Pınar Denge Laktozsuz Süt

Konusu 'Marka Marka Besin Değerleri' forumundadır ve BeachBoy tarafından 14 Aralık 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123

Not: Ürünü laktoza duyarlı olanlar veya laktozun negatif etkilerinden korunmak isteyenler tüketebilir.

Kemik gelişmesinin ve vücut şeklinin oluşumunun temeli kalsiyumun ana kaynağı olan süt, insan sağlığı için esas olarak bilinen hemen hemen tüm vitaminleri ve elementleri içerir.

Bazı kişiler süt içtikten sonra mide veya bağırsaklarında gaz oluşmasından şikayet ederler.Bunun nedeni sütte bulunan süt şekerini yani laktozu sindirememeleridir. Birçok kişi Laktoz İntoleransı olarak adlandırılan bu durumun bilincinde olmadan süt tüketmeye devam etmekte veya süt içmekten vazgeçmektedir.

Dünyada, laktozu yani süt şekerini sindiremeyen topluluklar bulunmaktadır. Yapılan araştırmalar Türk halkının da bu gruba dahil olduğunu göstermektedir. Türkiye nüfusunun yaklaşık %10'luk bir kesimi laktoza tolereli fiziksel yapıya sahip değildir. Laktozun problem yarattığı kesim daha çok yetişkinlerdir.

Pınar Denge Laktozsuz Süt, laktozsuz özel formülü ile sütün kolay hazmedilmesini sağlar. Pınar Denge Laktozsuz Süt; sütteki laktozu sindiremeyen ve sütün besin değerlerinden faydalanamayan kişilerin rahatsız olmadan ve bağırsaklarında gaz oluşmadan süt içmelerini sağlar.

Ekli Dosyalar:

mista, FedoR, NacHo ve diğer 5 kişi bunu beğendi.
  2. CaglarYildiz

CaglarYildiz Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    Yer:
    Ankara
    benim herhangi bir sorunum yok laktozla ilgili ama bende laktozsuz içmeyi düşünüyorum laktozda bir şeker sonuçta sütü tükettiğimiz zaman onunda yağ olarak depolanma riski herzaman var

3. major24

major24 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    ömer
    Normal sütü whey ile düzenli içince bir süre sonra tabiri caizse motoru bozuyorum. Laktozsuz süt buna çözüm olabilir mi ?

4. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Bu kadar zahmet yerine mayalanmış süt ürünlerini kullanmak daha mantıklı değil mi diyeceğim ama sporcu bir insan çok geniş spektrumlu besinler kullandığı için sütü tüketmekten kaçınmak mümkün değil...
    Ketojenik bir disiplinde iseniz o başka...
    Bende gerek krep gerekse protein tozunda el mahkum kullanıyorum ;)

Bunu kesinlikle kullanıcam, hazımsızlığa çare olabilir ;)

Çok teşekkürler 10 numara paylaşım :)

NacHo bunu beğendi.
  5. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Laktoz zor sindirilen ve uzun süre bağırsaklarda kalan bir karbonhidrat olduğundan bazı kişilerde gaz , şişkinlik ve hazımsızlığa neden olabiliyor. Bu üründe bu tür olumsuz etkilerden korunmak için üretilmiş bir üründür.

Sorununuz ishal değilde gaz , şişkinlik veya mide guruldaması şeklindeyse yararlı olucağını düşünüyorum. Eğer ishal oluyorsanız sütle beraber yeterli katı besin tüketmemenizden kaynaklanıyor olabilir.

NacHo ve major24 bunu beğendi.
  6. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Şuan aldım ve nesquik ile yudumluyorum ;)

Yanlız 1lt liği yok :( Sadece 500ml olarak piyasa da sanırım :(

7. donkisot

donkisot Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Sütü kullandigini bilmiyordum. Sen normal sütü cesitli bicimlerde kullanirken, neden insanlara diyetlerinden cikarmalarini tavsiye ettin hic anlayamadim.

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/showpost.php?p=447346&postcount=12

Üstelik simdi laktozsuz sütü bulunca Nesquick ile iciyorsun.

Belki kötü bir niyetin yok ama söz konusu depresyonda olan bir kisiydi.
    Ben de yeri geliyor tavsiyelerde bulunuyorum, ama cogu zaman durumuna da dikkat edip yaziyorum.

