Oral steroidler

Konusu 'Anabolik Androjenik Steroidler' forumundadır ve Flea tarafından 24 Temmuz 2005 başlatılmıştır.

1. Flea

Flea Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Selam,

Oral steroidler neden bırakıldıkları zaman çok hızlı bir şekilde kas kaybı yaşatırlar? Bunun nedeni o ilaçların aslında %30 (Dianabol) %10(Anapolon) dışında su toplamasımıdır? Yoksa bunun başka nedenleri de var mı?

Neden oral steroid ler tek başına kullanıldıgı zaman kasların hepsi kaybolur?

Çok basit bir soru aslında. Cevabını bildiğimi düşünüyorum.
    Ama bu konuyu tartışmak istiyorum. Mesela eskiden alman haltercilerin
    sadece turinabol kullanarak çok iyi sonuçlar elde ettiklerini okumuştum

Bu konuda ne diyorsun panzehir? Ayrıca oral steroid'in (Dbol-Drol benzeri)çok su toplamasının nedeni nedir? Bu ilacın kimyasal yapısıyla mı ilgili?

2. Flea

Flea Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Aslında bazı soruların cevaplarını az çok bildiğim halde yinede soruyorum.
    Bunu yapmamın sebebi, forum da tıpkı bir arşiv gibi birikiyor bu soru ve cevaplar. Bu konular hakkında hiç bilgi sahibi olmayanlar veya bazı eksik bilgileri olanlar istifade etmiş oluyorlar. Ve ben de , bildiğim şeylerden tamamiyle emin olmuş oluyorum.

3. Guest

Guest Guest

Dianabol maddesi herkesin bildigi gibi yüksek androjen ve anabol etkili diye tanimlanmistir. Fakat anabol etkisi o kadar da yüksek denilemez. Mesela deca ve testosterondan yüksek bir anabol etkisi yoktur. Bundan dolayi maksimum kas insasi belli sinirda kaliyor. Testosteron maksimum 7kg kas üretebilirken dianabol ise maksimum 5kg üretebilmektedir.

Dianabol üreticileri bu tabletleri testosteronaun etkisine benzetmek istemisler ama uzun caba sonucunda androjenik etkilerde benzer olsada anabol etkide sinirli bir yerde kalmistir. Androjenik olarak da testosterona oranla vücutta öströjene cabuk dönüsmesi ve bu sayede hizli su depolanmasi görülmüstür. Kalori babinda beslenme grafigi yüksek olan bir sahsiyetin 30 gün icerisinde 10kg hacime ulasmasi mümkündür. 8 hafta icerisinde 13kg hacim gerceklesebilir. Fakat bu hacimin ancak 5 kg mi kaslardir ve digerleri yag ile sudur.
    Kur bittikten sonra vücuttan SU mutlaka gider ve kesinlikle kalicilik arz etmez. Hizli etkisi oldugu icin kur sonundada hizli bir sekilde kaybolur. Vücutta geriye kalan ise yag ve kaslardir. Eger sporcu yeterince protein almazsa bu takdirde elde edilmis olan kaslar yaga dönüsür yada kaybolur.
    30mg lik bir doz ayarinda Vücutta su depolama orani %55 ile%68 oranindadir. Bu beslenmeyle ilgili olan bir durumdur.

Oral steroidlerin tek basina kullanimlarinda hizli etki edip yine etkiyi hizli kaybetmesi olayi sözkonusudur. Bir otobüs düsünün ve bu ötöbüsü cok karmasik bir yoldan bir baska muhite sürmemiz gerekiyor. Ama ortada cok iyi bir sürücü olan SÖFÖR(dianabol) var. Bu söför tek basina bu yola ciktiginda mi basarili olur yoksa yanina rehberci muavin verilirse mi daha basarili olur? elbette yalniz sürdügnde o kadarda cabuk hedefe ulasamiyacaktir. Bu tesbihe göre diyebiliyoruz ki maddeler icindeki bilesime göre yeterince androjen ve anabol etki icermedigi icin yalniz kullanimlarda istenilen sonucu tam verememektedir.
    Dianabol+Deca+Winstrol+Anapolon(!)+Trenbolon+Boldenon gibi maddeler mutlaka yaninda destekleyicisi olmalidir. Örnegin anabol düzeyi yüksek ise bu takdirde androjen agirlikli bir madde kombine edilebilir ve androjeni yüksek olanlarada anabol etkili madde kombine edilmelidir.
    Testosteron maddesinde durum degisiktir. Bu madde hakkinda King Of roids demistik. Sanirim bunu bosuna söylememis oluyoruz. Cünkü testosteronda yeterince anabol ve androjen efekt vardir. Buna göre genelde tek basinada kullanilabilir recetesi ortaya cikiyor. Bazi sahislar sadece bu maddeyle ilk 3-4 kurunu yapmaktadirlar ve gayette memnun kaliyorlar.

Sayfayı Paylaş