ON kombine

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve 'Tuna tarafından 24 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. 'Tuna

'Tuna Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    61
    Arkadaşlar öncelikle 175cm, 65 kilo ve 2 yıllık sporcuyum.

Şu anki amacım yağ oranımı ve kas kütlemi yükseltmek. 3-4 ayda 70-75 kg a çıkmayı planlıyorum ve bunun için O.N Whey Protein + O.N Creatine aldım ve şu şekilde kullanmayı planlıyorum.

İdman öncesi (idmanım bölgesel) 30 dk önce 1 er ölçek whey + createin. Çıkışta 1 ölçek whey. Yani günde toplamda 2 ölçek whey 1 ölçek cretein alacağım (off günler hariç).

Günlük beslenme programımda yaklaşık değerler (supplementsiz)
    kalori: 2250
    protein: 201
    karbonhidrat: 216

Sizce bu program iyi midir?

Artı ve eskilerini öğrenmek, supplement kullanımı hakkında ve günlük besin değerleri ihtiyaçlarım hakkında yorum istiyorum.

Ayrıca 1 ayda supplementleri bitirmek yerine 2-3 ay'a yaymak istiyorum. Bu şekilde down regulation olur muyum ? Ve depolama yapmalı mıyım?

2. 'Tuna

'Tuna Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    61
    Günceldir arkadaşlar değerli yorumlarınızı bekliyorum

3. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Kilo başına 3 gr gibi bir protein alımı mevcut. 2 yıllık sporcusun fakat boy/kilo orantısına bakıldığında ( yağ oranının düşük olduğunu farzedersek) kas kütlenin yoğunluğu az çok tahmin ediliyor.

Öncelikle protein tüketimini 100 - 130 gr aralıklarına kadar indirebilirsin. Kalori ihtiyacını sağlıklı yağ ve karbonhidrat kaynaklarından gün içine yayarak tüketebilirsin. Böylelikle kontrollü bir şekilde kilo alımı gerçekleşir.

Whey protein olmasada olur eğer mali açıdan sıkıntı yaratıyorsa kullanmayı bırakabilirsin veya minimize edebilirsin.

Beslenme programın hakkında bilgi vermediğin için şimdilik bunları önerebilirim.

'Tuna bunu beğendi.
  4. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    Değerli üyemiz;
    Konu başlığınız kilitlenmiştir.
    Kilitlenme sebebi ;

* Günlükler bölümüne açtığınız başlık günlük niteliğinde değil soru niteliğindedir.10.07.2011 tarihinde yapılan duyuru gereği günlükler bölümüne açılan soru başlıkları artık doğru bölüme taşınmamakta ve içeriğine bakılmaksızın kilitlenmektedir. (ayrıca bkz : Forum Kuralları Madde-25)

Lütfen başlık açarken en doğru bölüme açmaya özen gösteriniz ve 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

'Tuna bunu beğendi.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş