Parmakta Yarı Uyuşukluk

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve reddragona tarafından 12 Şubat 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. reddragona

reddragona Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar, body yaparken bileğim hafif zorlanmıştı. Şimdi sol serçe parmağımın yarısı uyuşuk. Doktora gittim, bişey yok görünürde dedi, ödem olmuş dedi. ödem çözücü ilaç ve vitamin verdi. Eğer 1 ay içinde geçmezse çekim filan yapılıp incelenicekmiş. 10 gün oldu geçmedide azalmadıda. Daha önce başınıza böyle bi olay geldi mi?

2. tito ortiz

tito ortiz Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ne olduğu hakkında bi fikrim yok daha önce başımada gelmedi ama bence zorlama kendini fazla üstüne gitme,aslında devam ediyo azalmadı diyosun zaman kaybetmeden imkanın varsa doktora görün derim..

3. timu87cin

timu87cin Guest

Bende öyle bişey oldu, ama antreman esnasında geçici olarak.. Dips hareketi esnasında sanırım avuç içime fazla yük bindi serçe parmağımda uyuşma oldu, o antreman boyunca halter kaldırırkende oldu ama daha sonra geçti..
    Bilimsel bir bilgim yok, geçmiş olsun.

4. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    nasıl doktor bu gecmesse 1 ay sonra bakarız eger sinir sıkışmış ise yada baska bişey varsa 1 ay sonra o bilek kullanılamaz hale gelirse ne olucak bari 1 hafta sonra bakarız dese genelde cogu body yapanların yaptıgı hata eklemleri ısıtıp guclendirmemek , barı kolona degil avucla tutulması buda bilegin direncini azaltıyor o doktora tekrar git ve deki azalma yok artma var o zaman anlayacaktır :?

5. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    Reddragona;
    hangi hareketi yaparken zorladın bilegini?? spesifik bi hareket hatırlıyo musun?

6. reddragona

reddragona Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    bench press yaparken oldu sanırım. Bu arada ilaçları kullanıyorum ama hala aynı, ödem çözücü ilaç bitti, şimdi vitaminle devam ediyorum. 15 gün daha beklicem sonra sanırım cerrahi bir müdahele yapıcaklar. 1 ay ilaç tedavisi ile geçmeyince cerrahiyi tercih ediyorlarmış. Ama şu anda tekrardan body yapabilirim, yani ağrı filan yok(ancak 1 ay yapmıcam). Sadece serçe parmak yarı uyuşuk.

7. kaplan1222

kaplan1222 Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    benim başımaa geldi 3-4 gün sol elimin kuş parmak ve yüssük parmak uyumuştu sonra geçti eğer boyun felan çıtlatıyorsan sinirler zedelenmiş olabilir dikkat et

8. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    dokorun teşhisi yanlış seni başından savmış. bu gibi karpal sendromlarında özellikle kalvye. mouse oto tamircileri yün ören bayanlarda ve eskrim sporu yapanlarda çok görülmektedir. hatta yanlış teşhis yiyenlerde vardır. özellikle boyun fıtığı tanısı konarak ameliyat olanların sıklığı kayda değerdir.

el bileğiniz karışık bir anatomiye sahiptir parmak hareketlerini sağlayan adele damar sinir kompleksinde sorun oluşmuştur.

ağrılarınız devam ederse mr ve emg çektirmenizde fayda görüyorum. bu sendromlar özellikle 2000 li yıllarda nüksederek genç insanlarda bilgisayara dayalı olarak ortaya çıkmıştır. kesin bir tanısı yoktur. daha önceki yıllarda haberlerde izlediysen cerrahi müdahale yapılıoyordu.

9. silent assasin

silent assasin Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Antakya
    reddragona geçmiş olsun.3 ay önce benzer durum bende de oldu.ulnar sinir sıkışması. emg çektiler hiçbişey çıkmadı. bilekte çok az bir sıkışma var dediler. bunun yüzünden 1.5 ay body yapamadım. 1 ay atelle dolaştım.b vitamini ve kas gevşetici verdiler. sol serçe parmağımın tamamı ve yüzük parmağımın serçe parmağına bakan tarafı tamamen uyuşmuştu.bu arada beslenmeme dikkat edemediğim için kilo kaybı yaşadım sonra gözümü karatıp tekrar body başladım, ilginçtir ki 2- 3 gün içinde kendi kendine iyileşti.nasıl oldu bende anlamadım.

Sayfayı Paylaş