Overtraining mi oldum ? YARDIM !

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve TheBlack_D-D_ tarafından 6 Haziran 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. TheBlack_D-D_

TheBlack_D-D_ Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sochi
    arkadaşlar ben Flexor hocanın verdiği evde dambıl ile çalışma programını uyguluyorum bir süredir...flexor hoca o konuda isteğe bağlı setler bir süre sonra 4x8 yapılabilir yazmıştı...ben de bugünkü antremanımda uyguladım..ancak bicepslere biraz fazla yüklenmişim gibi geldi..Biceps programım :

Dumbell Curls 4x8
    Hammer Curls 4x8
    Dumbell Preacher Curls 4x8

...Normalde eski biceps antremanlarmdan sonra bardağı bile kaldıramıyordum..weightlifter oysa şimdi öyle birşey yok rahatça bilgisayarı (laptop) kaldırabiliyorum...ben de bu durumdan biraz endişe duyuyorum..yani aceba overtraining olmuş olabilirmiyim?? Hocalarımızın yardımlarını bekliyorum...bench_O

2. celalcaner

celalcaner Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    overtrainingle alakası yok gözüküyor :D

3. mtcinar

mtcinar Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Teknisyen
    Yer:
    İstanbul
    Overtraining değil lesstraining olmuşsun sen:) Yani kasları her zamanki kadar zorlayamamışsın ya da o dumble'lar artık sana hafif gelmeye başlamış. Ağırlığı artırmaya çalış imkanın varsa. o 4x8 setin nerdeyse her setinde ağırlık artırılır. Amaç her seferinde zorlanmayı artırıp sınıra çekebilmektir.

Azi bunu beğendi.
  4. TheBlack_D-D_

TheBlack_D-D_ Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sochi
    k.b mayın ozmn :) bi sorum daha var...şimdi ben triceps antremanlarımda 5 kg ile zorlanıyorum yani bunla devam edicem...ancak biceps antremanımda dediğiniz gibi hafif geliyorsa artık..örn : biceps 8 kg , triceps 5 kg şeklinde antreman yapsam olur mu ? yani bi dengesizlik fln olr mu ?

5. mtcinar

mtcinar Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Teknisyen
    Yer:
    İstanbul
    Olmaz dostum niye olsun. Göğüs presse 80kg ile omuz press'e 50kg ile giriyosun yeri geldiğinde neden problem olsun. Önemli olan bütün kasların zorlanabilecekleri ağırlıklarla çalıştırarak her bölgede dengeli bir kazanım oluşturmak. Orantılı vücut hatları için bazen o bölgede sabit ağırlıkla form tutman bile gerekebilir.

6. TheBlack_D-D_

TheBlack_D-D_ Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sochi

hmm anladım sağol dostum yardımların için :)thums:

Sayfayı Paylaş