Optimum Nutrion Whey'i yağ yakarken kullanmak?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Todd tarafından 1 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Todd

Todd Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    benzer konulara baktım ancak aradığım cevabı tam olarak bulamadım sormam şart oldu arkadaşlar.

%15-16 aralıgında yağ oranım var bunu %10 un altına çekmek istiyorum

Karbonhidratı kestim protein ağırlıklı besleniyorum ama gerekli proteini almam için yemem gereken et kalori dengesini bozuyor.

aşağı yukarı 140 150 gram protein almam (kilo x 2gr ) gerekiyor 600 gram tavuk gögüsü yiyorum az zeytinyağı yada tereyağı ile yapılmış. saf hali 150 kalori yağ ile beraber 200 kalori desek enaz 1200 cal almış oluyorum. ki bu da 140 gram protein vermiyor daha da gerekiyor.

metabolizma ölçümüme göre 1700 cal bazal metabolizmam var. bunun yanında yoğurt, öğün arasında ceviz ya da sabahları yenen yulafla falan beraber kalori dengesi negatif e düşmüyor düşse bile çok az.

o yüzden günde 2 kez whey alıp 50 gramını ordan karşılasam bu şekilde daha az yemiş olurum. mantıklı değilmi? yani öğünlerimi düşürüp whey ile proteini dengelsem ve daha az kalori almış olsam daha iyi olmaz mı ? değerli yorumlarınızı bekliyorum teşekkür ederim şimdiden :)

edit: 1700 cal bazal metabolizma hızım var diyince spor yapmadan yağ yakmaya çalışıyor gibi olmuş. haftanın enaz 3 günü 45 dk kardiyo yapıyorum diğer 3 gün de ağırlık çalışıyorum :)

Son düzenleme: 1 Ağustos 2011
  2. Todd

Todd Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    yardımcı olabilecek fikir verebilecek işin uzmanı kimse yok mu ?

3. ARSON

ARSON Üye

Beğenileri:
    1.618
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    V.G.F. 1.Kademe Antrenör
    Yer:
    MERSİN
    Aynı miktar yumurta yesen, tavuk göğsünü haşlanmış yesen bile whey ile aynı kaloriyi alırsın, oynarsa da arada en fazla 20-30 kalori oynar. Kalori hesabına fazla takılma yemen gerekeni ye okadar; ben diyetteyken 4000 kaloriye civarı bir kalori ile başlarım mesela.

Steve ve Todd bunu beğendi.
  4. Todd

Todd Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0

Protein/Kalori Hesabı yapınca whey le 50 gram proteinde yaklasık 200 250 kalori fark ediyor tavuk gögüsü yada yumurtaya oranla. bide yumurta ve tavuk gögüsünde daha fazla yağ karbonhidrat vs var. hem whey in alımı da pratik canım yemek istemediğinde direk karıştırır içerim diye düşünüyorum.

kalori hesabı yapmadan yağ yakamam ki aldıgımızdan fazlasını harcamak lazım sonuçta . çok kaslı bi insanda değilim o yüzden çok dikkatli olmaya çalışıyorum. :)

5. ARSON

ARSON Üye

Beğenileri:
    1.618
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    V.G.F. 1.Kademe Antrenör
    Yer:
    MERSİN
    8 yumurta beyazı 24 gr protein 134kcal yağ 1 gr karbonhidrat 0
    1 ölçek whey 23gr protein 120 kalori
    170gr haşlanmış tavuk 35gr protein 165kcal yağ 1.26 gr karbonhidrat 0

kalori hesabı yapacaksı o kadar detaya takılmayacaksın. birde diyette tereyağlı tavuk ne yahu.
    kaloriler için usda ht bakabilisin.

Son düzenleme: 2 Ağustos 2011
  6. Todd

Todd Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0

100 gram haşlanmış tavuk gögüsünün 150 kcal oldugunu okumuştum bende yanlışmış demekki. tereyağı da yazdım ama tereyağından ziyade zeytinyağı ile sote yapıyorum yoğurtla karıştırıp yiyorum düz haşlama 400 500 gram yemek çok zor geliyor her gün her gün :eek: yumurta olayı bambaşka bi içler acısı. biliyorum bu işin raconu bu sonuç istiyorsak katlanıcaz ama enazından günde 2 kez whey alıp 50 gramını ordan temin etsem de daha az yemek zorunda kalsam olmaz mı? vücut wheyden aldıgı proteini doğal besinden aldığı şekilde değerlendirmez mi hocam besinden almak şart mı benim durumumda?

7. ARSON

ARSON Üye

Beğenileri:
    1.618
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    V.G.F. 1.Kademe Antrenör
    Yer:
    MERSİN
    Kalori hesabını yaparken usda health tech programını kullan her türlü gıdaya her şekilde ulaşırsın ama biraz ingilizce gerektirir:
    Mesela 100gr derisi, yağı, kemiği alınmış tavuk göğüs eti:

Protein tozunu iki şekilde kullanmanı öneririm birisi sabah kardio öncesi diğeri de antrenman sonrası. Acil ihtiyaç zamanı dışında whey yerine kazein almak daha faydalı.

8. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    konuylla pek ilgisi yok ama todd profil resmini gorunce. todd duffee nin allistair overeem den yediği muthiş dayak aklıma geldi. overeem ne guzel benzetmişti ya.

9. Todd

Todd Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    ingilizcem iyi seviyede kullanabilirim programı çok teşekkür ederim.

tamamen yağ yakmaya odaklanmış durumdayım whey yerine kazein almam daha mantıklı mı olur bu durumda? kardiyoyu akşam üstü yapıyorum genelde. sabah kalkar kalkmaz ve antremandan sonra almak mantıklı olur sanırm whey i .

duffee gibi adamı o şekilde benzeten bi insan insan olamaz :D ama duffee nin fastest knockout ünvanı da duruyor heralde hala :)

10. onbir

onbir Üye

Beğenileri:
    517
    Ödül Puanları:
    0
    bence whey almana gerek yok 600 gr tavukla yumurtalar seni idare edecektir diye düşünüyorum son çaren whey olmalı bence kolay gelsin...

Sayfayı Paylaş