Optimum Whey icerigindeki glutamine orani

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Blues tarafından 6 Şubat 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Blues

Blues Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba,
    Optimum Whey protein kullaniyorum.
    Bir olceginde 24Gram Protein 5.5Gram BCAAs ve 4Gram Glutamine & Precursors bulunuyor. Bu 4 gramin ne kadari Glutamine bilen var mi? Buna ragmen ek olarak glutamine almamin bir anlami var mi?
    Bir de spordan hemen sonra oglen yemegi yemem gerekiyor (isyerinde ogle arasi calisiyorum.). Protein tozunun hemen ardindan yemek yemek sizce problem olur mu?
    PS: Glutamine & Precursors lafina takildim. Bu bir pazarlama stratejisi mi? Aslinda glutamine orani daha mi dusuk acaba?

2. fehmican

fehmican Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    precursors ;yardımcı ,öncü ,taşıyıcı anlamındadır, günlük 5 gr glutamin yeterlidir.extradan glutamine ihtiyaç yoktur.

yediğin yemekteki protein miktarı zaten yüksekse protein tozunu başka bir zaman alabilirsin aslında whey proteinin avantajı kana çabucak karışıp protein ihtiyacını karşılamasıdır bu nedenle antrenmandan sonra alınması tavsiye edilir eğer yemekle arasında 1 saat gibi bir süre olursa proteinlerden optimum yararlanırsın diye düşünüyorum. çünkü aynı öğünde çok çok yüksek protein alımında beklenen etki sanıldığının aksine olmayacaktır.

ben aldığım protein tozunun içindeki değerlere (b vitamini, glutamin, arginin ve diğer aminoasitler gibi) çok önem veririrm çünkü bunlar extradan başka multivitamin veya takviye almamı gerektirmez.hem ekonomik hem de tek paket içinde maksimum bileşen almış olursun.

3. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    bir ölçeğinde 4 gr varsa 4 ölçek protein kullansan 16 gr. glutamine eder..fehmican ozaman senin hesabına göre optimum içeriğini abartmış?

kanımca 5 gr günlük olarak az bir değer..kişinin kas kütlesine, antreman ağırlığına göre değişir kanısındayım..ben 10+10 olarak 20gr kullanıyordum..

4. fehmican

fehmican Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    herhangi bir aminoasiti tek başına çok yüksek oranlarda da alsanız protein sentezine artık belli bir yerden sonra faydası olmaz. çünkü diğer aminoasitlerinde aynı derecede artması gerekir kimyada buna kıstlayıcı denir. yani şuna benzer ; harç kararken 5 torba yerine 10 torbada koysanız eğer bunu karşılayacak kum ve suyunuz yoksa durduk yerde fazladan çimento kullanmış olursunuz.
    evet sporcudan sporcuya değişir ben yatmadan önce 1 çay kaşığı tepeleme suyla karıştırıp kullanıyorum.

5. Blues

Blues Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    0
    Benim asil merak ettigim bu urunun icerisinde gercekten 5gram glutamine var mi yok mu? "Glutamine & Precursors" diyerek ucu acik bir aciklama yapmislar.
    Glutamine hapı almayı dusunuyordum fakat 5 gram glutamine varsa bu sekilde whey protein kullanmak daha ucuz ve bircok farklı aminoasiti de almis oluyorsun.
    Su anda antremandan sonra protein tozu 5dk. sonra da yemek yiyorum. Biraz fazla protein almis oluyorum ama aminoasit eksigini kapattigimi dusunuyorum. Spor sonrasi agrilarim azalirsa burada belirtirim.

6. fehmican

fehmican Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    ürünün içeriğinde yazılan orana itibar etmek durumundayız laboratuarda tahlil yaptırma imkanın varsa ancak öyle deneyebilirsin.zaten yemek yediğin zaman örneğin bir etin sindirimi 3-4 saati buluyor o kadar ayrıntıya gerek yok antrenman sonrası ağrı çok iyi beslendiğin takdirde de olabilir bunun glutamin ile doğrudan bi ilişkisi olacağını sanmıyorum.

7. Blues

Blues Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    0
    Bu baslik altindan sorayim dedim, diez antreman sonrasi destek olarak ne aliyorsunuz? Protein tozu + glutamine +kreatin seklinde mi? Yoksa protein tozuyla amino asitten birini mi seciyorsunuz?

8. huntter

huntter Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    optimum whey,creatin,glutamin.amino ben bunları kullanıyorum

9. Azazel

Azazel Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    Kendine göre kullanım şekli belirleyebilirsin. Optimum Whey kullanmak dışında ayrıca Glutamin kullanmadım ben henüz. Bu bahar kullanmayı düşünüyorum. Genelde Antrenman öncesi Gainer, sonrası Whey kullanıyorum ben. Creatin kullandığım zamanlarda bir de Creatin ekliyorum buna ilaveten. Optimum Gold Whey çok iyi bir ürün, sadece onu kullanarak çok iyi yol katettiğimi biliyorum.

Sayfayı Paylaş