optimum whey = 6 adet optimum 2222 amino mudur?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve topsecret24 tarafından 3 Mart 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. topsecret24

topsecret24 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar kafama takılan bır ölçü var.

1 ölçek optimum whey de 24 gr proteın var

6 adet optimum 2222 amino alırsak 12 gr amino almış oluyorum( 2+2+2 kullanın denılıyor)

bu durumda proteın tozundan gunde 2 ölçek alınması tavsıye edıldıgıne gore amıno çok yetersız kalmıyormu?

yorum:24 gr proteın belkı sındırılınce 12 gr amıno bıle etmıyor olabılır mi:)

2. preston

preston Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Bilgim dahilinde son yaptığın yorum oldukça doğru.Ben salondaki hocama günde 7 tane Optimum Amino 2222 alıyorum demiştim.Hoca bana o da yaklaşık bi 50 gram proteine yakın eder zaten demişti.O esnada sallamış da olabilir tam olarak bilemiyorum ama whey protein sindirilirken kayıp olacağından arada mutlaka bir fark söz konusu olacaktır bence.

Üstadlar daha kesin bilgi verecektir.

topsecret24 bunu beğendi.
  3. Azazel

Azazel Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    Çok önemli bir mesele değil bence bu. Amino tabletlerden Whey'ler kadar amino asit sağlamayı düşünmüyorsunuz sanırım? Whey'lerin daha besleyici olduğu açıkça ortada. Kaldı ki aminoların kullanılmasının genel sebebi aslında yağsız olmaları ki günümüzde yağsız protein tozları mevcut. Dolayısıyla amino tabletlerin de kullanım sıklığı azaldı. Diyette kullanan arkadaşlar vardır elbet; fakat bence o kadar önemli değiller artık.
    Kısacası hiçkimse amino tabletleri Whey niyetine kullanmaz. Eski çalıştığım salonda bir arkadaş vardı, çok sıkı çalışmasına rağmen gelişemiyordu. Hocayla laflarken duydum ama müdahele etmedim. Daha sonra soyunma odasında açtım konuyu... Antrenman sonrası ne tüketiyorsun dedim laf arasında "Amino alıyorum, dedi" Başka bir şey tüketmiyor musun dedim, yok dedi. Neden gelişemediğin ortada dedim. Amino tabletler salondaki hocalar için iyi bir ticari araç. Paketi açıyorsun, tek tek satıyorsun. Bence ona vereceğin paraya başka Supplement ürünler tercih et.

Son düzenleme: 3 Mart 2009
    topsecret24 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş