Optimum vs Weider whey ?! ve digerleri.

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve sessizCiglik tarafından 29 Ekim 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. sessizCiglik

sessizCiglik Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Türkiyedeki Weider cilginligini anlayamiyorum. Supplimentler.com'a baktim Wieder Premium 2300- 249 lira (92 euro), Optimum Gold 2273 -169 lira(62euro).

Almanyada - Weider 59 euro - optimum 54 euro (amazon.de göre ebay'de biraz daha ucuz bulunabilir)
    Ingiltere ve Amerikada da ayni sekilde max. 5 euro/dollar/sterlin fark yapcak sekilde fiyatlar. Peki Türkiyede Whey ilahi neden yapilmis bu ürün? Paran varsa Weider, Paran yoksa Optimum al gibi anlamsiz bir laf neden türemis?

Bütün yabanci Alman, Ingiliz, Amerikan, ebay, amazon, bodybuilding.com ve daha nicelerine bakabilirsiniz. En cok önerilen ve satilan ürün Optimum Gold'dur.

7-8 senelik steroidsiz düzenli VG gecmisi olan ve bu 2 ürün yaninda bircok farkli ürünü denemis biri olarak yorumumu da katmak isterim. Whey proteinden bir mucize beklemeyiniz. Adi üstünde bir destekleyicidir. Yediginiz yemekten aldiginiz protein her zaman bu tozlardan daha etkilidir. Bir de antremandan sonra 2-3 kasik kullanmak cok gereksizdir paraniza yazik. 2. kasigi kasein proteini kullanmiyorsunuz yatmadan önce alin yada antremandan birkac saat sonra alin.
    Supplementlerden en fark yaratanlari NO dedigimiz kuvvet vericiler ve kreatin proteinidir. NOlarin bir cogu da zararli bilesenlerden yapilmaktadir. bu baska konu gerci. Demem o ki illaki para bayilcaksaniz NO (C4, muslepharm vs)bunlari alin. Muscletech, Syntha 6,Elite,Iso Fusion,myOfusion vs bunlarin hepsi en az optimum ve weider kadar iyidir.

Not: Simdi birkac arkadasimiz büyük ihtimalle Iso93 vs gibi Isole wheyleri yazicaklar. Isole whey ile konsantre whey arasindaki farki önce bilmek gerekir. Yoksa Weiderin da Optimumun da Isole Wheyleri mevcut. Isole whey olarak Alman mali olan ve Almanyada Optimumdan sonra en cok satan marka olan Esn ve Scitec kullandim. Yagsiz ve protein orani biraz yüksek oldugu icin define döneminde önemli olabilir ama öyle bir fark yaratmiyor.

Son düzenleme: 29 Ekim 2013

Sayfayı Paylaş