Overtraining ve zayıflık

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve I_Touch87 tarafından 25 Ocak 2007 başlatılmıştır.

1. I_Touch87

I_Touch87 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba Arkadaşlar;

3 aydır evimde kendi çapımda bişeyler yapıyorum fakat kollarım belli bir seviyeden sonra gelişmedi,başlangıçta 25 ti 3 hafta da 27 oldu,3 ayda sadece 1 cm arttı.overtraining olabileceğini düşünüyorum.lütfen yardım eder misiniz?

Ve yakındığım diğer bir konuda zayıf olmam 20 yaşında,1.80 boyunda 58 kiloyum.Bundan yaklaşık 4 ay önce bir beslenme uzmanına gittim ve sorunumun genetik olduğunu söyledi.kilo alabilmem için ne yapmam lazım

kol:28
    göğüs:95
    omuz:105
    bel:73

2. N-aim

N-aim Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Adana
    Bol karbonhidratlı ve proteinli besinler tüketmeni tavsiye ederim.

3. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    öncelikle beslenme programından ve bu sporu ne sıklıkla yaptıgından bahsedersen daha aydınlatıcı olabiliriz..

4. I_Touch87

I_Touch87 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Öncelikle ilgelindiğiniz için teşekkür ederim.

Açıkcası öğrenci olduğumdan hergün düzenli yiyemiyebiliyorum.Ancak genelde günde 4 öğün yediğim söylenebilir.Yediğim yemekler genellikle kırmızı et ağırlıklı.

Ewde 5 kg lık dambıllarım var onlarla DUMBBELL BENCH PRESS,DUMBBELL FLYING,CROSS BENCH DUMBBELL PULLOVER ,SEATED DUMBBELL PRESS ,SQUAT(dambılları omuzuma alıp),STANDING CALF RAISE (dambılları omuzuma alıp),HAMMER CURL ,BARFİX,ŞNAV & MEKİK

5. NEFELIS

NEFELIS Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    başladığımda aşağı yukarı seninle aynı boy ve kilodaydım 6 ay filan geçdi şimdi 72 kiloyum düzenli ve şiddetli beslenme günde "en az" 5 öğün ve spor salonunda düzenli antremanlarla genetik zayıflığını zorlanmadan kırabilirsin

6. I_Touch87

I_Touch87 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Hocam peki beslenme programını söyleyebilir misin bana.spor salonuna gitmeye şu an için vaktim yok maalesef çünkü okuldan ve kurslardan pek bi zaman ve para kalmıyor maalesef :(

7. NEFELIS

NEFELIS Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    sabah 2 yumurta 1 bardak süt ve normal kahvaltı
    13:00 çalışdığım için iş ortamında bulduğum bi yemek mesela 1.5 iskender ve ayran
    17:00 yarım litre süt ve canımın istediği bişşey mesela bi tost
    19:30 antreman
    20:30 akşam yemeğine oturuyordum mesela tavuk göğsü yanında pilav
    23:00 muz ve yanında başka bi meyve
    01:30yatarken haşlanmış tavuk göğsü yada konserve ton balığı ve süt

ilk 3 ayımda buna benzer beslendim busıralar bıkınlık arttığı için biraz suplemente yöneldim

8. I_Touch87

I_Touch87 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Hocam çok saol.Peki bu yapay besinlerden almalı mıyım sence?

9. NEFELIS

NEFELIS Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    iyi antreman yapma fırsatı bulursan yani disiplin ile bi salonda hoca eşliğinde ilk 2 aydan sonra (bence 3 aydan sonra) takviye besin kullanmanın faydasını görürsin.şimdide kullansan faydasını görürsin ama normal beslenerekde kilo alabilceğin için ona vericeğin parayı salon aidatına ver derim ben

10. NEFELIS

NEFELIS Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    ayrıca 5 kg lik bumbell larla muhtemelen çok tekrarlı çalışıyosun bu yanlış bi hareket olur senin için forumu biraz araştırırsan işine yarıycak bilgileri muhakkak bulursun