AngryHun bunu beğendi.
  8. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Allah benim belamı versin bence de...

Hafızanızı ön yargılı değilde objektif çalıştırırsanız süt kullanmaktan kaçınmadığı daha öncede yazdığımı hatırlardınız...

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/diet-yap-yorum-ama-kilo-t44593p2.html

Ve ayırıp tek mesaj olarak gösterdiğinz başlıkta ben yanlış hatırlamıyorsam; arkadaşa süt kullanma demedik, onun yerine yoğurt-ayran-peynir tercih etmen daha Mantıklı olur dedik, ve hatta daha da devam ettik gaz problemin yoksa rahatsızlık duymuyorsan tüket dedik...

Çeşke eleştiri gösterdiğiniz başlığın tamamını gösterseydinizde, insanlar lafımın gerisinide okusaydı...
    Direkt olarak hedef alıcı, karalıyıcı bir mesaj o yüzden cevap verme gereği bile duymuyorum...

9. donkisot

donkisot Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Ben bu mesaji görmedim. Bu mesaji baska bir konuda yazmissin. Benim linkini verdigim konuda bahsetmemistin bundan. Yogurt vs. kullan derken senin de mecburen de olsa sütü kullandigindan bahsedebilirdin. Yazdiklarindan sütü kullanmadigin anlami cikiyordu.

Evet, ben sütle ilgili mesaji yazdiktan sonra sen de süt konusunda daha objektif ve destekleyici bir mesaj yazmistin. Ama dün laktozsuz sütü Nesquick ile ictigini yazinca, o kizin ara ögün niyetine ictigi masum tarcinli süt aklima geldi ve senin onu ilk etapta hata olarak degerlendirip daha ?mantikli? önerilerde bulunman.

Hassasiyet iceren cikisim bu nedenledir.

10. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Neyse artık, seninde dediğin gibi negatifliğim üstümde şu sıralar ;)

Tavsiye vermeyi de bıraktım zaten artık; şahsa özel tavsiye yazarsın (hoop niye adama süt içiriyorsun diye) tepene çıkarlar, hata yapmıyım genelleme yapıyım genel tavsiye vereyim dersin (kıza içme diyorsun ama kendin götürüyorsun diye) başına kakarlar...

O yüzden tavsiye vermeyi bıraktım artık; yıl başında yeni antreman günlüğümü açıcam oradan kendi kendime konuşucam, soru soran olursa da bak yukardaki benim antremanıma oradan ne anlıyorsan o diycem geçicem...

Konudan da sapmayalımda bari; sonuç olarak 1lt liği yok arkadaşlar, 500ml ise pahalı bu sütü içmek biraz külfet :)

11. CaglarYildiz

CaglarYildiz Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    Yer:
    Ankara
    evet 1lt yok bende yarım lt alıp iciyorum laktoz sorunu yaşayanlara tavsiye edilir

12. fernandes

fernandes Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    1 Lt'si Çıktı Arkadaşlar. Bizim Markette Var Daha Dogrusu. Real.. Normal Süt İçtigim Zaman Durmadan Yelleniyom Ayıptır Sölemesi :d Laktozsuzun Azda Olsa Faydası Var.

13. TürkYurdu

TürkYurdu Üye

Beğenileri:
    238
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar,
    İçim'in 1Lt. laktozsuz sütü mevcut hem de içerik olarak bu üründen daha zengin. ;)
    Saygılar.

ZeusS_ bunu beğendi.
  14. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Çok güzel bilgi :)

Ben de geçen rastgele gördüm markette ;)

15. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    pınarında 1litre laktozsuz sütü mevcut:)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 16:11 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 15:53 ----------

yanlış çıkarım. laktoz süten ayrıştırılmıyor. bazı insanlarda (ki bunlar nedense asya kökenli olanlar imiş) süt şekerini sindirmeye yarayan laktaz enzimi bulunmuyor bu insanlarda süt şekerini sindirmekte güçlük çekiyorlar. bu sütlerin içine bu enzimden katılarak laktozu glikoz ve galaktoza parçalıyor. yani hala içinde şeker mevcyt. içerken tadındaki tatlıktan anlaşılır zaten

Sayfayı Paylaş