parçalı kol kasları için

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve bowman96 tarafından 4 Nisan 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. bowman96

bowman96 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    3
    Arkadaşlar kol kaslarımın düz olmasını istemiyorum parçalı görünmesi için nasıl çalışmam gerekiyor az kg çok tekrar mı yardımcı olursanız sevinirim.

2. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Yaģ oranının az olmasi lazim. Düsük kilo cok tekrar calismalisin 15 tekrar mesela. Tabii önce parçalamak için ortada bi kol olmasi lazım. Gerekli kütleye ulaşmadan parçalamaya çalışma.

3. bowman96

bowman96 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    3
    Vücudumun yağ oranı yüzde kaç olmalı bide gerekli kütleye sahip olmadan çalışsam ne gibi zararı olur?

4. brEAk_The_bAT

brEAk_The_bAT Üye

Beğenileri:
    103
    Ödül Puanları:
    28
    %10 ve aşağı yağ oranlarında kendini belli eder genellikle. Tabi arkadaşın da dediği gibi kütle hacim olmadan yaparsan kollarin temel reisteki safinazin kolları gibi olur. Parçalayıp gosterebilecegin bir kasin olması lazım yoksa sadece iskeletini sergilersin.

Blonde bunu beğendi.
  5. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Yukarda söylenmiş zaten cevabın.
    Yağ oranin yuzde 10 civari ve az olmali. Tabi kas olmadan yağ yakarsan facebooka foto atan 50 kg lik arkadaslar gibi olursun :D

6. bowman96

bowman96 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    3
    Biraz yagli vucudum oldugu icin kardio calisiyodum o zaman kardioyu birakip agirlik calismaya baslayayim belli bir hacim aldiktan sonra kaslari parcalamak icin tekrar kardioya mi gireyim?
    --- Mesaj birleştirildi, 4 Nisan 2014 ---
    65 kiloyum 1.72 boyum var oyle pek bi kilom yok ama biraz yagli vucudum oldugu icin kardio yapiyodum yaglardan kurtulduktan sonra agirliga girecektim

Son düzenleme: 4 Nisan 2014
  7. brEAk_The_bAT

brEAk_The_bAT Üye

Beğenileri:
    103
    Ödül Puanları:
    28
    Kardeşim zaten spora başlayınca vücudunun kas oranı articak yağların enerji olarak kullanılacak. Vücudun ağırlık çalışmalarıyla şaşırmış olacak zaten. O yüzden bunun altından kalkmak için ilk iş yağlarını kullanacak enerji için. Bu yüzden o yağları hiç dert etme. Güzel bir body programıyla devam etmeni tavsiye ederim. Ama illa da kardiyo yapicam diyorsan abartmamak kaydıyla haftada bir yapabilirsin. Çünkü bulk döneminde çok kardiyo onerilmez. Ama kollarin ve vücudunun şekil döneminde (definasyon) o kardiyoya çok ihtiyacın olacak. Enerjini o zamana sakla.

8. bowman96

bowman96 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    3
    Yani once agirlik calismami oneriyorsun hocam

Blonde bunu beğendi.
  9. brEAk_The_bAT

brEAk_The_bAT Üye

Beğenileri:
    103
    Ödül Puanları:
    28
    Aynen kilon boyuna göre başlangıç için iyi hedefin senin şu an hacim olmalı her ne kadar çok şekilli olmayacak olsa da hayalindeki vücuda ancak bu şekilde kavusabilrsin once hacim sonra şekil

Bir dala şekil veremezsin ama o dal büyüyüp bir gövde kalinligina geldiğinde istediğin gibi yont . (Odunlukla alagasi yok ama örnek olması açısından :D )

10. bowman96

bowman96 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    3
    Peki hacimden sonra sekile girmesi icin kardio mu yapmam gerekiyor

11. brEAk_The_bAT

brEAk_The_bAT Üye

Beğenileri:
    103
    Ödül Puanları:
    28
    Bunun için bir hedef koymam lazim . Mesela bana 40-45 cm kol yeter dersin ya da 120 göğüs yeter dersin . Buna göre hedefler belirlersin. 75-80 kiloda kaslı ve define (parcali şekilli ) bir vücut istiyorsan 85-90 kg a kadar hacim almalisin ama bu dediklerim ha deyince olacak şeyler değil. Sabır ve dikkat isteyen şeyler. Azmini kaybetme. İstediğin hacmi elde edip artık parçalama zamanı demek sana kalıyor. Bu senin hedeflerinle ilgili. Ondan sonra definasyon programları var çok tekrar az ağırlık mantığıyla yapılmış programlar bununla birlikte kardiyo da yapınca kas üstündeki yağları hızlı bir şekilde eritirsin. Geriye parci ve şekilli bir vücut kalır

bowman96 bunu beğendi.
  12. bowman96

bowman96 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    3
    Hocam cok tesekkur ederim baya aydinlandim :)

Sayfayı Paylaş