11. I_Touch87

I_Touch87 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Hocam çalışırken yorulmayı esas alıyorum mesela SEATED DUMBBELL PRESS yaparken başlarda 25'er setlerle yapıyordum.şimdi 50'ye kadar çıktım.tabi 2 set arası bi 10 dk kadar dinleniyorum

12. NEFELIS

NEFELIS Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    set tekrarlarını 8 ile 10 arasında tutmalısın ve maximum ağırlıkları kullanmalısın mesela 4x8 yada 3x10 gibi iki set arası dinlenme 30 sn iki hareket arası dinlenme 2 dk ideal olabilir tabı bunu kendi bünyen belirliycek.salona kesin gidemiyceksen ewe ayarlı ağırlıklar almalısın

13. I_Touch87

I_Touch87 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Peki hocam kusura bakma yoruyorum da seni bu ayarlı ağırlıkların fiyatı ne kadardır.yani açıkcası bir bar almak istiyorum bi de işte ayarlı dambıllar.eğer bir bilgin varsa söyleyebilir misin?

14. sohbetseli

sohbetseli Özel Üye

Beğenileri:
    885
    Ödül Puanları:
    103
    Evdeyken kullandığım Adler 20kg. döküm set Hepsiburada.comda 53,69 YTL En ucuz orda olur genelde. İnternette çeşit çok var daha arayabilirsin şu an en uygun hala omu bilemem. 2.el de olur bulabilirsen. Ağırlık ağırlıktır sağlam olduktan sonra farketmez bence.

4 ADET 1.25kg PLAKA
    4 ADET 2.50kg PLAKA
    2 ADET 36cm UZUNLUĞUNDA KISA KROMAJLI BAR ,YILDIZ VİDALI VE ORTASI KAUÇUK KAPLI

Uzun barlı 50kg.a kadar cıkabilenide var ama fiyat yüksektir.
    Kapı barfiksi, şınav barı da göğüs ve sırt için düşünülebilir... Şınavı barsızda çekebilirsin tabi :)

15. I_Touch87

I_Touch87 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11

Sen de çok saol kardeşim :)

16. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    bu sporda belli bir seviyeye ulaşmış biri evde dumbell kullanmadan veya minimum alet kullanmıyla sadece vücut ağırlığından yararlanarak nerdeyse çoğu bölgeyi tatmin edici bir biçimde çalışabilir.. ancak bunu uygulayacak seviyeye ve tecrübeye gelmek takdir edersiniz ki birkaç ayda olacak iş değildir..

arkadasların belirttiği gibi eger hedefin kondisyon değil de şişmekse az tekrarlı ağır setlerle çalışmalısın..
    ve anlaşılan şu ki evde çalıştığın aletler içersinde ağır tekrar yapmana elverecek ağırlıklar yok..
    bu nedenle ya bir spor salonuna kaydolmalısın (şiddetle tavsiyem budur) ya da arkadaşın önerdiği takımlardan birini satın almalısın ki kanımca o ağırlık olarak o da yetersiz..
    daha büyük ve pahalı ağırlık setleri alman yerine önerim tabi ki bir salona yazılmandır..

beslenme olarak da sana tavsiyem 4 öğün sayını artırmandır.. bütün bu bahsedilen noktalar eksik beslenme sonucu havada kalır.. senin için şu anda kas yapımında önce kilo almak ve iyi beslenmek öncelikli konumda olmalıdır.. aksi halde zayıf ve güçsüz bir vücutla sıkı antrenman yapmaya kalkışırsan hoş olmayan sakatlıklara maruz kalabilirsin..
    forumda onlarca beslenme programı mevcut.. sanırsam kısa bir aramayla seni tatmin edecek sonuçlara ulaşabilirsin.. önce belli bir kiloya ulaştıktan sonra antrenmanının detaylarını konuşabiliriz..

kolay gelsin

Sayfayı Paylaş