P90X Çalışma Programı Tavsiyesi

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve umuty1978 tarafından 9 Haziran 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. umuty1978

umuty1978 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    İnternetten P90x ve P90X Plus programlarını indiridim 1 senelik bir bb geçmişim var amilyat olduğumdan dolayı 15gün bir ara verdim 1 ay sonra gibi antremanlara başlayıcam fakat P90x le evde yapmayı düşünüyorum.
    dambıl ,kapı barfiksi(bu hafta alacam),antreman lastiğim mevcut 15 gündür hiç antreman yapamıyorum hafta içi mekik yapamasamda enkötü şınav yapıp vücüdu soğutmakta istemiyorum.Sizlerden Yardımcı olacak birkaç sorum olacak
    1. P90x lemi P90x pluslamı başlayım bilemiyorum(3 aylık periyotlar halinde 3 tur atmayı düşünüyorum classıc,lean,dubles hangisıra yapmalı ve plus içinde aynısı mevcut P90X Mİ P90X Plus+ mı?
    2. ilk 3 ay için birde suplemanter olarak amino 1900 ve whey protein kullanıcam yanına başka suplementer kullanmama gerek varmı
    3.bu aminoları ve proteini P90x e göre nasıl kullanıyım
    4.birde l carnetin veya cla kullanmalımıyım kullancaksam hangi ayda kullanmalıyım ve hangisini kullanmalıyım
    5.P90X ağır bir antreman programı antremandan önce antremanı kaldıracak enerjiyi nasıl sağlamalıyım !(benim için ene önemlisi işim nedeni ile evde 21:00 gibi yapacam antremanları)
    6.beslenme programı sitede çok var oradan protein ağırlıklı diyet leri kullanmalımıyım.
    7.90 gün boyunca suplemanter kullanmalımıyım Protein tozu devamlı kullanmak lazım ama aminoyuda devamlı kullanmalıyım değilse hangi aydan sonra amino ve yağyakıcı kullanmalıyım yada tavsiye edeceğiniz diğer suplementerler.

Yardımcı olursanız gerçekten sevinirim P90x i yapmış arkadaşlardan yardım istiyorum

2. realbiker

realbiker Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilişim
    Yer:
    Cezayir, Bejaia
    dostum daha önce bu sistemi uyguladım ve muhteşem sonuçlar elde ettim.

öncelikle sana tavsiyem P90 ile başlaman
    P90 sisteminin yol haritasına baktığın zaman 2 adet program bulacaksın.
    Her ikisi de 90 günlük olmasına karşın aralarındaki fark 1. programın 2 aşamalı olması ve yaklaşık altı hafta vücudunu esnetme ve kaslarını bir sonraki aşamaya hazırlama sekansı.
    2. programın ise 3 aşaması var ve P90M (yani orta seviyeye) daha kısada geçiş ve antremanların daha yoğunlaşması durumu mevcut.

sana tavsiyem ilk program ile ikinci programın ilk haftaları aynı
    2. programın 2. bölümüne geçmeyi dene, eğer takip edebiliyorsan ve herhangi bir rahatsızlık duymuyorsan 2. programla devam edersin.

90 günlük P90(m) çalışmasının ardından 3 hafta kadar dinlenme - hafif kenpo/plyometric ve kardiyo yapabilirsin.

ardından P90X için kendini hazır hissettiğinde asıl zorlayıcı aşama gelecek. P90X gerçekten ilk seriyi takip eden ya da halihazırda fit kişiler için düşünülmüş bir sistem. Kesinlikle sıfırdan başlanacak bir sistem değil. Çok zorlanır ve motivasyonunuzu kaybedebilirsiniz :) tecrübe konuşuyor :D:D

P90(M) ve ardından P90X ve P90X i yaparken mümkünse Plus antremanlarını da katın işin içine

bu 210 günlük sürenin sonunda son derece atletik ve güçlü bir vücuda sahip olacaksınız.

