optimum serious mass ve bcaa 5000 powder hakkında

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Rudi_guern tarafından 8 Mayıs 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. Rudi_guern

Rudi_guern Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba.Bu formda yeniyim bb de yeni sayılırım.gainer ve amino almaya karar verdim araştırdığım kadarıyla optimum ürünlerinin güvenilir ve kaliteli olduğuna karar verdim.body building.com dan baktığım kadarıyla serious mass ın değerleri diğerlerine oranla oldukça iyi. ama toz amino 5000 hakkında bilgim yok fiyatı da yüksek.markası optimum olmasından dolayı almaya karar verdim.bu ürünler hakkında bilgisi olan herkesin yorumunu bekliyorum.teşekkürler.

2. Pshaw

Pshaw Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    arkadaşım optimum ürünleri iyi özellikle protein ürünleri 1 numara tek sorun nasıl alacağın. bodybuilding.com türkiye ye göndermiyor. :) tabi postaçeki yapmazsan.

3. pronator

pronator Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar bu yurtdışından suplement alma işi iyicene arap saçına döndü burda herkesin yazılarını takip ediyorum artık bir karar verin bodybulding.com dan protein tozu almaya niyetim var. bodybulding'in malları türkiye'ye geliyo mu gelmiyo mu?
    geliyorsa biz ailece kredi kartı kullanmıyoruz illa ki kredi kartı şart mı yoksa postahaneden veya bankadan elden de yatırabilirmiyiz.
    elden yatırılırılabilirse hangi evraklar lazım?
    saygılarımla

4. lajolla

lajolla Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    serious mass guzel bi urun..icimi cok rahat.. bence dusunme al...bodybuilding.com shipping info bolumune bakarsanız yasaklı ulkeler arasında Turkiye var.. siparişiniz iptal olacaktır..benden solemesi baska siteleri deneyin.

5. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Hocam da bana bu optimum serious mass ürününü önerdi ve kendisinde vardı.Şöyle bi netten araştırıyım dediğimde zor bulunan ve kaliteli bi ürün olduğuna dair kullanıcı yorumları vardı ama aldım şu kadar kg aldırdı tarzında değil sadece kaliteli ürün,adını çok duydum,tr de pek bulunmuyo tipindeydi.Belki aradan geçen zamanda kullanmış olanlar olmuştur eğer kullanmış olanlar varsa bana ayrıntılı bi yorum yazarlarsa sevinirim ;)

6. hernan77

hernan77 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık teknisyeni
    Yer:
    izmir
    bodybuilding shippingi eğer kredi kartı kullanırsanız onaylamıyor. ama parayı western unionla yaparsanız gönderiyor. ben de kredi kartı ile spariş verdim kabul etmediler diğer metodlar için de uğraşmak istemedim. ama optimum serius mass de iyi bir ürün. 5450 gr ( 12 lbs) uzun zaman kullanılailecek bir ürün. benim de düşündüğüm bir ürün ama türkie de 200 ytl civarı satışı fiyatı.

7. Mr.Optimum

Mr.Optimum Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    seriuos mass kesinlikle doğru seçim zaten optiumum markasına herzaman güven. bu ürün porsiyon başına 1250 kalori ve 50gr protein veriyor bende en kısa zamanda almayı düşünüyorum 3 ay öncede optimumun whey proteinini kullanmıştım ve çok memnun kaldım

8. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    serious mass'ın bir seferde ideal olanı yani tavsiye edileni 2 ölçek ve bu 334 gr yapıyor..
    yine tavsiye edilen etikette günde 3 kereden 1 kg yapar..
    12 lb = 5.4 kg yaklaşık.. hesaplayın kaç gün gideceğini.. 5 gün gider

günde 2 kere kullansanız. 10 gün kadar ancak gider..

çokta ekonomik olmuyor..ayrıca 334 gr da 50 gr protein varki düşük sayılacak kadar az..%15 kadar yani..

