P90X/INSANİTY/T25 Üçlü Spor Günlüğü

Konusu 'Antrenman Günlüğü' forumundadır ve SporiumSaltuk tarafından 3 Nisan 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. SporiumSaltuk

SporiumSaltuk Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Evet biraz zor ama alışınca bağımlısı oluyor insan. 3 tane değil 4. bir program da edinip gün içinde yapsam iyi olur diyor insan :)

P90X => 2.Ay 1.Hafta
    Insanity => 2.Ay 1.Hafta
    Focus T25 => 1.Ay(Alpha) 1.Hafta

P90X'ten 4 hafta, Insanity'den 5 hafta(ilk aydan sonra recovery haftası vardı) geride kaldı ve hepsinde yeni bir ay ve haftaya başlarken sabah ekstra yağ yakımı ve gün içinde dinç olmak adına 25 dakikalık kolay görünen ama Insanity kadar etkisi olduğu söylenen T25 programını da bu hafta itibariyle yapmaya başladım. 1 ay da yaklaşık 8 kilo kadar verdim şimdiden. Motive amaçlı günlüğümü buraya da kaydetmeye karar verdim, bu gün yaptıklarım;

Sabah T25 => Ab Intervals
    Insanity => Max Recovery
    P90X => Yoga X

Insanity ve P90X'i bu yazımdan bir yarım saat sonra yapıcam inşallah. Bu programla uygun bir diyette yapıyorum. Onu da şöyle sıralamak gerek;

Sabah
    2 kaşık nescafe gold ve bir su bardağının dörtte biri sıcak su, shot denilen kafaya dikme olayından sonra T25
    T25'ten sonra bir kase zencefil, zerdeçal, tarçın ve çörek otunun karşımı yağsız veya yarım yağlı yoğurt (kabızlık için özellikle birebir)
    Okulda ilk tenefüs sandwich ekmeğinde domates taze kaşar salam (kantin hazır satıyor fiyat/doyuruculuk bakımından gayet uygun)

Öğle
    1'e doğru öğle tenefüsü 1 yeşil elma

Akşam
    5'e doğru eve geldiğimde P90X ve Insanity
    7 gibi balık/et/tavuk üçlüsünden biri(o gün hangisi varsa) bir kasede salata ile karıştırılarak yiyiyorum
    Not: Bazen akşamları evde pişirildiyse et ve salatayı bırakıp sebze yiyorum ıspanak mercimek vs.

Özellikle öğrenci arkadaşlar için ufak tavsiyelerim var. Burger King'e gidiyor diyelim arkadaşlarınız. Korkmayın sizde gidin! BK ve McDonald in Light Diet menüleri var. 100 ila 200 kalori arası sadece et ve salatalıktan oluşan bir kase. Onu alın yanına ayran veya su alın. Emin olun bir süre sonra hem tadı daha güzel geliyor hem daha iyi. Dönerci gibi bir yere giderseniz sadece döner söyleyin 1,5 söyleyin kısmayın ama sadece döner. Doğru şeyi yedikten sonra fazla yedim diye korkmanıza gerek yok. Yeter ki doğru şeyi yiyin. Spordan önce mutlaka shot sisteminde acı sade kahveyi kafanıza dikin yağ yakıcı görevini gayet güzel görüyor. Şimdilik benden bu kadar, spor vakti yaklaşıyor. BRING IT! :)
    --- Mesaj birleştirildi, 3 Nisan 2014 ---
    Eklemeyi unuttum. YogaX, KenpoX ve X Strech yerine P90X+ ta yer alan Total Body Plus, Upper Plus ve Interval X Plus yapıyorum daha etkili ve zevkli oluyor. Ayrıca hepinizin önerilerini bekliyorum. P90X/Insanity bittikten sonra (gerçi insanity bittikten sonra 1 ay p90x kalıyor ama) bir tur daha mı yapayım yoksa Insanity: Ashlum ve P90X2 ye mi geçeyim? T25 Alpha bittikten sonra Beta sonra da Gama yapıp tekrar başa dönmeyi planlıyorum onda.

Son düzenleme: 3 Nisan 2014
  2. Swichtz

Swichtz Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    3
    Teşekkürler verdiğin bilgiler için :)
    Ama özellikle İnsanity bile çok fena yoruyor adamı. Sen bu 3 programı devam ettirmeyi başarabilirsen vücut yorgun düşmeden, gerçekten çok sağlam ilerlersin gibime geliyor.

Sayfayı Paylaş