Oruc tutarken vucut definasyon yapilir mi?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve srdr44 tarafından 24 Haziran 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. srdr44

srdr44 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba

boyum 183 kilom 72 vücüt yağ oranı %12
    9 aydır vücut geliştirme yapıyorum antremandan önce ve sonra protein tozu alıyorum vücudumda gelişmeler oldu fakat karın bölgemde fazla bir belirginleşme yok vücut için definasyon a girmeyi planlıyorum fakat ramazan ayi geldi acaba oruc tutarken vucut definasyonu yapilabilir mi? Yapilabilirse ne gibi onerileriniz olur ve nasil beslenmeliyim

Simdiden cevap verenlere tessekkur ederim

2. Ali28

Ali28 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0

Kardeş 9 ayda ne gelişme oldu ki definasyona giriyon ? Bulk dönemini sağlam yapta definasyon anlam kazansın. 1-1.5 yıl

3. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Vücut yağ oranın %12yse ve karın kasların gözükmüyorsa bu görünecek bir karın kasının olmadığ anlamına gelir. Çok yiyip ağır kaldırmaya devam, karın kaslarını görmek için ancak bir süre daha bulk yapıp sonra yağ yakman gerek.

4. srdr44

srdr44 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    İkinizde haklisiniz diyim ama benim karin bolgemde derinin alti tas gibi sert ve sekil hissi veriyor fakat simit dedigimiz yerde yaglanma var bana definasyona grip eritmemi onerdiler siz ozamn ne yapmami onerirsiniz malum onunuzde ramazan

5. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Bulk. Ramazan engel değil, günlük yediğini illa 6-8 parçada yemen gerekmez, yemek saati de farketmez. Bol ye, ağır kaldır, iyi uyu. Karın kasları sonraki iş.

6. rainhardt

rainhardt Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Yanlış hatırlamıyorsam iranlı sporcularda inceleme yapılmış ramazan ayı boyunca oruç tutan sporcularda kas kaybı olmazken vucutt su atımı ve yağ yakımı oluyor. Bütün gün aç kalan vucutta kan şekeri düşüyor buda büyüme hormonu salgılanmasını arttırıyor bu şekilde kaslar muhafaza ediliyor ve yağ yakımı gerçekleşiyor. Benim tavsiyem ramazana kadar devam et ramazanda yediğin şeylere biraz dikkat ederek definasyon yapabilirsin.

7. numanbattal

numanbattal Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bende seninle aynı şeyi düşünüp duruyorum son bikaç gündür ben şahsen sahurda 6 yumurta beyazıyla 3 büyük hurma yiyip 1 saat sonrada yatmayı planlıyorum iftarda da corba, 200 gr haşlanmış tavuk, yağsız salata ve yarım kase yoğurt yiyerek iftarı yapmayı planlıyorum.. saat 10 gibi de ekstra bişi çıkmazsa 45 dk lık bi ağırlık çalışması yapıp antrenman sonrası 4 tane yumurta beyazı ve mevsim meyveleri yemeyi planlıyorum.. tabi bir gün ağırlık bir gün cardio antrenmanı yapmayı planlıyorum 1 günde dinlenme olarak düşünüyorum.. umarım işe yarar :)) bench_O

8. alexbaysu

alexbaysu Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    9 aylık bir spor ve 72 kiloyla neyin definisyonuna giriyorsunuz.Defalarca yazıldı forumda

Sayfayı Paylaş