P90X Ab Ripper

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve snnozlm tarafından 7 Mart 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 30 üye.
  1. snnozlm

snnozlm Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    zigbog ve JaM bunu beğendi.
  2. batgun

batgun Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    0
    ben daha önce bunu yapmaya çalıştım ama malesef tabiki hakkıyla yapamadım..Bence çok hardcore bir çalışma.

3. JaM

JaM Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Bursa
    güzel paylaşım snnozlm, teşekkürler...
    peki bu egzersizleri hangi düzende yapmalıyız?
    yani hepsini peşisıra mı mesela?
    yoksa bölüp bir progmama mı dahil etmeliyiz?

4. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    Bu başlık bir yandan iyi olmuş P90X Ab Ripper dediğimde genelde ne olduğu soruluyor böylece forumda arama yapıldığında bu başlık çıkar.

Ben 1.5 ay kadar düzenli bu programı uyguladıktan sonra %99'unu hile yapmadan yapmıştım. :) Tam anlamıyla hiç çıkramadım bacaklarımı yukarı tam dikemiyorum çünkü pek esnek değilim o konuda :D
    Bence moderatör arkadaşlar başlığa karın antrenmanı olduğunu parantez içinde belirtirlerse daha açıklayıcı bir başlık olur. İçeriğinede bir şeyler eklenebilir. Açıklayıcı olması açısından.

5. batgun

batgun Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    0
    zigbog süpersin:)Çünkü videodaki 8 baklavalı arkadaşlar bile inanılmaz zorlanıyo sonlarda:)

Yeni başlayanların %80 i tamamlayamıcaktır.Ama zigbogunda dediği gibi 1 ay falan kasılırsa bir ihtimal tamamlanabilir:)

6. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    Bu programı bir kere sıkı ve düzenli uyguladıktan sonra bir daha baklavarım o şekli ve sertliği kaybetmedi. Antrenmenlara başladığım zamanlarda daha iri baklavalar ve daha kondisyonlu oluyorum tabii ki ama bu program mücizevi bir program. Kesinlikle tavsiye ediyorum. Bence olay pes etmemek bağıra bağırada olsa tamamlamaya çalışmak kim böyle yapsa en az benim kadarını yapar bence ;) Olay asla geri basmadan devamlı ve kararlı programı uygulamaktan geçiyor.thums:

Deliammo bunu beğendi.
  7. F50

F50 Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    zigbog peki sen bu programı haftada kaç kere uyguladın?

8. JaM

JaM Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Bursa
    videonun sonunda "her gün yapmayın" diyor ama onun sonrasında haftada ne kadar demişse de ben anlayamadım

9. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    haftada 1 kere ile başlıyorum 1 ay sonra haftada 2-3 kereye çıkarıyorum sonraki ay haftanın 5 günü yapıyorum.

F50 bunu beğendi.
  10. voyager77

voyager77 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Ben bu programı haftada 3 kere her idmandan sonra yapıyorum. Her set 25'le başladım şu an 35. Gerçekten etkili, özellikle çakı hareketi.

11. snnozlm

snnozlm Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    Antremandan sonra hakkıyla yapabiliyorsan gerçekten helal olsun. Diyecek sözüm olmaz. Yeni başlıyacaklar için tavsiye edilen;
    İlk iki hafta 2 antreman; 1. antremanı yapıp 3 gün dinlenme 2. antreman şeklinde. ( Tabi bu kişinin vücut yapısının hareketlere alışmasına da bağlı olarak değişiyor.)
    Daha sonra 1 gün antreman, 1 gün dinlenme şeklinde periyodik olarak devam ediyor. Bunun nedeni ise de karın kaslarının da dinlenerek geliştiği yönündeki açıklamalardır. Mesela çoğu salon hocası da üyelerine her gün deli gibi mekik çektirir. Bence bu yanlıştır. Herkesin kendi görüşü tabi.

