On Whey - On BCAA - On Creatine

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve Hiro tarafından 18 Mart 2012 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Hiro

Hiro Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaşlar v.g. yi 6 aydır yapıyorum yaş 20 ilk aydan sonra protein kullandım ilk başta kilom 57 gibiydi şimdi 62 boyum 1.77 sağ kol 37 sol kol 36(başlamadan önce 29 falandı) göğüs 120 bel 75 başka ölçüler tam olarak nasıl alınıyo bilmiyorm ama baklavalar falan yavaştan çıktı kanatlar sırt fln güzel belli oluyo sağlam çalışıyormda 6 ay olduğundan Optimum Nutrition Whey - On BCAA - On Creatine aldım ama tam olarak nasıl kullanmalıyım çözemedim :confused: kiloya göre flnda değişiyo sanırım kullanım ama proteini bu güne kadar şöyle kullanıyodum 2 ölçek hazırlayıp gidiyodum antremanın yarısında bir ölçek bitince 1 ölçek bide yatmadan önce bir ölçek şeklinde. .Şimdiden teşekkürler yardımlarınız için

2. mverel

mverel Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    proteinin bir ölçeğini ve kreatini idman öncesi, bcaayı idman esnasında, 2. ölçek proteini de idman sonrası iç. bcaa sıvı mı bi bilgim yok açıkçası

3. brhmcr

brhmcr Guest

Protein alımın kilo başı ne kadar günlük?
    Genel anlamda idman öncesi whey + 3gr creatin idman sonrası whey + 3gr creatine
    BCAA ise günlük öğünlerine ihtiyacın düzeyinde ekleyebilirsin.

Ps:creatine yüklemesi yapmayacağını varsayarak, gün içinde protein alımın yeterli olduğunu varsayarak.

4. wurtz

wurtz Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Bergama
    BCAA'yı ve Creatine'i antrenman öncesi, Whey'i antrenman sonrası.

İpuçları
    * Creatine'i antrenmandan 30-40 dk önce al. Ant.dan 5-10 dk önce ise set bir kahve iç.
    * Whey'i ant. sonrası 12 dk içinde tüketmeye bak. Ant. biter bitmez ise basit karbonhidrat tüket vücut ağırlığın kadar gr içeren. Böylece kana karıımı hızlansın ve katabolik etkiyi minimize etmiş ol.

5. brhmcr

brhmcr Guest

trollük yapmak istemem ama

Bazı araştırma bulguları ise kafein ve creatine'in kesinlikle birlikte alınmaması gerektiğini belirten bulgular içeriyorlar.

Alıntı. www.turkfitness.com

6. wurtz

wurtz Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Bergama
    Birlikte kullanılması birbirini nötrler zaten. Ben dikkat ederseniz birlikte değil birini 40 dk diğerini 10 dk önce kullanın diyorum thums: Ben de şöyle bir alıntı vermek isterim;

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/showpost.php?p=557588&postcount=2

7. brhmcr

brhmcr Guest

Ben sahsen kahve almıyorum, creatine cycle ım da, kahve kullanacak olursamda creatinin farklı formlarını alırım sanırım, yada pre workout urunu alıp kafeini o urun ıcındekı mıktarla yetinirim. Tabi yorumunuza saygı duydugumu belirtmek isterim.

8. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    Değerli üyemiz;
    Konu başlığınız kilitlenmiştir.
    Kilitlenme sebebi ;

* Günlükler bölümüne açtığınız başlık günlük niteliğinde değil soru niteliğindedir.10.07.2011 tarihinde yapılan duyuru gereği günlükler bölümüne açılan soru başlıkları artık doğru bölüme taşınmamakta ve içeriğine bakılmaksızın kilitlenmektedir. (ayrıca bkz : Forum Kuralları Madde-25)

Lütfen başlık açarken en doğru bölüme açmaya özen gösteriniz ve 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş