overtraining mi oldu?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve skllmyh tarafından 1 Eylül 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. skllmyh

skllmyh Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    28
    bugun yeni programima basladim.

bench press
    dumb fly
    incline dumbell bench press
    pullover
    cable crossover

normalde sogukken gogusumu kendım sıkıp sertleştirebiliordum..yani nası diyorsunuz göğüsleri oynatma.

ama antremanda cok yüklendim diye göğüsümü kontrol edemiodum yani sanki kas yıkımı olduda göğüsümü hiç sıkıp sertlestiremedim.

overtraining belirtisimidir?
    veya bu programla overtraining riski cokmudur?
    cevaplarsaniz sevinirim.

(1 yıldır vg yapıyorum)

2. wolfmen

wolfmen Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    MERSİN
    o özelligi kaybetmen overtraining oldugu anlamına gelmez artık kası o kadar yormussun ki istedigini yaptıramıyorsun anlamına gelir, overtraining 1 günde anlayacagın iş degil ileri dönemde farkedebilirsin.....
    programını kısmen belirtmişsin ama sen haftada kac defa gögüs calıstıdıgını belirtmemişsin eger 1 defa ise problem olmaz yok 2 defa ise o zaman beslenmenin çok çok iyi olması lazım... ki durumunu bilmiyorum ama benim gibi ögrenciysen haftada 2 defa bu programla overtraininge girersin çünkü yordugun o kasların hakkını(besin ihtiyacını karsılayamazsın) veremezsin...

3. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    arkadasın dediği gibi gerekli baslenme varsa. bil hassa ant. sonrası protein ve amino benzeri takviyeler varsa ve ant. asırı abartmadıysan o sendrome girmen biraz zordur rahat ol. dinlen ve beslen :D

4. doqukaaN

doqukaaN Üye

Beğenileri:
    101
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Istanbul
    Antreman'dan kaç gün sonra göğüslerini oynatamadığını fark ettin ?

5. skllmyh

skllmyh Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    28
    sadece antreman esnasında oldu. Antreman.dan sonra diğer gün çok ağrı oldu göğüsümde sanırım buda iyi calistigimin bir göstergesi :)

haftada 1 kez yapıyorm 1 bölgeyi. on - on - off - on - on - off şeklinde
    ant. sonrası protein tozu aliyorum. ardindan 1 tane muz(kas yıkımı onlemek ıcın) yarım saat sonrada tavuk - makarna - yumurta - pizza (herhangi birisi.)

6. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Bu bir antreman yöntemi. Failure training diye geçiyor diye hatırlıyorum. Bu tarz yöntemleri eski bodybuilderlardan Mike Mentzer ' in kullandığını biliyorum. Bence gayet iyi bir çalışma yapmışsın. Bundan sonraki önemli nokta iyileşmeyi iyi yapmak. İyi beslenme ve dinlenmeyle çok iyi sonuçlar elde edersin :p

7. Pain

Pain Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Aynı sorun banada oluyo göğüs çalıştıktan sonra eve geldim göğsümü sıkmaya çalışıyoum yumuşacık bi an moralim bozuldu :D:D
    Sonra dedim herelde antrenmandan sonra böyle oluyo gerçektende tuhaf ama antrenmandan sonra göğüs yumuşuyor sıkamıyorsun ama ertesi gün bu sorun geçiyor...
    Herkese oluyor mu bilmem tabi..:)

8. angel_f!re

angel_f!re Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    bende de biceps çalıştıktan sonra oluyo.Kas soğuduktan sonra bi türlü sıkamıyorum yumuşak duruyo sanki.Overtraining deil bence bu

9. doqukaaN

doqukaaN Üye

Beğenileri:
    101
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Istanbul
    Sorun yok, böyle devam et.

Sayfayı Paylaş