9. ugurguler

ugurguler Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    PORSİYON BAŞINA 1250 KALORİ

Her Porsiyonda 50 gram protein (Peynir altı suyu proteini konsantresi, Kalsiyum Kazeinat,Yumurta Albumini, Tatlı peynir altı suyu)

Glutamine & Creatine ile zenginleştirilmiş formül

Güçlü Vitamin/Mineral içeriğine ek olarak ayrıca Chromium Polynicotinate , Molybdenum , Cholin ve PABA (para-aminobenzoik asit) ile güçlendirilmiştir.

Suya karıştırıldığında (334 gr)
    % Günlük kullanım tavsiyesi
    Kalori
    1250

Protein
    50 g
    %100
    Karbonhidrat
    252 g
    % 84
    Yağ
    4 g
    % 6
    Vitamin A
    5000 IU
    % 100
    Vitamin C
    60 mg
    % 100
    Vitamin D
    200 IU
    % 50
    Vitamin E
    30 IU
    %100
    Tiamin
    4.8 mg
    %320
    Riboflavin
    4 mg
    % 235
    Niacin
    50 mg
    % 250
    Vitamin B6
    5 mg
    % 250
    Folik Asit
    400 mcg
    %100
    Vitamin B12
    10 mcg
    %167
    Biotin
    300 mcg
    %100
    Pantotenik Asit
    25 mg
    %250
    Kalsiyum
    730 mg
    % 73
    Demir
    6 mg
    %33
    Fosfor
    440 mg
    %44
    Iyot
    190 mcg
    %127
    Magnezyum
    158 mg
    %40
    Çinko
    15 mg
    %100
    Selenyum
    70 mcg
    %100
    Bakır
    1 mg
    %50
    Manganez
    2 mg
    %100
    Krom
    120 mcg
    %100
    Molibdenum
    75 mcg
    %100
    Sodyum
    420 mg
    %18
    Potasyum
    930 mg
    % 27
    Kreatin Monohidrat
    1 g

L-Glutamin
    500 mg

Glutamine Peptitleri
    500 mg

Choline
    250 mg

Inositol
    250 mg

PABA (para aminobenzoik asit)
    5 mg

Son Kullanma Tarihi : 30/04/2009

10. _attack_

_attack_ Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    serious mass için bişey diyemem fakat bcaa yı kesinlile onermem. ben kullanıyorum aldık bi kere işte...
    1- spor da yeniysen bcaa a gerek yok. onun yerine tablet aminolardan al veya daha fazla serious alırsın
    2- illede bcaa alıcam diyosan optimum dısında bi marka al çunku..
    3- aromasız oldugu için tadı igrenç.. hani badem felan yerken içinde acı bi tane cıkar... sonra tukur tukur bi hal olrsun ya aynı ole bi tat
    4- ne suyla , ne sutle , ne meyve suyuyla , hiç bi şekilde karısmıyo.... karısmıyo dediysem tam anlamıyla karısmıyo yani resmen suyun ustunde kopuk gibi kalıyo garip bişey...

machineheada bunu beğendi.
  11. Gencerker

Gencerker Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Peki sizin tavsiyeniz varmı bu konuda?

12. nerfbod

nerfbod Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    serious mass natural spor com'da var neden herkes bodybuilding.com'dan almaktan bahsetmiş anlamadım. Ben sipariş verdim kargo da bedava. kullandıktan sonra izlenimlerimi aktarırım.

13. xfactor_24

xfactor_24 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Muğla
    ben 5.4 kg lık serious mass aldım. Ama bir porsiyon hazırlarken nekadar süt ve ne kadar serious mass koyulacagını bilmiyorum. herkes bişey diyo, ama doğrusunu bilen yok. bazı sitelerde 400 ml süte 2 tepeleme yemek kaşığı atın diyo. bazılarında ise 340 gr süte 2 ölçek yani 10 yemek kaşığı kadar atın diyo. Ben hangisine inanacagımı bilmiyorum. eğer bunun doğrusunu bilen varsa bana söyleyebilirmi?