Beslenmeye gelince:
    Her iki programın yanında birer çalışma ve beslenme programı hatta sipariş edebileceğiniz gıda takviyeleri mevcut. Ancak Creatine ve Whey kullanaraksonuç alabilirsiniz. Ben Ultimate Nutrition 100% micronized monohydrate creatine ve Weider gold whey çikolatalı kullandım.

programı uzun süre önce bitirdim ve bir sene kadar muhteşem atletik bir vücuda sahiptim. maalesef ki işim gereği geldiğim cezayir'de sağlıklı beslenme ve antreman şartlarına sahip olamadığım için %25 yağ oranına sahibim. şu anda. cidden moral bozucu ve sonsuz üzüntü verici bir durum.
    önümüzdeki hafta p90m programı ile yeniden hayata döneceğim ve gelişmeleri fotoğrafları ile buradan bildiririm.

sağlıcakla kal

umuty1978 bunu beğendi.
  3. umuty1978

umuty1978 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    çOK teşekkür ediyorum şu an p90x plus lean a başladım.şuan yapabiliyoru plus ın 90 günü bitince p90x e besin takviyesiyle başlayacam bugün 1 hafta oldu şu ana kadar bir sıkıntı yok insallah azimle programı tamamlıyacam 90 gün sonraki halimi merakla bekliyorum

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 13:27 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 13:04 ----------

p90x plus çalışmaya başlaım bu 1. haftam
    1.gün Total Body Plus baya 1 aradan sonra baya zorlandım kanter içinde kaldım fakat son 20 dakkayı bitiremedim.Yemekten dolayı heralde mide bulantısı ve baş dönmesi yaptı hemen bıraktım
    2.gün İnterval x Plus / Ab Core Plus beklediğimden iyi başladım vücüdumda bir damla kuru yer kalmadı terden ama ab core plus u yapmaya enerjim yetmedi.
    3.gün Kenpo Cardio Plus kendime göre süperdim ve antremanı sorunsuz tamamladım ve acayip terledim böyle devam edersem 90 gün sonra iyi zayıflarım heralde?
    4.günUpper plus/ab core plus gelişme var 2 antremanıda hareketlerde ufak tefek eksikle tamamladım kendime güven geldi ama baya zorluyor
    5.gün. yogo x 1.30 saat süren yogo kolay gözüküyor ama 1 30 saat sıkıyo zor bitirdim yordu beni
    6.gün core synergistich yorucu tüm vücüdü çalıştıran antreman 1 saat ama rahat geçen anterman yine sınırsız ter
    7. gün bu 6 gün baya yordu beni büyük ihtimalle boş gececem ama aksam kendimi iyi hissedersem x strech yapa bilirim

valla zorlayıcı bir program ama 2 3 gün geçtikten sonra kendime güven geldi hareketleri doğru yapmaya başladım önümde daha uzun bir süreç var 84 gün gibi! bu terleme yle 84 gün sonraki halim beni heveslendirip daha güç veriyor biraz beslenmeme dikkat edersem daha iyi olacak 1.gün 84 kg 7.gün yie84 kg mım anlamadım bu işe olsun 90gün sonra antremanın değerini anlarım heralde

4. umuty1978

umuty1978 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    7.gün boş geçtim
    8.gün ilk seferki gibi zorlanmadım ufak tefek eksiklikle 45 dk kalık antremanı bitirdim.
    9.gün interval x plus / Ab Core Plus sırılsıklam olduğum öbür anteremenlar gibi bugünde sırlsıklam oldum iki anteremanıda ufak tefek eksik le bitirdim tam 1 saat anteraman 1.günle 9. gün arası kendimde baya gelişme var kendimde ,
    kendime güven geldi 90günü tamamlıyacam gibi şu ilk ayı 30günü tamamlayım besin takviyesine başlarım asıl değişiklik ozaman olacak gibi geliyor!

5. umuty1978

umuty1978 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    10.gün Kenpo Cardio Plus artık hareketleri daha rahat yapıyorum ter olayı baya var ama kilo aynı?
    11.gün Upper plus/ab core plus hareketleri hepsini yapabiliyorum ama sayılarda 1 - 2 eksik var 11 gün baya yormaya başladı her akşam en az 1 saat iş dönüşü yorgunlu bakalım ne kadar devam
    12.gün 1 30 saat yogo isteksiz antereman kan ter içinde kaldım ama bitmek bilmedi ama şu kesin ben bittim yarın antreman yaparmıyım bilmiyom yaniiiiiii

6. cexenes

cexenes Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    53
    bence creatinde ekle ve antreman saatin çok geç keşke erkene alabilsen sen 21.de tam vucut dinlenmeye çekilecekken antreman yapıyorsun bu seni bitirir dayanamazsın zaten biliyorsun çok yoğun ve creatin hatta glutaminde eklesen iyi olur istikrarını korursan çok iyi sonuçlar alıcağına emin ol, kolay gelsin.

umuty1978 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş