Overtraining mi oldum?Kollarım Gelişmiyor?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve AdonisManyağı tarafından 16 Nisan 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. AdonisManyağı

AdonisManyağı Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar;
    (Nickim çok saçma ben sadece bazı linkleri fotoları görmek için üye olmuştum başta o yüzden rasgele yazıp üye oldum)

Yaklaşık 5 aydır spor salonuna düzenli olarak gidiyorum.Spor salonuna başlamadan önce 3 ay evde amatörce her gün saatlerce biceps ve şınav çalıştım son günlerde tricepsin varlığından haberdar olup bi kaç hareket eklemiştim.Ama iskelet gibi olduğumdan baya gelişim sağladım.Kollarım sıkılı 25ten 33e çıktı bu dönemde.Omuzlarım ölçüm olarak gelişti.Salon dönemimde kolum hala 28,5.ama sıkınca 1 2 santim gelişti.ben overtraining olduğumu düşünüyorum.2 aydır whey optimum kullanıyorum bitmek üzere.yaşım 21 Kilom 76 boyum 1.85.1 gün çalışma 1 gün off programım göğüs biceps - sırt triceps - bacak omuz şeklinde.sizce 1 hafta ara versem iyi olur mu.bugün 1 hafta ara vermeyi düşündüm.ama gitmeyince kendimi çok kötü hissedeceğim.çünkü her gün vücut geliştirmeyi düşünüp yazıları okuyorum artık hayatımın büyük parçası oldu.Ben biraz olumsuz bir tablo çizdim ama beni uzun süre görmeyen arkadaşlarım çok değiştiğimi omuzlarımın genişlediğini söylüyor.Overtraining olmadıysam boşuna ara vermek istemiyorum.pek çalışmalarımda kilo artıramadım bu süre.sizce ne yapmalıyım?teşekkürler şimdiden

2. tropicalpunch

tropicalpunch Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Overtraining olup olmadığını ancak sen anlayabilirsin eğer fiziksel olarak kendini antrenman yapmaya hazır hissetmiyorsan yani halsizlik, güçten düşme vs varsa overtranining olma ihtimalin var ancak emin ol overtraining olmak öyle kolay bir şey değil.

3. AdonisManyağı

AdonisManyağı Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkürler peki overtraining olmadan kol ölçülerimin 5 aydır aynı olması çok anormal bir durum olmama şansı var mı çünkü ilk 2 ayda her gün evde çalışığ baya ölçüm almıştım yoksa tam tersi haftada 4 günü artırmalı mıyım?

4. cengoo

cengoo Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    Benim de kollar 2 aydır gelişmiyor, 36 da kaldı. Çok sinir bozucu bir durum. Antreman sistemimi değiştirdim ben, umarım işe yarar.

Sayfayı Paylaş