Optimum Whey 100% mü? BSN Syntha-6 mı?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Zerk tarafından 28 Ocak 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. Zerk

Zerk Üye

Beğenileri:
    461
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Muhasebeciyim
    Yaşım 16 ve 4. ayımdayım... Yakın çevremdeki çoğu kişi Syntha-6 kullanıyor (3-5 yaş yakınımdakiler) Yalnız forumda ki moderatörlerden birine (SCHWARZXXL) sorduğum zaman bana Optimum %100 whey kullanmamın, benim için daha doğru olduğunu söyledi...

Ancak çevremdekiler de o kadar övüyorlar ki sormayın yani. Herkes çok iyi sonuç aldığını söylüyor, ancak birde şöyle birşey var Optimumu bana bu sporda bir yerlere gelmiş ve bilgisi sayesinde moderatör olmuş birisi öneriyor...

Kararsız kaldım ve öğrenci olduğum için elime sıklıkla 300tl civarı bir para geçmiyor.
    Ben kararımı doğru yönde vermek istiyorum, bana yardımcı olursanız minnettar kalırım.

Not: Bu arada protein tozunu su ile alacağım, Opti'nin duble çikolatalısının tadı su ile güzel oluyormuş, ancak duble çikolatasını bulamadım. Sonuç olarak Opti'yi almak istersem, duble çikolatalısını nereden alabilirim ?

İyi Forumlar, İyi Sporlar...

2. Big_Hammer

Big_Hammer Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    0
    SCHWARZXXL doğru olanı söylemiş sana . zaten bsn whey pro değil .daha neyi araştırıyosun anlamadım. optimum veya başka whey al.

Zerk bunu beğendi.
  3. west67

west67 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Zonguldak
    bsn de karışık protein var yani ant. sonrası için uygun değil

optimum'un şu mocha lısı çok güzel çikolatayı aratmıyo nerdeyse tat aynı ama şuanda oda yok karamel ve çilek-muz olanı var karamel denemedim ama oda güzeldir heralde tat a fazla takılma bence :)

Zerk bunu beğendi.
  4. hogan

hogan Üye

Beğenileri:
    1.244
    Ödül Puanları:
    103
    Antreman öncesi sonrası ON
    Ara öğünlerde gece yatmadan önce BSN

Zerk bunu beğendi.
  5. buraktemiz

buraktemiz Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Amerika Oregon
    Syntha Slow Digesting ( yavas sindirilen) bir protein o yuzden kesinlikle antreman sonrasi tavsiye edilecek bir urun degil ki ben BSN firmasindan yanlizca pre-workout urununu kullandim diger urunleri ON firmasi kadar iyi degil , Slow Digesting urunu istesem ON Casein alirim ki kullaniyorum suanda cok daha iyi bir urun . Gelelim sana , kesinlikle ON %100 Whey Protein derim , cunku bu protein sana daha iyi gelecek antreman sonrasi , cunku dunyadaki kana en cabuk karisip sindirilen proteindir , Suyla ben karistirdigimda icemiyorum , tadi iyi ama ben icemiyorum cok kotu geliyo bana ama hep sutle icerim %2 yagli , cok guzel tati var Double Rich Chocolate'nin.

Zerk bunu beğendi.
  6. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Syntha-6 konusunda yorumlar biraz yanıltıcı olmuş. Syntha-6 farklı proteinler içeriyor ve antrenman sonrası kullanım içinde uygundur.
    İçeriğinde bulunan proteinler; whey protein concentrate, whey protein isolate, calcium caseinate, micellar casein, milk protein isolate ve egg albumin.
    200 kalori içeriyor, 14 gram basit karbonhidrat 22 gram protein ve 6 gram yağ (sağlıklı yağ )içeriyor.
    Spor sonrası hem hızlı hem yavaş sindirilen proteinler ihtiyaç duyulduğu da biliniyor, ayrıca karbonhidrat da bu üründe daha yüksektir.

Sadece spor sonrası için kullanılacaksa ON whey gayet mantıklı olur, ancak gün içinde olsun, spor sonrası olsun ve farklı zamanlarda kullanılacaksa Syntha-6 daha mantıklı olur.

Özellikle de yeni başlayan, ince olan ve beslenme konularında fazla bilgisi olmayan bir sporcu için Syntha-6 bana göre daha mantıklı, gün içinde rahatlıkla içilir, hem tadı başarılı, hem protein hem karbonhidrat içeriyor ve kalorisi daha yüksek.

Özellikle spor sonrası ve sabah uyandığınızda kullanacaksanız ON whey önerirdim.

1reex1, AngryHun, Physiotherapist ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  7. serkan1984

serkan1984 Üye

Beğenileri:
    341
    Ödül Puanları:
    73
    ben olsam o parayı protein tozuna verecegime kırmızı ete yatırırdım , 16 yaşındasın ve ögrencisin zaten o kadar parayı tozlara yatırma , al 15-20 kg kırmızı et annen her gün 150 gramlık 2 porsiyon şeklinde yapsın iki aya yakın seni götürür hemde adam akıllı besin sokmuş olursun vucuduna....

