Para Bitti Spor Gitti

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve jessman tarafından 18 Şubat 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. jessman

jessman Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Başlıktan da anlayacağınız üzere "para gitti spor bitti." Malum günümüzde her şey para olmuşken bunu söylememin bir anlamı yok çok normal bir durum. İstanbul'un en saçma semtinde oturduğum için gidebileceğim spor salonu işaret parmağıyla gösterilecek kadar az. Sözde yeni gelişen bu ilçe lüks ve modernliği ele alıyormuş. Bu yüzden de burada zaten 2-3 tane olan spor salonuna gitsem aylık 200tl fiyat biçiyorlar. Ulan sen soyguncu musun kardeş? Gören amerikada Profostonel sporcu yetiştiren salon sanıcak. Eğitmenlerinin kolları 35cm. bile olmayan bu spor salonları benim derdim, benim kederim oldu. Bundan 3 ay önce napalım başka çare yok diyerekten bir salona yazıldım. Ellem ettim kallem ettim 3aylık 450TL de anlaştım. Anlaşmaz olaydım. Sözde lüks olan bu salon 1 bench press- 1 incline bench press - 1 decline bench press sehpası olan, ve her aletten sadece 1 tane olan allaha şükür koşu bandı ve kondüsyon bisikletleri 5-6 tane olan bu yer benden 3aylık 450Tl aldı inanabiliyormusnuz? Üstelik zar zor indirim yaptırtmama rağmen. Nedir bu pahalılık? Milletin başka bir spor salonuna gidemeyeceğini bildikleri için mi bu kadar pahalı tutuyorlar fiyatları acaba?

Benim bir önerim var! Buna devletin veya federasyonun derhal el atması lazım. Nasıl eğitim merkezlerine belirlenen fiyatlar getiriyorsa devlet, Spor Bakanlığı'nın da böyle bir projeye imza atmasını istiyorum. Aylık 200TL ne demek arkadaş? Spor salonu ticarethane olmuş durumda. spor yapmak isteyen genç, orta yaşlı farketmiyor hepside hep bu yüzden spora uzak kalıyor.

Madem spor merkezi açılıyor, devlet denetlesin eksikliği var mı? Fiyatlandırma nasıl olacak? İşte bizim ülkemizde sporun gelişememe nedeninin başıdır "para"!

Genç sporcu olmak istiyor. Araştırıyor, izliyor, motive oluyor. Hayaller kurmaya başlıyor. Sonra bir gün sırtına çantasını takıp bir spor salonunun yolunu tutuyor. Hayallerine tam kavuşacağını düşünürken, spor salonu sahibinin aylık 200TL, buda yetmiyor Gündüz üyeliği, Akşam üyeliği şu saatte geleceksin, şu saatte gitmiş olacaksın sınırlandırması getiriyor. Sınırlandırma getirdiği halde fiyatları yine el yakıyor. Şimdi sorarım sizlere böyle bir ticarethane anlayışı içerisinde ülkeden nasıl sporcu çıkacak? Devletin gençleri desteklemesi lazım. Ben böyle düşünüyorum. Bunun da en baş yolu spor salonları, futbol klüpleri yüzme kursları, yani bütün spor branşlarıyla ilgili kurslar, salonlar ücretleri devlet denetlesin, bir sınırlama getirsin. Yazık günah, sonuçta Türkiye'nin insanların durumu belli. Her şey ortada. Öyle değil mi?

Sayfayı Paylaş