Oruç tutarsam şişmanlarmıyım ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve alii93 tarafından 1 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. alii93

alii93 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba arkadaşlar ben kilo vermek için 1,5 aydan beri fitness yapıyorum şuana kadar 7 kilo verdim.

Normalde ramazanda oruç tutunca kilo alıyorum. Şimdide oruç tutarsam kilo alırmıyım?

bide ben sporumu hep sabahları yapıyordum şimdi iftardan sonra yapsam bir sorun ,kilo vermede gerileme falan olurmu?

2. avengeren

avengeren Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    53
    dostum tutup tutmamak sana kalmış. tutucaksan iftarda çok dikkatli olcaksın. yemeğe birden saldırırsan olmaz. yavaş yavaş ve dikkatli yiyceksin. eğer bütün gün açtım şimdi yersem bişey olmaz dersen yanılırsın. bu yüzden iftarda normal akşam yemeği yer gibi yemelisin.

3. alii93

alii93 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    iftarı bir şekilde ayarlıyacaz artık :)

oruçluyken normal zamandakinden daha az mı çok mu kilo verebilirim ?

bide ben sporumu hep sabahları yapıyordum şimdi iftardan sonra yapsam bir sorun ,kilo vermede gerileme falan olurmu?

4. StaticX

StaticX Üye

Beğenileri:
    109
    Ödül Puanları:
    53
    Ramazan kilo alma ihtimali yüksek olan bir aydır.dikkatli olmak gerekir;çünkü bütün gün acıkan bir kişi iftar topu patladığ anda yemeğe bildiğiniz dalar :) yavaş yemekten ziyade ne yediğin önemli,beyaz ekmek yeme,şeker,tuzu kullanma kullanacaksan az miktarda kullan.3 beyazdan uzak dur kısaca.yağlı yiyeceklerden uzak dur.
    Sporunu iftardan sonra yapmalısın,zaten fitness yapıyorsun,daha çok susayabilir yada yorulabilirsin.bitkin düşmemek adına.iftardan sonra yapmalısın diye düşünmekteyim.birde zayıflamak isteyen çoğu kişi süt içmez ama doktordan dinledim süt fazla calori yaktığı için zayıflatıcı etkisi var.e yağlı süt diye dersende,laktozsuz süt tüketebilirsin.

Sayfayı Paylaş