Bu program hakkındaki görüşlerim ise şu ana kadar uygulamış olduğum en zor olanıdır ve gerçekten çok kondisyon istiyor. Yapabileceğinize inanmak en baş etkendir. Yeni başlıcak arkadaşlar hemen vazgeçmeyin. Bazı kişiler daha 3. harekette bırakacak, biliyorum; çünkü ilk başta ben de öyleydim. Zaten yeni başlayan birisi programa yetişemeyecek. O yüzden durdurup kendi hareketini bitirsin gerekirse 10-20 sn kadar dinlensin ve tekrar başlasın. Ama sakın 1 dakıka kadar falan dinlenmeyin.

Bu program hareketlerin durmaksızın yapılmasını amaçlıyor. Bazı hareket aralarında 5-10 sn dınlenme oluyor o kadar. O yüzden nizami bir şekilde hareketleri yapın ve vücudunuzdaki değişikliklerin farkına varın. Benim tavsiyem bir fotoğraf makinesi ile kendinizi takip etmeniz.

12. voyager77

voyager77 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    ab ripper 90px'i uzun süredir yapıyorum. Dediğin gibi normalde gün aşırı yapıyordum. Vucut alışınca her güne döndüm. Daha sonrada set sayılarını çıkarmaya başladım. Hatırladığım kadarıyla 12 hareket var. Bu hareketlerin bir kısmı direk karna vuruyor. Gereksiz hareketlerin olduğunuda itiraf etmeliyim. Özellikle Scissors, Frog raise ve V-up en etkilileri.

13. dtoretto

dtoretto Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Bu programı yapmaya yeni başladım. Gerçekten çok zor bir antreman geldi bana. Özellikle ilk 3 hareketten sonra ayaklarım fena ağrıyor. Antreman sonrası ayağa kalkarken ayaklarımı hissetmiyorum :) Pilim bitmiş oluyor. 1 gün yapıp 1 gün dinleniyorum. Ne kadar etkili bir program olduğunu ilerleyen zamanlarda paylaşabilirim.

14. snnozlm

snnozlm Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    dtoretto, pes etme derim. Kesinlikle sonuçlarını göreceksin. 2 mesaj geride açıklama yaptım. Kendine göre de bir sistem belirleyebilirsin. Ama dediğim gibi set aralarında fazla dinlenme yapma. Başarılar...

15. atrox1st

atrox1st Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaslar ben bir bucuk aydır calısıyorum gercekden cok azimli calısıyorum dediginiz gibi bagıra bagıra vede bir bucuk aydır düzgün bi sekil alamadım ama pes etmiyorum
    sonuna kadar :)
    bu programıda uyguluycam arkadasıma cok tessekür ederim hile yapmak bosuna kendini kasmana neden olur yapıcaksan icinden gelicek arkadas :)

arkadaslar bunları günün belirli bi saatinde yapmak istiyorum yardımcı olabırımsınz saat 13:00 ve 18:00 kadar okulum var onun haricinde program hazırlayabilirmisniz bana rica etsem ?

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 02:03 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 02:00 ----------

buda benim calıstıgım program bir bakın derim bu programı tamamladıkdan sonra her yerim ter icinde kalıyor :)

http://www.dailymotion.com/video/x94ksh_evde-karın-kası-egzersizleri_sport

16. iNFaZ100

iNFaZ100 Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Gastronomi ve Mutfak sanatları Öğrencisi
    Yer:
    Çorum/İskilip
    P90x setini nerden satın alabiliriz acaba bilen varmı

17. voyager77

voyager77 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    youtube'dan niye indirmiyorsun satın alma yerine?

18. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    Türkiye'de satışı yok ama internetten araştrırsan linklerini bulup indirebilirsin.

19. JaM

JaM Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Bursa
    fena görünmüyor ama önemli olan kan ter değil, etki alabiliyormusunuz bu hareketlerden?

20. iNFaZ100

iNFaZ100 Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Gastronomi ve Mutfak sanatları Öğrencisi
    Yer:
    Çorum/İskilip
    Bilgi için teşekkürler zigbug.Youtube de sadece videolar var elimde dvd olursa daha iyi olur diye düşündüm hem p90x sadece videodan ibaret değil bildiğim kadarıyla beslenme programı ve gıda takviyeleride var voyager77

Sayfayı Paylaş