kas kaybedersın..

Eger dogal yapılan vucutlar sporu bırakınca adele kaybetmeseydı herkes 20 yasında 2-3 yıl abanır sonra omrunun sonuna kadar yatar ve o vucudu kullanırdı.. Yok oyle bır sey.. Calısmayan herkes kaybeder..

Zaten dedıgımız gıbı steroıd kullanmadan bu sevıyeye gelınemeyecegı ıcın bu kadar kas olmaz ve dolayısıyla bu kadar da kas kaybedılmez..

Son düzenleme: 17 Haziran 2010
    joseph18 bunu beğendi.
  15. Ünkut

Ünkut Üye

Beğenileri:
    196
    Ödül Puanları:
    53
    Öyle demeyin profesyonel bodyci olmak zordur. 15-20 sene agir calismak bir ton ilac almak diyet yapmak disiplin ister bu adamlarin kas kayiplarina sasirmamak lazim emekliye ayrildiktan sonra sporu komple birakiyorlar gündede en fazla 2 ögün yiyorlar. Ilacla felan alakasi yok naturel yollada yapsaydi yine kas kaybi yasardi.

16. doqukaaN

doqukaaN Üye

Beğenileri:
    101
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Istanbul
    Bu vücutla hiç Olimpia olamamış.
    ilginç.

17. angel_f!re

angel_f!re Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    resmen kas kalmamş adamda.Tamam bi deformasyon olur ama hiç spor yapmamış biri gibi görünmek de normal değil.En azından güzel değil

18. Ünkut

Ünkut Üye

Beğenileri:
    196
    Ödül Puanları:
    53
    Buna herkes cok sasiriyor zamaninda bende cok sasirmistim fakat genelde rutin vidyolarini izlersen niye olympia olamadigini anlarsin. Poz vermeyi bilmiyordu yapigi bir pozda en az 2 saniye durabiliyordu.

19. joseph18

joseph18 Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Belli bir yaştan sonra kütleli ve iri bir vücuda sahip olmanın bir anlamı olmadığını düşünüyorlar heralde Mr.Olympia düzeyindeki sporcular

20. doqukaaN

doqukaaN Üye

Beğenileri:
    101
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Istanbul
    Belli bi yaştan sonra 50 cm lik kolu kaldırmak heralde 8 kg larla lateral yapmak gibi bişi olsa gerek :)

Sayfayı Paylaş