Omzumu sakatlamıştım ara verdim, peki şimdi ne yapmalıyım ?

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve Hurbie33 tarafından 3 Aralık 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Hurbie33

Hurbie33 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba, Yaşım 21, 1 senelik body geçmişim vardı, bir omuz antrenmanında muntazam ısınmadan omuz press girdim ve 3. setin 8. tekrarında yukarı basarken sol omzumu fazla zorladım.Sakatlandığımı farketmedim diyebilirim, ta ki bir sonraki omuz antrenmanına kadar.Ayrıca Bench press, butterfly gibi hareketlerde de sıkıntı yaratmaya başlamıştı.
    Bir süre daha antrenmanlara devam ettikten sonra bir ortopediste gittim, Emar çekildi.Ve anormal olan kısım şu şekilde çıkmıştı; "Subakromial-subdeltoid ve subkorokoidal bursada minimal sıvı sinyali izlenmektedir." yazıyordu.Doktor hap ve krem verdi.Etkisini görmedim diyebilirim.Yetinmedim uzman fizyoterapiste gittim, hiçbirşeyin yok sporuna devam et dedi.Ona rağmen riske atmayıp antrenmanları ve sporu tamamiyle bıraktım yaklaşık 3 aydır spor yapmıyorum ama gözümün önünde güç kaybeden vücudumu gördükçe ekstra moralim bozuldu ve tekrar başlayamazsam diye kaygılarım var.Ayrıca şundan emin oldum ki ben kas büyütmeden, görüntüden çok ağırlık kaldırmayı sevmişim, vücudum resmen ağırlık kaldırmayı ve terlemeyi özledi.Sporu tamamiyle bırakalı yaklaşık 3 ayı doldurmak üzereyim, ama geçmediğini hissediyor gibiyim, madem bu kadar ufak birşeydi neden hala evet geçti artık diyemiyorum ? Ne yapmamı önerirsiniz bu durumda ? Benimle aynı durumu yaşamış veya önerisi olan kişilerin tecrübelerinden faydalanmak isterim.Teşekkürler.

2. StoLen

StoLen Üye

Beğenileri:
    161
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
  3. Hurbie33

Hurbie33 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Evet konuyu baştan sona okudum gördüm, galiba aynı durum ve birçok ağırlık sporuyla uğraşan arkadaşın başına gelen bir durum bu sanırım.Birşey sormak istiyorum sizin emar raporunuzda sorunlu olarak görünen yer neresiydi ve ne yazıyordu tam olarak?

Sayfayı Paylaş