paramı buna vermeli miyim?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve "FURKAN" tarafından 6 Ekim 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. "FURKAN"

"FURKAN" Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    Bunu yazmadan önce çok düşündüm, yaşım 15 bu sporda 6. ayıma girdim, 1000 tl kadar para biriktirmiştim, protein tozu alacaktım fakat sonra iyi olur mu olmaz mı diye düşündüm. iyi olmaz mı derken yani zararlı mı anlamında değil paramı buna vermeye değer miydi? evet asıl soruma geleyim şimdi yaşım daha 15, ama vucudumuda gelişirken görmek müthiş bir haz veriyor psikolojik olarak, böyle mutlu oluyorum, fakat sonra şöyle düşündüm acaba bu yaşta vucudum ne kadar gelişebilir?mesela büyük göğüslere sahip olur muyum? çünkü en çok göğüs kanat ve karın kaslarını seviyorum, sizlere sorum şöyle, zaten 1000 tl parayla çok çok 2-3 ay idare edebilirim diye düşünüyorum en fazla 5 ay olsun sizce buna değer mi? yoksa zaten düzgün besleniyorum böyle devam mı etmeliyim? sonra gelişim göremezsem daha çok moralim bozulur diye korkuyorum.

2. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Bu yaşta bunlara paranı verme..öncelikle sağlam beslenemen ağırlık vererek ve sıkı idmanla çok iyi yerlere gelirsin...kiisendeki bu azimle bunu başaracağına inanıyorum..

ayrıca ilerleyen yıllarda baktınki gelişme yavaşladı kii bu olacaktır...o zmaan düşünürsün suplement almayı...

kolay gelsin...

yeniyim, Tank Jr., sultanmehmed ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  3. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    o yaşlarda gelişim anormal hızlı oluyor ben de 16 de başladım ne düzgün antrenman ne düzgün beslenme. supplement yok. yumurta 2 tane yiyordum günde diyordum çok mu yiyorum. antrenman sonrası da bir şey yemiyordum. program saçmasapandı hareketleri de yanlış yapıyordum. ama çok hızlı gelişiyordum.

şimdi yaş 32. günde 12 yumurta 500gr kırmızı et 300gr tavuk. yığınla supplement. bir sürü antrenman tekniği araştırma vs vs. gelişim gıdım gıdım.

yaşının değerini bil. hiçbir supplemente ihtiyacın yok. hareketleri düzgün yap iyi beslen paranı doğal yiyeceklere ayır. iyi uyu. zaten sonuç çok çabuk gelecek.

"FURKAN" bunu beğendi.
  4. "FURKAN"

"FURKAN" Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    anlıyorum ve çok teşekkür ediyorum kafamdaki soru işaretleri gitti hele birde tecrübede anlatılınca tam oldu,o zaman parayı supplemente ayırmak yerine beslenmek için ayırmak daha mantıklı artık ileride kullanmayı düşünürüm,çok sağolun.

deathlifter bunu beğendi.
  5. demir00

demir00 Özel Üye

Beğenileri:
    1.316
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Istanbul
    Değerli üyemiz;

Konunuz ilgili bölüme taşınmıştır.

Önceki Bölüm :Konu dışı

Lütfen başlık açarken en doğru bölüme başlık açmaya özen gösteriniz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

6. ozan119

ozan119 Yeni Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    0
    bence protein amino kombinesi yapabilirsin

7. kaanmert

kaanmert Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    28
    vücudun ihtiyaç duyuyorsa kullanabilirsin :)

8. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Bu spora giriş için en güzel yaştasın. Bir üç sene kadar supplementsiz orta şiddetli antrenmanlarla ilerlemen senin iyiliğine...

Sayfayı Paylaş