Oruç-Tatil ikisi bir arada sorularım

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve peace tarafından 31 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. peace

peace Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ayın 3'ünde tatile çıkıyorum ve malum sonrası ramazan. Allah'ın izniyle orucumuzuda tutacağız. 3 aylık vücut geliştirmeci olacağım tatile çıktığımda. Yanımda ip atlama aleti, 2 adette dumbell götürebilirim tatil yerine. birde amino asit ve protein tozum var. tatilde bunları nasıl kullanabilirim?

2. sylvesterstalon

sylvesterstalon Yeni Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci-pdr
    Yer:
    van-antep
    iftar ve sahur arasında kullanabilirsin....ant leri ise iftardan 1 saat önce başla yada iftarda 3 saat sonra

3. peace

peace Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    evet bende öyle düşündüm. iftara yakın bi zamanda ant. yaparım dumbellar ile olduğu kadar. sonrasında iftar ve hemen bi protein tozu. sahurdada yemekten hemen sonra bi protein tamamdır.

4. ozpirik

ozpirik Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilişim
    Yer:
    İstanbul
    Ben ramazanda ağırlıkları bırakıp sadece şınav, mekik ve barfiks yapmayı düşünüyorum. Amacım sayı artırmak. Ani güce de ihtiyacım olmayacağı için aç kalmak sorun olmaz diye düşünüyorum. Yoksa ağırlık performansım düşüp moralimi bozabilir, ya da dilim damağıma yapışabilir :)
    Şu 6 haftada 200 şınav programına başlayacam. Bakalım 4 haftada ne kadar etkili olacak..

5. çokopirens

çokopirens Yeni Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    0
    tamam değil nerde tamam.. iftara yakın antreman yaparsan öncelikle kan şekerin çok düşük olduğundan, hele bu sıcak havalarda bayıla tehlikesi var.
    ikincisi o saatte vücutta hiç bi besin olmadığından, yağsız motor gibi kasları yersin. üçüncüsü casein olmadan 15 saatlik açlık süresince vücudun proteinsiz kalıcak. sahurda casein kullanırsan hiç olmazsa 5 saatini kurtarırsın

6. gs01

gs01 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    hazır konusu açılmışken oruç tutacak arkadaşlar ramazan ayında nasıl bir çalışma programı düşünüyor? bu ayda çalışıp çalışmama arasında kararsız kaldım iftardan 2 saat sonra çalışsak acaba gelişim elde edebilir miyiz yoksa bu ay off dönemi olarak mı geçirilmeli :confused: hazır konusu açılmışken sorayım yeni bi konu açmayayım dedim

7. Ohzman

Ohzman Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Oruç tutanlar herhalde yemek yedikten 2 saat sonra güvenle çalışabilir. Bu da akşam 10 da antrenman yapmanız demek. Yatmadan önce uykusuzluk yaratabilir.

Oruçlu olarak daha öncesinde yapmak ise zararlı diye düşünüyorum sıvı alınmadığı için.

8. emregunes

emregunes Üye

Beğenileri:
    175
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Bursa
    Muscle&Fitness ın bu ayki sayısında Ramazan da sabah erken saatte veya gücünüz varsa iftardan 1 saat önce çalışın diyordu.

9. gs01

gs01 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Ohzman gece uyumayı düşünmüyorum sahur vaktine kadar ayakta kalacağım zaten bünyem alışık onun için sorun olmaz :p emregunes sabah erken saatte yapmayı gözüm hiç kesmedi ama iftardan bi saat önce yapmakta aklıma gelmişti acaba bayılma vs gibi sorunlar yaratır mı ki :confused: çünkü vücut hiç enerji almadan günü geçirmiş olacak dumbelllls

10. emregunes

emregunes Üye

Beğenileri:
    175
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Bursa
    Ben iftardan 2-3 saat sonra geç saatte çalışmayı düşünüyorum.Dergide yazan sabah veya iftardan 1 saat önce gözümde çok büyüyor.Özellikle Ramazan ın ilk bir kaç günü bu sıcakta o saatlerde yapmak sıkıntı yaratabilir.

11. gs01

gs01 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    peki çalışacağın programda bir değişikliğe gidecek misin programı hafifletme veya programda çalıştığın bölge sayısını azaltıp günlere yaymak gibi? ben günde üç bölge çalışıyorum her bölgeyi iki gün çalışıyorum yani haftada 4 gün. acaba günde iki bölgeye düşsem de hafta üç gün çalışıp her bölgeyi haftada bir kere mi çalıştırmış olsam? bi fikrin var mı acaba??

12. emregunes

emregunes Üye

Beğenileri:
    175
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Bursa
    Öncelikle hacim çalışması düşünmüyorum.Fazla zorlamak istemiyorum.Normalde 4 gün çalışıyorum ama Ramazan da 2 veya 3 güne inecek.2 bölgeyi de geçme bence.

Bence 3 günden fazla zorlama.Zaten BB yapmadan bile Ramazan ayında insanın metabolizması değişiyor.Sıcaklarda fazla zorlamanın alemi yok.Ölçüleri korusak yeterli bence.

13. çokopirens

çokopirens Yeni Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    0
    ramazanda yeterince besin alamıyacağınız için ağır çalışmayın.. sadece form düzeyiniz kaybolmasın diye hafif hareketler yapın. maksat aynı düzeyde kalabilmek. Ama normal zamandaki gibi çalışırsanız kas kaybı yaşarsınız. çün gün içinde besinsiz kalıcaksınız. dolayısıyla vücut kendi kendini yiyecek

14. gs01

gs01 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    bende şöyle düşünmüştüm kilom 72 bir buçuk katı kadar protein alıyorum zaten bu sporuda düzenli olarak yapmaya iki ay önce başladım önceden kopuk kopuktu gelişim elde edememiştim. günlük normal aldıgım protein ve karbo miktarını satt 20.00 ile 03.00 arasına yayarsam ve her bölgeyi haftada iki kez çalışmak yerine bir kez çalışırsam belki azda olsa bi kazanç elde edebilirim. yani mesela pazartesi günü gögüs biceps çarşamba günü omuz triceps cuma günüde sırt çalışmayı düşünüyorum ve iftar vaktinden sahur vaktine kadar da uyumayacagım öglen 12.00 13.00 e kadarda uyuyacağım. protein ve karboyu yeterince almaya çalışacagım. yeni başladıgım içinde gelişimimi pek sekteye uğratmaz en azından sabit kalırım diye düşünüyorum. sizce dogru bi yöntem mi??

veyada salı günü gögüs biceps sırt perşembe omuz triceps şeklindede olabilir program..

Son düzenleme: 4 Ağustos 2010

Sayfayı Paylaş