Oruç tutuyorum ve antrenman programı

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Allthebest00 tarafından 12 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Allthebest00

Allthebest00 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Evet beyler ramazan ayındayız ve oruç tutuyorum. İftarı açtıktan yaklaşık 1 saat sonra hemen spora gidiyorum. Size sormak istediğim ectomorph bir yapıya sahibim yani zayıf uzun boylu dar omuzlu. Salona başlayalı 2-3 hafta oldu. Bu 2-3 haftada neredeyse hiç kardiyo antrenmanı olarak yürüyüş filan yapmamıştım. Dün hocaya sordum benim gibi zayıf birinin kardiyo yapması gerekli mi diye. Oda evet azda olsa yapman gerekli dedi ve beni dün 10 dk yürüyüş bandında 6.5 hızında yürüttü. Daha sonra 5 dk hızlı tempoda aletin hız seviyesi ise 10 du. Ve son 2 dk da ağır tempoda yürüyüş yaptım nabzımın eski haline gelmesi için ve böylelikle kardiyo antrenmanı bitmiş oldu. Benim sorum ise çoğu arkadaşım, akrabalarım kardiyo yapma diyolar. Kafam çok karıştı. Sizce ne yapmalıyım ?

NOT: Oruç tutuyorum demiştim.Ve ayrıca kardiyo antrenmanı ramazan dolayısıyla antrenman öncesi ve sonrası mı yapılmalı bazı yerlerde araştırdım pek farketmiyomuş diye bir şeyler okudum.Sizin tavsiyeleriniz neler ?

1.80 civarı boy 64 kilo

Sayfayı Paylaş