Patates kavurma

Konusu 'Yemek tarifleri' forumundadır ve ruthlesss tarafından 9 Ekim 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. ruthlesss

ruthlesss Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    Eşsiz bir karbonhidrat kaynağı yemeği :) Hazırlanışı da gayet basit.

İhtiyaçlar :
    - 3-4 adet patates
    - yarım yemek kaşığı salça
    - 1 yemek kaşığı zeytinyağı
    - tercihe göre maydonoz

Patatesleri ilk olarak haşlayalım. Küçük patates tercih ederseniz zamandan tasarruf edersiniz. Haşlanmış patateslerin kabuğunu soyalım ve bir tabağa kare kare kafamıza göre doğrayalım. Haşladığımız tencerede yağı ve salçayı kavuralım 2-3 dk boyunca. Daha sonra patatesleri içine atıp karıştıralım. İsteğe göre maydonoz da doğrayabilirsiniz. Çok pratik 30dk da hazır. Karbonhidrat ihtiyacı için birebir + maliyeti düşük.

Her öğün kahvaltı da dahil yiyebilirsiniz. Çayla + yoğurtla + turşuyla çok güzel gidiyor. Şöyle bir şey oluyor : http://www.mutfakgunlugu.com/wp-content/uploads/2008/04/sog1.jpg

eliasodd bunu beğendi.
  2. acer

acer Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    ben patatesleri küp küp doğruyorum sonra tencerede yağ kızdırıyorum onda kavuruyorum biraz biraz yumuşamaya başlayınca patatesler az bi salca ekliyorum az da su ekliyorum o pişiyor sonlara doğru ortasinada 2-3yumurta kırıyorum. tuzuda yine sonda atıyorum güzel oluyo :D haşlayıp soymuyorum yani:) canım çekti be yapıyım bari yoğurtla iyi gider:D

Sayfayı Paylaş