parçalı omuzlarım neden olmuyor?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve skllmyh tarafından 4 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. skllmyh

skllmyh Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    28
    bu sporda 9.ayım.pazularım iyi bana göre fakat omuzlarım parcalı degil.yanı kolum kalın fakat dümdüz.hiç iri omuz başları yapamadım.nedeni nedir?
    yas 16.175 boy 68kg

2. Kairon

Kairon Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Özel sektör
    Yer:
    Istanbul
  3. Striker

Striker Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    Omuzlar genelde çok ağır kiloyla deilde yapabilceğin bi kolayla 10 tekrar lı çalışmalar yapmalısın bi biceps gibi hacim almaz omuz yani çok ağırlık az tekrar işe yaramaz bildiğim kadarıyla

4. Burzum_^^

Burzum_^^ Üye

Beğenileri:
    709
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Insaat Muhendisi
    Yer:
    Oman, Muscat - Istanbul, Suadiye
    hangi hareketi kac tekrar yaptin? programini yazarsan yardimci olabiliriz.

5. skllmyh

skllmyh Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    28
    9.ay programımda

12-10-10-10 tekrar.

military press (ense)
    shoulder dumb press
    side cable lateral raise (önden)
    side cable lateral raise (arkadan)
    Upright rowing z-bar( bu omuz icinmi bilmiyorum)

eski programımda ise 4x10

military press arka
    military press ön
    yana açış
    omuz dumbell press

6. Savaşcı

Savaşcı Üye

Beğenileri:
    255
    Ödül Puanları:
    0
    birde yağ oranının az olması lazım. o zaman lif lif belli oluyor. dert etme onu 1 yıl sonra falan çıkar.

birde arkadaş hafif setlerden basetmişde yeni başlayanlar için öncelikle güç antremanın daha iyi olduğunu okumuştum

Son düzenleme: 7 Mayıs 2010
  7. cadocx

cadocx Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    0
    yağ oranıyla alakalı yanlış hatırlamıyosam fotoğraflarını koymuştun siteye ? daha katetmen gereken epey yol var şimdilik omuz çalışmalarını nizami ve sert yapıp işi zamana bırakıcaksın

8. skllmyh

skllmyh Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    28
    evet fotograf koymustum ama baya yol katettim.tek derdim kolumu sıkmadığım zaman dümdüz duruyor.yani omuz basları ayrık olsa pek fazla bisi istemem.kolum kalın ama sap gibi :)

9. Burzum_^^

Burzum_^^ Üye

Beğenileri:
    709
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Insaat Muhendisi
    Yer:
    yag orani normalin uzerinde olan sporcularda buyume ayrintisiz olarak direk hacim seklinde gorulur. adeleyi ayrintili sekilde gormek icin definition programina baslamali ve adele uzerindeki yag ve karbonhidrat tabakasini inceltmek icin diet yapmalisin. bu seklilde bir yol izlenmezse adelenin kaba hatlarindan baska herhangibir ayrinti goze carpmaz. spor salonu jargonunda buna kazak bodycisi denir. :) dunya artik 4mevsim parcali dolasiyor, yarismacilarin bile eskisi gibi iri bulk donem gecirmedigi su yillarda surekli yagsiz ve dikkatli beslenemenin mantikli oldugu tum camiada kabul goren bir gercek olmustur. bizim isimiz gorsellik, parcali ve net bir gorunuse sahip olmak, ozellile karin apodominal bolgenin belirginligi seninde dedigin gibi iri ve parcali omuz baslari, tarakli gogus sahilde herkesin hayranligini uyandiracak yegane unsurlardandir. irilesmek isin en kolay tarafi parcalamaksa en acili ve en sinir bozucu yani, bunu suanda karni ac biri olarak yaziyorum keske hersey bukadar zor olmasaydi :(

10. skllmyh

skllmyh Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    28
    yani hiç yağlı yiyecek yememelimiyim? Boyoz, omlet vs şeylerde yağ oluyor bunlardamı yasak peki? çoğu yemekte yağsız olmaz yani nasıl beslenmeliyim? kollarım ve diğer bölgelerim kalın duruyor ama parçalı değil.karnımda hiç baklava yok ama üstünde yağ tabakası olduğu için gözükmüyor.

