P90x uygulayacağım beslenme ve supplement hakında tavsiyeye ihtiyacım var.

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Trolololo tarafından 4 Haziran 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. Trolololo

Trolololo Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar,

Başlıkta da belirttigim gibi önümüzdeki hafta P90x'e başlamayı düşünüyorum. Şimdi bu prog 3 aydan oluşuyor; ilki fat shredder yani yağ yakımı(çok prot az karbo) ikincisi energy booster ve prot ve karbo dengeli olarak alınıyor ve sonuncusu da endurance maximizer ve çok karbo ve az prot şeklinde. Tabii ben eğitim videolarını ve kitapçıkları indirdiğim için p90x için özel hazırlanmış protein barı veya yanında gelen protein tozundan elimde yok. Ara öğünler genelde bunlardan oluştuğu için sanırım protein tozu edinmem gerekiyor. Bu konuda tavsiyeleriniz neler? Birde her gün için diyet listesi var ama egzersizin ne zaman yapılacağı yok. Yani şu saatte egzersiz yap sonra şunları şunları ye denmiyor sanki ikisi ayrı hazırlanmış gibi. Ben antremanları sabah 9 gibi yapmayı planlıyorum. Kahvaltıyı egzersizden önce ya da sora mı yapacağım, öncesi ve sonrasında ne yemeliyim hiç bir fikrim yok, elimde hangi besinden kaç porsiyon almam gerektiği var belki de buna sadık kalarak yeme programını kendim hazırlamalıyım, siz ne dersiniz?

Birde hazır gelmişken; sizce kaç kg el halteriyle başlamalı ve ne kadar aralıkla ağırlık arttırmalıyım? El halteriyle yapılan hareketler en az 15 tekrar falan oluyor(videodaki amcalar öyle en azından) 5kg sizce yeterli olur mu mesela başlangıç için?

2. promise90

promise90 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    5 kg bence yeterli başlangıç için. Ancak başlangıç için protein tozuna ihtiyacın olmaz. İlk 2 ay kullanılmamasını öneriyor sitedeki tecrübeli hocalar.

3. _emre_

_emre_ Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    p90x programını biliyorum bi kaç defa uygulamaya çalıştım cidden çok zor. büyük azim gerektiren bi program. kaslarını o kadar yıprattıktan sonra ek besine (protein tozu) ihtiyacın olacağı kanaatindeyim. ilk iki ay kullanılmaması gerektiği durumu zaten ilk iki ay kasları alıştırma aşaması, hafif ağırlıklarla vücuttaki hamlığı atma süreci olduğu için ama bu p90x programı hardcore bi program bana göre. bu arada eğer body veya fittness gibi bişeyle uğraşmıyosan direkt bu programa başlamanı önermiorum bi anda vücudun neye uğradığını sapıtabilir:)

4. realbiker

realbiker Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilişim
    Yer:
    Cezayir, Bejaia
    dostum daha önce bu sistemi uyguladım ve muhteşem sonuçlar elde ettim.

öncelikle sana tavsiyem P90 ile başlaman
    P90 sisteminin yol haritasına baktığın zaman 2 adet program bulacaksın.
    Her ikisi de 90 günlük olmasına karşın aralarındaki fark 1. programın 2 aşamalı olması ve yaklaşık altı hafta vücudunu esnetme ve kaslarını bir sonraki aşamaya hazırlama sekansı.
    2. programın ise 3 aşaması var ve P90M (yani orta seviyeye) daha kısada geçiş ve antremanların daha yoğunlaşması durumu mevcut.

sana tavsiyem ilk program ile ikinci programın ilk haftaları aynı
    2. programın 2. bölümüne geçmeyi dene, eğer takip edebiliyorsan ve herhangi bir rahatsızlık duymuyorsan 2. programla devam edersin.

90 günlük P90(m) çalışmasının ardından 3 hafta kadar dinlenme - hafif kenpo/plyometric ve kardiyo yapabilirsin.

ardından P90X için kendini hazır hissettiğinde asıl zorlayıcı aşama gelecek. P90X gerçekten ilk seriyi takip eden ya da halihazırda fit kişiler için düşünülmüş bir sistem. Kesinlikle sıfırdan başlanacak bir sistem değil. Çok zorlanır ve motivasyonunuzu kaybedebilirsiniz :) tecrübe konuşuyor :D:D

P90(M) ve ardından P90X ve P90X i yaparken mümkünse Plus antremanlarını da katın işin içine

bu 210 günlük sürenin sonunda son derece atletik ve güçlü bir vücuda sahip olacaksınız.

Beslenmeye gelince:
    Her iki programın yanında birer çalışma ve beslenme programı hatta sipariş edebileceğiniz gıda takviyeleri mevcut. Ancak Creatine ve Whey kullanaraksonuç alabilirsiniz. Ben Ultimate Nutrition 100% micronized monohydrate creatine ve Weider gold whey çikolatalı kullandım.

programı uzun süre önce bitirdim ve bir sene kadar muhteşem atletik bir vücuda sahiptim. maalesef ki işim gereği geldiğim cezayir'de sağlıklı beslenme ve antreman şartlarına sahip olamadığım için %25 yağ oranına sahibim. şu anda. cidden moral bozucu ve sonsuz üzüntü verici bir durum.
    önümüzdeki hafta p90m programı ile yeniden hayata döneceğim ve gelişmeleri fotoğrafları ile buradan bildiririm.

sağlıcakla kal

5. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    bu konuyla ilgili kaçtane başlık açıldı. bu konunun iki sütun altında aynı başlık duruyordu. biraz araştırın forumu ve daha sonra başlık açın derim ben.

6. kadirak

kadirak Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    indirebilecegimiz bir link verebilirmisiniz

7. Wonder_kiss

Wonder_kiss Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları: