Oruçluyken body

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve JasonStathamTR tarafından 27 Haziran 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. JasonStathamTR

JasonStathamTR Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    28
    Merhabalar arkadaşlar. 22 gündür spor yapıyorum ve yarın ramazan geliyor. Sporu yarım bırakmak istemiyorum. 9 da oruç açılıyor ben saat 8'de salona gidip sadece kol göğüs omuz çalışıp hemen eve gelmeyi düşünüyorum. Salona minibüsle gidiyorum yol biraz sorun çıkaracak ama denemek istiyorum en azından ilk gün. Sıkıntı çekersem evde çalışacağım mecbur. Oruçluyken salona gitme amacım ise evde sadece 5 kiloluk dumbellar var salonda ki hocaya sordum hoca ben san hareketleri gösteririm evde çalışırsın 5 kg dumbellar yeterli olur seti fazla yaparsın dedi. Bugün o hoca salonda değildi bende diğer hocaya sordum o ise şınav mekik barfiks çek evde o dumbellarla pek birşey yapamazsın sadece shoulder presste yeterli olur dedi kafam karıştı. Zaten barfiks demiri de yok evde sadece şınav mekik çekebilirim. Ne yapmamı önerir siniz?

2. mr.fitmen

mr.fitmen Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Bende sizin gibi ara verdim sınavlar dolayısıyla 3 haftadır çalışmıyorum.. Bence kendinizi zorlamanın anlamı yok.. Evde dambıl ile çok rahat yapabilirsiniz zaten bu ayda gelişmeye yönelik değil korumaya yönelik çalışmak gerekir buda evde yapabileceğiniz anlamına rahatlıkla gelir.. Dambıllar ile bölgelerde düşük ağırlık çok tekrar modeli çalışmak mantıklıdır.. Bunun yanında şınav mekik ile kombine edebilirsiniz.. Bende evde çalışacağım bu model ile.. Şimdiden bol şans ve Hayırlı Ramazanlar.. (Eğer sizede uygun oluyorsa internette satılan 40-50 tl ye plasik kaplama dambıl setler daha faydalı olacaktır.. )

yale bunu beğendi.
  3. JasonStathamTR

JasonStathamTR Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    28
    Hocam ben korumak değil,ilerleme aşamasındayım. Söylediğim gibi spora başlayalı 20 küsür gün oldu ve bu yaz ilerlememden 1 ay eksilsin istemiyorum ramazan dolayısı ile.

4. mr.fitmen

mr.fitmen Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Bunu sağlamanın tek yolu oruç tutmamak neticede bu spor yüzde 70 beslenmeden geçen bir spor.. Bünyeyi 14 15 saat aç bırakıp ilerleme beklemek biraz tuhaf olur..Oruç tutan müslüman vucudcular bile bu ayı off olarak geçiriyorlar ya da koruma antrenmanlari yapiyorlar... Bence 1 ay çok büyük bir kayıp değildir.. Üstelik seni geriye de götürmeyecek çokta ileri taşımayacak ama bu 1 ayı çok rahat koruyarak geçeceksin rötar yapma gibi düşün bu ayı.. Sizin korkunuz ilerleyememek ama rahat olun olumsuz etkilenmeyeceksiniz.. Iyi çalışmalar

5. antinkuntin

antinkuntin Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    ODTÜ
    Ramazan için bir sürü porgram var gerek beslenme gerek antrenman olsun biraz araştırma yapmanız yeterli.
    Oruçluyken antrenman yapmak yerine iftarda su içip antrenman yapmayı ve antrenmandan sonra yemek yemeyi düşünebilirsiniz. Sonra gece boyunca 2 öğün daha koyarsınız mesela bu benim fikrim.

6. yale

yale Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    3
    gerekeni söylemiş arkadaş. hipertrofiden ziyade maintain etmeye bakmak lazım bu dönemde. zaten gücün kuvvetin yerinde olmayacak, zararın neresinden dönsen kardır hesabı düşünmen daha mantıklı olur.

Sayfayı Paylaş