paralel dips

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve dmr tarafından 14 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. dmr

dmr Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    -
    Yer:
    Ankara
    Bikaç yerden fln yapılış tarzına baktımda yaptığım şekilde sanırım hata yapmadım ancak bu paralel dips hareketinde ne hacetse kasları zorlayamadım bile göğüs kemiğimde bi ağrı oldu bikaç tekrardan sonra bıraktım, tekrar girdim bu sefer kemiğe fazla yük bindirmemeye çalıştım göğüsü fln kastım çok eğilmedim genede verim alamadım hareketten. Sizde bu olay nasıl ? Arkadaşta bu hareketi yapıyor onada sordum aynı ağrı onda da olmuş.

2. Berkay Türkkan

Berkay Türkkan Üye

Beğenileri:
    2.305
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Fitness Model
    Hareketi yavaş ve kontrollü bir şekilde yapmayı denemelisin.Öne ne kadar eğilirse göğüse olan etkisini o kadar artırırsın.Triceps için yapıyorsan Bench Dips'i tavsiye ederim.İkisinde de önemli olan hareketi kontrollü yapmaktır.Kendi gittiğim salonda da çok görüyorum ya çok hızlı yapmaya çalışıyorlar ya da yeteri kadar aşağı inmiyorlar.

dmr bunu beğendi.
  3. dmr

dmr Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    -
    Yer:
    Ankara
    Birinci tekrarımda yeterince aşşağı indim sanırım tam 90lık bi açı oluşturmasada yakın bi açı oluşturuyor ve bacaklar dizlerden kırık şekilde arkaya doğru büküyorum. Öne eğilmesinde zaten sıkıntı orda sanırım ne kadar çok öne eğilirsem o kadar göğüs kemiğim acıyor. İkinci tekrarımda fazla eğilmemeye dikkat ettim dediğim gibi bu seferde kaslardan bi verim söz konusu olmuyor zaten ileri doğru eğilmeyi az yapınca fazla da aşşağı inemiyorsun.
    Hızlı yapma konusu için de daha dikkatli olurum sağolun yorumunuz için.
    Bu arada göğüs için paralel dips daha uygun gibi durduğu için onu denedim

4. brhmcr

brhmcr Guest

5. Berkay Türkkan

Berkay Türkkan Üye

Beğenileri:
    2.305
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Fitness Model
    90 derece olacak kadar inemiyorsan başka harekete yönelmeni öneririm.Göğüs için olan versiyonu düz haline göre oldukça zordur.Aşağı inmenin yanında öne doğru düz bir şekilde uzanma gerektirdiği için hareket daha da zorlaşır.Düz halde yapıldığında tricepslere vurur.Öne eğilerek yapıldığında göğüs ağırlıklı etkiler ve tricepsleri de çalıştırır.

Benim tavsiyem biraz daha güçlenip,daha sonra nizami,yavaş ve kontrollü bir şekilde yapabilecek hale gelince dipse geçmen.

http://www.bodybuilding.com/exercises/detail/view/name/dips-chest-version

Vücudunu "/" şeklinde tutabilirsen karın kaslarını da çalıştırıyorsun bu pozisyonu korumaya çalışırken.

Son düzenleme: 14 Ağustos 2012
    dmr bunu beğendi.
  6. dmr

dmr Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    -
    Yer:
    Ankara
    90 derece inememem sanırım biraz esnek olmadığımdan kaynaklanıyor çünkü vücut olarak alt yapım var fazla bi hacime sahip olmasamda kiloma göre oranım iyi diye düşünüyorum. Normalde de eklemlerden çok hareket kabiliyetine sahip değilim biraz onlara ağırlık vermeliyim. Son zamanlarda de esneme için arada çalışmaya başladım inş sonuçlarını gösterir.

7. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    Paralel bar dips oldukça komplike bir harekettir ve birçok dengeleyici kas grubunu calıstırdığından ötürü hareketin formunu oturtmak kolay bir şey değildir. Doğru form yakalandıkça hedef kas grubunu hissetmek daha da kolaylaşacaktir. Bu hareketi yaparken göğüs kafesindeki ağrı oldukça normaldir üstünde durulmasi gereken bir şey değil

Sayfayı Paylaş