11. Savaşcı

Savaşcı Üye

Beğenileri:
    255
    Ödül Puanları:
    0
    yok sen şimdi gelişmeye bak zamanla çıkar.

12. Burzum_^^

Burzum_^^ Üye

Beğenileri:
    709
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Insaat Muhendisi
    Yer:
    hayatin boyunca vucut gelistirme yapsan bile eger yag orani yuksek bir vucuda sahipsen mide kaslarin ve adele ayrintilarin gozukmez. korkarimki bu gercektir. idealin, olmak istedigin parcali vucutsa, bu sekilde daha mutlu olacaksan, bunu elde etmek icin bilen birinin vucuduna uygun definition programi yazmasi
    ve
    un(ekmek,pogaca,borek....), seker,(pasta,cikolata) tuz,yag(fast food)
    yukarida saydiklarimi azlatmalisin ayrica vucut gelistirme yapmadigin gunlerde haftada 2 yada 3 kere kosmalisin.
    bunlari yapmaya basladiktan 1 ay sonra bile kendindeki gelisimi gorecek ve istedigin vucut sekline girmeye baslayacaksin. 9 ay hicte yabana atilacak bir sure degil fotograf eklersen sana yardimci olabiliriz. unutma zamanla karin kasi cikmaz karin kasi cikmasi icin gerekli alt yapiyi olusturursan karin kasi cikar, yag yakmanin kolaylasmaya basladigi ve adele almanin zorlastigi yaza yaklastigimiz su gunleri kendin icin firsata cevir, yaza kadar americalilarin six pack dedigi apdominal boygeyi sahilde herkesin gorebilecegi hale getir. sunu tekrarlamak istiyorum hala ergenlik caginda oldugun icin aldigin besinler bedensel gelisimin icin cok onemli cikolata yeme, cips yeme,dondurma yeme demiyorum yanlizca, oturup bir paket milka yiyecegine iki dilim ye, koca bir paket cips yemede 5 parca ye, fast food a gidip koca menu yerine bir hamburger ye kalk. gibi.

13. Savaşcı

Savaşcı Üye

Beğenileri:
    255
    Ödül Puanları:
    0
    şu anda o 68 kilo definasyona gerek yok ki.
    hiç definasyon programı izlemeden bulk hali bile çok define olan kişiler var . onlarda sadece çok hamur işi falan yemiyor o kadar.
    bence öyle bir diyette şimdiden girmesine hiç gerek yok.
    zamana bırak derken onu kasteddim. hacim yapsın. şimdi defineasyona girse girse ne olur girmese ne olur. definede olsa yine çelimsiz olacak. 85 kg falan olsun o zaman başlasın .

Son düzenleme: 10 Mayıs 2010
  14. JohnnyTog

JohnnyTog Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Toghan
    Yer:
    İstanbul
    Bende sporda yeni olanların kuvvetlerini arttırmak için piramit sistem kullanması taraftarıyım. Omuzlarda büyüme yavaşlarsa veya durursa kaldırılabilecek azami ağırlıkla 12 tekrardan aşağa düşülmemesi gerekir. Mesela omuzda büyüme durursa bütün omuz hareketlerinde tekrarlar şöyle olabilir. ''15-12-12-12'' ama trapez tekrarları gene piramit sistem olmalıdır.''12-10-8-6'' çünkü omuz kas lifleriyle trapez kas lifleri farklıdır.

15. Burzum_^^

Burzum_^^ Üye

Beğenileri:
    709
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Insaat Muhendisi
    Yer:
    genc arkadasimiz 175 boyunda 85 kilo olup yarismayami gircek? neden kilo alsin o kadar anlamadim.

genc arkadasim fotograf eklersen daha yardimci oluruz. gormeden birsey diyemem.

Sayfayı Paylaş