Oncelikle merhaba bodyforumtr

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve kingofneverland tarafından 15 Mart 2007 başlatılmıştır.

1. kingofneverland

kingofneverland Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Kayseri
    Herkese merhabalar sadece 2 gundur bu foruma uyeyim ama konusuna hakim ve samimi insanlar bulundugunu anlamam uzun surmedi. Ben de buradaki arkadaslarımın bu forum sayesinde kendilerini ne kadar gelistirdiklerini gordukten sonra buradaki abilerimden yardım isteyeyim dedim. Cunku sabah saat 7.30 dan aksam 17.30'a kadar dersim var (tıp fakültesinde) ve bu beni cok bunaltıyor. Emin olun kafa yorgunlugu vucud yorgunludundan daha agır. Kendimi derasj edecek seyi buldum sanırım. Ayrıca kendimi bastan yaratmak ve daha iyi saglıklı bi vucuda sahip olmak istiyorum. 20 yasındayım Kayseri'deyim. Boyum 1.79 kilom ise 74. Ancak cok sekilsiz bi vucudum var. Ozellikle goguslerim cok sarkık ve her turk erkegi gibi (dısarıdan belli olmasada) gobek var. Bugune kadar hic agırlık calısmadım yani kollarım cok zayıf. Bu yuzden hangi kiloyla baslayacagımı bilemiyorum :( Bende burada sizin yardımınıza ihtiyac duyuyorum. Bir gun kardiyo (40 dakikalık bir kosu) ve bir gun agırlık olmak uzere bir plan yapmayı dusundum acaba mantıklı mı? Cunku sahip olmak istedigim vucud tipi herkesin fit diye nitelendirdigi vucut. (Yanlıs hatırlamıyosam pump arkadasımız ama onun bi numara kucugu gibi :roll: )

Bana program hazırlayabilecek kadar bilgisi olan arkadasların yardımını bekliyorum ve simdiden tesekkur ediyorum.

Ayrıca son olarak eklemek istedigim bise varki buradaki bilgilerin aynısını (mesela kaslar hakkında anatomide veya beslenme konusunda biokimyada) birebir gordum ve insanların aslında bu konuda ne kadar bilincli oldugunu gormek beni sevindirdi. Tekrar tesekkurler

2. etsutyumurta

etsutyumurta Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    sayin hocalarim kadar bilgili olmasamda bi fikir vermeye calisacagim. bir gun kosu bir gun calisma dedigin gibi etkili olabilir, salona gitme imkanin varsa dahada iyi olur eger yoksa 5kiloluk dumbellarla ve ek olarak mekik sinav vucudunu sekle sokmaya yardimci olabilir. forumdan cok sey ogreneceksin bol bol arastir burada body hakkinda sinirsiz kaynak mevcut

3. kingofneverland

kingofneverland Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Kayseri
    dedigim gibi haftaici hergun okulum uzun surdugu icin acıkcası evde kendim yapabilecegim antrenmanları tercih etmek istiyorum. sınav mekik cekerim peki 5 kiloluk agırlıkla kac defa bu antrenmanları yapmam gerekir?

4. cherokee

cherokee Üye

Beğenileri:
    127
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yük.Müh.
    Yer:
    Niğde
    evde mi yapacaksın? yoksa spor salonunda mI? öncelikle bunu belirtirsen arkadaşlarımız daha fazla yardımcı olurlar. ama tavsiyem kayseri de güzel salonlar var. spor salonlarından birisine yazılırsan evde çalışmaktan daha çok verim alırsın.

5. kingofneverland

kingofneverland Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Kayseri
    Evet güzel ve basarılı salonlar var daha önce yazıldıgım ama devam edemedigim :( cunku salona gitmek bana vakit kaybettiriyor. bu yuzden cok guzel ve kocaman bi park var parkuruyla birlikte. orada kosup cardio calısmak ve evdede agırlık calısmak istiyorum. mesela bigun cardio ertesi gun omuz bi gun cardio ertesi gun kol calısmak gibi bi dusuncem var ama dedigim gibi yardıma ihtiyacım var

6. cherokee

cherokee Üye

Beğenileri:
    127
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yük.Müh.
    Yer:
    Niğde
    o zaman bence haftada 3 gün 1.gün: göğüs-biceps, 2.gün: sırt-kanat-triceps, 3.gün:eek:muz-trapez-bacak olarak yap, haftada 2 gün cardio çalışmaları yap. bu rada beslenmene ve dinlenmene dikkat et. Kolay gelsin.

7. kingofneverland

kingofneverland Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Kayseri
    Peki bu antremanları yapacagım. caridoyada uyacagım. ancak mesela biceps calısacaksam sitede adı gecen antremanlardan hangisini kac defa hangi agırlıkla yapmam lazım? eger bu konuda yardımcı olursan sevinirim.

8. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Mutlaka evde çalışacaksan bence evinde dumbbel ve barbell a ilaveten mutlaka barfiks olmalı.Çünkü ev çalışmaları genelde olanı koruyor,göğüs-sırt ve bacak gibi büyük kasları zorlamakta ev yetersiz kalıyor.Barfiksin olursa işin baya kolaylaşır.

Barfikste geniş ve eller karşıya bakacak şekilde tutarsan kanatların,düz ve eller karşıya bakacak şekilde tutarsan(ordu barfiksi) sırt ve alt sırt,eller sana bakacak şekilde normal tutuşta da biceps ve göğüs kaslarını çalıştırabilirsin.İlerde daha da zorlamak istersen bacaklarının arasına dumbbel alma ya da ağırlıkları bi şekilde beline takarak hareketleri daha da zorlaştırabilirsin.Barfiks aslında her şekilde üst vücudu komple çalıştırır,önkollar omuzlar vs. ama bahsettiğim yerleri çok daha bariz çalıştırır.

2 tane sandalye al ve aralarını bi omuz genişliğinden biraz geniş bi şekilde paralel bi şekilde bi kanepenin vs. karşısına diz.Bir elini sandalyenin bi kenarına öbür elini öbür sandalyenin kenarına koy,ayaklarını ayak bileğin temas edecek şekilde kanepeye koy,vücudunu da mümkün olduğunca öne eğ ve dips yap.Bu hareket te göğüs,triceps ve omuz gibi bi çok kasını etkili şekilde çalıştırır.Keyfine göre bacaklarına ağırlık falan koyarak hareketin şiddetini artırabilirsin.

Tek bi sandalye al,yine deminki gibi kanepenin karşısına koy,ellerini sandalyenin kenarına mümkün olabildiğince dar bi açıklıkla yerleştir,ayaklarını kanepe gibi bi yüksekliğe yine ayak bileklerinden temas edecek şekilde yerleştir.Ve triceps dips yap.Bu sayede tricepslerini etkili bi şekilde çalıştırabilirsin.Keyfine göre yine bacaklarına ağırlık koyar,baskıyı artırırsın.

Deminki göğüs dipsinde yaptığımız şekilde yine 2 sandalye,araları omuz genişliğinden hafif fazla (60-70 cm) koy ve bu sefer ellerini sandalyelere,ayaklarını da kanepeye koyarak şınav çek.Eğer bu şekilde şınav çekersen klasik şınava göre göğüslerin maximum çalışacak ve aradaki farka hayret edeceksin.

Eğer elinde yeterli ağırlık yoksa ellerine dumbbelları al ve göve dik bi şekilde sıçra,aynen çekirge gibi :) Bu şekilde de bacaklarını çalıştırabilirsin ya da dumbbellar elde lunge(askerdeki komando dansı) yapabilirsin.Ama dizlerinde problem varsa boşver ya da dizlerinin temas edeceği yere yumuşak bi minder vs koy.Bu da bacakları çalıştırır.

Gördüğün gibi bi barfiks demiri,2 sandalye ve 2 dumbbella bile vücudunu çalıştırabilirsin.Bu hareketlere göre kendine programlar ayarlayabilirsin ;)

9. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Sitede vücut geliştirme egzersizlerinden bütün hareketlere bakabilirsin ;)

10. kingofneverland

kingofneverland Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Kayseri
    cok tesekkür ederim zfrskr tum bu tavsiyelerine uyacagım. ben zaten tum siteyi okuduktan sonra baslık actım. ancak hic bi yerde ne kadar agırlık kullanacagım yazmıyo :( yani hangi hareketi nereyi calıstırmak icin kac defa yapacagım yazıyor ama hangi hareketi hangi agırlıkla yapmam gerektigi yazmıyor. diyeceksinki kisiye gore degisir elbette haklısınız ama ben bunu bilmeden tum hareketleri aynı agırlıkla yapıyordum. fakat oyle degilmis. bu yuzden daha once hic agırlık calısmamıs bir kisiye baslangıc olarak hangi harekette ne kadar agırlık kullanacagını soylerseniz sevinirim. tekrar tesekkur ederım tavsiyeler icin

11. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Eğer amacın hacimse 3*8 ya da 3*10 la başlayabilirsin.Yani çok ağırlık az tekrar.Ama amacın definasyon,sıkılık ise çok tekrar az ağırlık şeklinde çalışmalısın mesela 3*15 ya da 4*15 gibi.Programlarını da 2 ayda 1 değiştirmen vücudunu şaşırtman açısından faydalı olacaktır.

12. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Ha bi de unutmuştum bunu da ben bulmuştum.Body adamı mucit ediyo çıkarıyo :D Ütü sehbasını sağlam 2 sandalye arasına yerleştir,al sana bench sehbası :D Sonra dumbbellarla fly ya da press hareketleri yapabilirsin ;)

Sayfayı Paylaş