14. nerfbod

nerfbod Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    340ml sütte 2 ölçek eritmenin mümkün olduğunu sanmıyorum. Ben 350-400 ml %50 yağlı süte 1 ölçekten biraz az koyup shakerla karıştırmama rağmen üşenip fazla iyi çalkalamadığımda topaklanma oluşuyo. Benim anladığım kadarıyla kutunun üzerinde yazan miktarda kullanman şart değil zira o miktarlar daha çok ürün satmak için abartılmış miktarlar. Zaten belli miktar sütün içinde çözülebilecek maksimum toz miktarı bellidir. Ne kadar yanlış yapabilirsin ki?

15. foranimati10

foranimati10 Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    dieze ;

burda bu konuda yakın tarihte

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/optimum-nutrition-serious-mass-t15562.html?p=157180#post157180

bu ürünü öven cümle kullandınız...

burda ise ekonomik değil ve yetersiz diyorsunuz

bir karar ver hocam ya ben acemi olduğum için sizi anlayamıyorum yada eksik bilgiler veriyorsunuz..

kaldıki ben sizin bilgilerinizi severek ve güvenerek okurum bu forumda...

sorum 1: bu ürünü hiç kullandınızmı ?

sorum 2: tadı nasıl ?

sorum 3: 2.5 kg lık aldığım takdirde bana nekadar (kaçgün) yeter

sorum 4: diğer gainerlerle fiyatı aşağı yukarı aynı sayılır...daha ucuz mesala hardline bu ürüne alternatif olurmu ??

16. machineheada

machineheada Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    az daha alıyordum ya tadı iğrenç demek neyseki sayende öğrendim almayacağım.

17. TRaMPeT

TRaMPeT Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar bakıyorum ki kullanmadığı halde saçma sapan yorumlar yapan bir sürü arkadaşımız var..bir kaç konuya açıklık getirmek istiyorum ben şahsen aldım ve kullanıyorum bir arkadaşım vasıtasıyla oldukça da ucuza aldım...
    1-türkiye de ****** tarafından elden dahi satılmaktadır..internetten araştırırsanız bulabilirsiniz..
    2-bir ölçeği 3 çorba kaşığıdır.ben 2 aydır kullanıyorum daha bitmedi..günlük bir porsiyon normal standartlarda yeterlidir.zaten 450ml süt ile içtiğinizi düşünürseniz günde 1.5 litre süt oldukça rahatsız edici olacaktır.zor kilo alanlar için extra kahvaltı sonrası bir porsiyon daha alınabilir.içindeki ölçekle 2 ölçek koyup içmeyi deneyen arkadaşlar varsa sütten ve muzdan-çikolatadan(muzlu tavsiyemdir)iğrenebilirler :)
    3- içerisindeki besin değerlerine bakılırsa alanındaki bir çok üründen çok daha iyidir.bir de yanında alacağınız özel kabı sayesinde kolaylıkla içebilir hazırlayıp heryere götürebilirsiniz..ürünün kalitesi daha ambalajından anlaşılıyor zaten fazla söze gerek yok..

18. cachexia

cachexia Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bu ürünün içindeki karbonhidratın ne kadarı kompleks karbonhidrattır ne kadarı glikozdur?Bu konuda net bi bilgisi olan var mı?Tahminimce glikoz bombası bu ürün yoksa bu kadar uygun fiyata satılmaz

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 22:01 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 21:53 ----------

sorumun cevabını nette biraz araştırma yapınca buldum optimum nutrition resmi sitesinde ürün hakkında ''over 250 gram carbonhidrates with no added sugar'' gibi bi açıklamayla karşılaşınca bi afalladım yani içinde hiç mi şeker yok diye sonra product information bölümünde 252 gram karbonhidratın sadece 20 gramı nın şeker oldunu görünce daha inandırıcı geldi :) yani ürün süper şeker/karbonhidrat oranı %10 dan bile düşük bende alıp kullancam

19. ernesto33

ernesto33 Üye

Beğenileri:
    263
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Varşova/Polonya
    On güzel ürünler yapıyor.Kaynak veremicem(Nerde okudum hatırlamıyorum) ama hatırladığım kadarıyla içindeki karbonhidratın çoğunun GI(Glisemik İndeks) i 52 civarı.Yani düşükle orta arası.Yani çoğu kompleks karbonhidrat.

Sayfayı Paylaş