Orta yaşlı ektomorfa yardım :)

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Faruk_Faruk tarafından 31 Mart 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Faruk_Faruk

Faruk_Faruk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar; siteye daha geçen gün üye oldum lakin bir süredir takip ediyorum ve birbirinize desteğinize hayran kaldım. Fazla uzatmadan sizi de sıkmadan sadete geleyim. Ben 33 yaşında müzmin bir ektomorfum. Boyum 1 76 kilom 54 ( hayatım boyunca en fazla 61 kiloyu gördüm). Belki bu yaştan sonra olur mu diyeceksiniz ama evet bu yaştan sonra vucudumu ve hayatımı düzene sokmaya çalışıyorum. Size sorum şu olacak.
    Freeletics tekniğiyle bu işe başlamak istiyorum. ( Bilgisi olmayanlar için Freeletics - functional high intensity bodyweight training videoyu ekleyemiyorum malum youtube yasakları ) Şimdilik çeşitli sebeplerden salona yazılmak istemiyorum dolayısıyla freeletics tekniği bana çok uygun geldi. Lakin sorun şu ki ben 54 kiloyum . Gerekli diyeti zaten yapacağım supplement kullanmayı düşünmüyorum. Bu teknikte hem diyeti uygulayıp ( diyet derken bilinçli bir şekilde günlük 3500 kalori/karbonhidrat alımından bahsediyorum) hem de freeleticse başlasam bir problem yaratır mı benim için? Yoksa önce kilo alımı tamamlayıp sonra mı bu egsersizlere başlamam gerekir sizce? Kendime 6 aylık bir hedef ve ay başına 1 bucuk kilo bir hedef koydum. Yani 6 ayda 63 kilo şimdilik hedefim. ( Not: Sigara kullanmaktayım bırakmaya da çalışıyorum)
    Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

Sayfayı Paylaş