8. Zerk

Zerk Üye

Beğenileri:
    461
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Muhasebeciyim
    Öncelikle yorumlar için çok teşekkürler...

Her ikisinide yapmayı düşünüyorum.

Yani demek istediğim, Hem beslenmeme para yatırmak, hem de ON %100Wheyi almak gibi bir düşüncem var...

Ancak dediğim gibi şu anda sadece ant. sonrası kullanım için cevap arıyordum ve cevabımı aldım...

İyi forumlar...

Edit: Protein tozunu; Ant öncesi 1 ölçek, sonrası 1 ölçek(29.4g) şeklinde mi almalıyım, yoksa ant öncesi yarım, sonrası yarım ölçek şeklinde mi almalıyım (yani çok fazla almış olur muyum? 1+1=2 ölçek şeklinde)

9. onbir

onbir Üye

Beğenileri:
    517
    Ödül Puanları:
    0
    bence hic alma et en iyisi daha yaş 16

Zerk bunu beğendi.
  10. Zerk

Zerk Üye

Beğenileri:
    461
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Muhasebeciyim
    öyle öyle de, ne eti yapabileceğim bir ızgaram(ortanca abim antalyaya götürdü, bozdu sağolsun.) ne de bana hazırlayabilecek annem(evde olmaz çoğunlukla) var...

Izgaram olsa ben yapardım aslında ama yani ızgarada pahalıdır şimdi

11. onbir

onbir Üye

Beğenileri:
    517
    Ödül Puanları:
    0
    bak şimdi herhangi bir markete gidiyorsun.
    bakıyorsun göğüs fileto yazar üstünde alıyorsun 1 kilo 10 tl ortalama.
    dogruyorsun icine domates istege göre biber atıyorsun
    tavada yagsız bi güzel çevir 5 7 dk arası halledersin.
    bi güzel protein alırsın
    hemde ögrenirsin tek basına evde kalırsan nasıl yemek yapacagını :)))

Zerk bunu beğendi.
  12. Zerk

Zerk Üye

Beğenileri:
    461
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Muhasebeciyim
    Arkadaşlar son kez rahatsız ediyorum kusuruma bakmayın. Supp konusunda biraz cahilim ben.
    Sorum Protein tozunu; Ant öncesi 1 ölçek, sonrası 1 ölçek(30.4g) şeklinde mi almalıyım, yoksa ant öncesi yarım, sonrası yarım ölçek şeklinde mi almalıyım (yani çok fazla almış olur muyum? 1+1=2 ölçek şeklinde) ya da Ant sonrası 1 ölçek (30.4) gram şeklinde mi?

Yardımcı olursanız sevinirim...

Saygılar,

13. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    arkadaşlar eti öernişsiniz iyi güzelde bu arakdaş spordan hemen sonra eti nasıl tüketsin kaldiki etin sindirim süresi 2-3 saati buluyor antremandan sonra vücut kendisini onarması için hemen proteine ihtiyac duyar ve ilk 30 dk çok önemlidir bu heryerde yazılıyor.

şunuda unutmamalıyız proteın tozları ek besindir ana öğün yerine kullanılmamalı ama öğünlerin protein değerini artırmak için kullanılabilir.

antremandan önce ben cok araştırdım bunu aldığım cevaplar şöyle oldu satıcı bıle dedıkı

antremandan 2 sat once beslenmen iyiyse makarna pırınc tavuk etı gıbı yemekler yıyorsan antremandan nce pek gerekmez dedı

ama alıcaksanda antremandan önce 1 ölcek antremandan sonra 1 ölçek.

Zerk bunu beğendi.
  14. Antony

Antony Üye

Beğenileri:
    556
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Ordan-Burdan
    Bence antrenmandan 2 saat önce evde protein ve karbonhıdrat acısından dengeli bi yemek yiyip antrenmandan sonra 1 ölçek whey almalısın...antrenmandan önce whey almak yerine ertesi sabah alabilirsin...

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 16:52 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 16:49 ----------

Hatta madem paran var biraz git 10 liralık lor peyniri al yatmadan öncede 100gr kadar lor peyniri ye..sabah uyandgındada 1 ölçek whey alırsın...

Zerk bunu beğendi.
  15. serkan1984

serkan1984 Üye

Beğenileri:
    341
    Ödül Puanları:
    73
    Her yazılana inanmamanı öneririm , 30 dk içinde protein tüketmek benim tecrübelerime göre elzem degildir , antremandan sonra eti nasılmı tüketsin ? önceden hazırlasın koysun spor çantasının içine açsın yesin , protein tozlarına karşı çıktıgımdan degil , adam 16 yaşında , 4 aylık sporcu ve ögrenci boştan yere gidip 100-200 tl para verecek tozlara , çok zenginse gidip alsın ona bişey diyemem.....

16. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Mecburen yazılanlara inanmak zorunda kalıyoruz çünkü yıllardır yazılan çizilen bilgiler whey proteın cok hızlı sindiriliyor diğerleri evet daha geç sindiriliyor eti eve gelince tuketebılır bende oyle yapıyorum whey alsın antremandan sonra içer

17. serkan1984

serkan1984 Üye

Beğenileri:
    341
    Ödül Puanları:
    73
    tabi senin dedigin gibi yapılabilir bende öyle yapıyordum protein tozu kullandıgım zamanlarda ama dikkat çekmek istedigim nokta arkadaş 16 yaşında ögrenci ve 4 aylık sporcu tüm bu etkenleri göz önüne aldıgımızda bence supplement kullanması gereksiz , çok parası vardır o zaman kullansın ona bişey diyemem....

ayrıca fransada yapılan bir çalışmaya göre whey ve casein proteinlerinin aynı anda kana karıştıgını tespit edilmiş ama whey protein kandaki amino asit oranını birden yüksek seviyelere çıkarmış ve alındıktan bir süre sonra düşmüş amino asit oranı , casein ise kandaki amino asit oranını çok fazla yükseltmemiş wheye oranla ama daha uzun süre aynı etkiyi devam ettirmiş....yine aynı çalışmada whey proteinin protein sentezini arttırdıgı ama protein yıkımını durdurmadıgı tespit edilmiş , caseinin ise protein yıkımını azalttıgı ama protein sentezi üzerinde çok etkili olmadıgı tespit edilmiş .....yani bu bilimsel makaleye göre düşünürsek antreman sonrası sadece hızlı sindirilen protein degilde aynı zamanda yanına geç sindirilen bir protein almanın faydalı olacagı söylenebilir .......çalışmayı merak eden arkadaşlar " boirie " olarak aratırlarsa ulaşabilirler

Cidade de Deus bunu beğendi.
  18. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    serkan bey güzel bir yazı benimde ilk mesajda yazdığım gibi protein tozu ana öğün yerine kullanılmamalı bu arkadaş kesin alıcak kendimden biliyorum kafaya koymuşa alıcak banda annem babam cok alma dedi elime para geçince koştum aldım :)

eğer et yiyemiyorsa öğünleri sorunluysa parasını ete yatırsın ama evde yemeğini normal yiyorsa protein tozu almasında sorun yok

19. Zerk

Zerk Üye

Beğenileri:
    461
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Muhasebeciyim
    Protein tozumu bugün aldım. ON %100 duble çik. 72 paket şeklinde.

Ant. Önce-Sonra alımı konusuna hala kafamı takmış durumdayım.

Ancak paramın bir kısmı artacak ve malum topladığım paranın haricinde harçlıklarımı da biriktireceğim. Kaliteli besleneceğim. Tavuk sote yapmayı, pazartesi günü annemden öğreneceğim.

Artık protein tozu kullanımını belirleyip, eve gidince tavuk sote yapıp yiyeceğim. Sabahları ve akşamları Lor Peynirini soframdan eksik etmemeye çalışacağım. Ha, akşam için 0.5 ml yarım yağlı süt içeceğim birde.

Yani Ant. Günleri
    Sabah:
    Az miktarda ekmek 3 Yumurta, 100-150 gram lor, 100g beyaz peynir ve ne varsa(doma,sal...)
    Ara Öğün(Okulda):
    Çok Az miktarda ekmek Lor peyniri ve elime geçerse biraz kuruyemiş
    Antrenmandan hemen sonra: Protein Tozu
    Antrenmandan sonra: Tavuk Sote, Sıraysır(bizde böyle derler),yumurta(hangisini yemek istersem)
    Akşam: Evde sebze yemeği olur sürekli, Akşamda bir miktar ekmekle sebze yemeği yerim.
    Yatmadan önce: ...? gram lor peyniri ve 0.5Lt. süt içeceğim.

Bu şekilde beslenmeyi düşünüyorum. Akşam 22.30 oldu mu uyuyorum okul zamanı malum sabah 5'te kalkıp yumurta haşlıyacağım.

Aslında size bir sorum var eğer sabah yumurta kaynatacak zaman bulamazsam peynir miktarını arttırmalı mıyım? Üff, lanet beslenme konusunda çok bilgisizim.

20. AngryHun

AngryHun Üye

Beğenileri:
    1.132
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Kimyager
    Yer:
    İstanbul
    birincisi,optimum mu bsn mi diye bir başlık daha önceden açılmıştı oradan devam edebilirdin,yeni başlık açmana gerek yoktu.

ikincisi "SCHWARZXXL" gibi bir üyenin sözünün üstüne söz söylicek değil burada kimse.o sana yardımcı olmuş,sen halen gelip burada teyit etmeye çalışıyorsun bunu doğru mu değil mi diye.yaptığın hoş değil bence..

sultanmehmed bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş