Omzumu sakatladım ağrı var :S

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve Hurbie33 tarafından 18 Mart 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Hurbie33

Hurbie33 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba,

Geçen hafta bir arkadaşa uyup normal girdiğim ağırlığın 2 tık fazlasına girdim, zaten zayıf olan sol omzumu çok zorladım arka omuz press makinada, o gün biraz ağrıdı ama ondan sonraki kol antrenmanlarında hiç belli etmedi.Arkasından bugün bench press girerken arka omzun ağrıdığını farkettim.Normalde hiçbir ağrı yoktu zorlayınca çıktı.Yana açış hareketi yapar gibi boşta yaparken normalde takır tukur sesler gelmezdi ama şimdi geliyor.Antrenman yapmaya devam mı etmeliyim? Omuz antrenmanı yapmamamalımıyım? Hafifte mi yapmalıyım ? Neler iyileşmesini hızlandırır?

Teşekkürler şimdiden yardımcı olan herkese.

2. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    Eklem arasındaki doku şıkışması. Sıkışmanın distalinde duyu kaybı ve garip bir sızı yoksa korkulacak bir durum yok (sinir şıkışması yok) bunun dışında kas sıkışması olduğu kanısındayım hafif açma germe hareketi yaptığında ağrı varsa zadelemeye lüzum yok. (Endotel hücre yıkımı) zedelediğin yere vucut reflex göstermekte kan debisi yüksek olduğundan bölgede sıcaklık artısı ve hacim oluşmakta buda hareket kabiliyetini kısıtlamalta.. bu nedenle kas gevşetici ve soğuk compress uygulayın.

Son düzenleme: 19 Mart 2013
    Hurbie33 bunu beğendi.
  3. Hurbie33

Hurbie33 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkür ederim ilginiz için, önemli bir durum yok galiba uzun sürmesinden antrenmandan uzak kalmaktan korkuyorum? Çok iyi ısınarak bugün sırt antrenmanı yaptım hafif kilolarla herhangi bir sorun çıkmadı, lakin enseye çekişin son setlerinin son tekrarlarında sıkıştırışken biraz yanma yaptı hepsi o.
    Yaşım 20 boy kg 80 boy 1.80 iyileşme süreci aşağı yukarı ne kadar sürer ve akşam thermove krem uygulaması iyi gelir mi? Teşekkürler tekrar.

4. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    önemli olan sıkışmasını minimuma indirerek temas bölgesinin baskısını azaltmak böylece kas eski boyutuna gelerek bölgeden uzaklaşacaktır. ancak spora devam ederseniz sıkışmayla yıpranan bölgeye kan akışı hızlacak ısı artışı ile hacim kazanılacak acı ve hareket kabiliyetinde azalma meydana gelir.

iyileşme sürecin 4-10 gün arasıdır tabi bu bölgeye uyguladığın baskı ile alakalıdır.

5. Hurbie33

Hurbie33 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Peki bu bölgeye mesela ön kol çalışmalarında da kola kan omuzdan geliyor ama ağırlığı tamamen kol ile kaldırıyoruz.Bu yine de iyileşmesini olumsuz yönde etkiler mi? Tamamen bırakmam mı gerekir ? Bacak ve ön kol hareketleri yapmamda sakınca olur mu ? ilginizden dolayı tekrar teşekkürler.

6. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    tabiki bacak ve ön kol yapabilirsiniz sadece ağırlık kuvvetinin momenti ağrıyan yerinizde olamayacak.

7. Hurbie33

Hurbie33 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Anladım, çok teşekkür ederim yardımlarınız için, sağolun.Bu hafta omuzu programdan çıkardım, gelecek hafta da omuz ve göğüs hareketlerini programımdan çıkarmayı mı tavsiye edersiniz, yoksa ağrıtmadan yapmamda sakınca olur mu ?

8. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    "yoksa ağrıtmadan yapmamda sakınca olur mu ?" bunu dediğinize göre okadarda acı çekilecek bi durum yok üstüne gidebilirsiniz. ;)

9. Hurbie33

Hurbie33 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Hehehe :D yok öyle çok sancılı ağrılı bi durum yok ama biraz üstüne gidince gösteriyor kendini, devam o zaman ;) biraz çatırdama çutur katır kutur sesler geliyor bide o. inşallah artma söz konusu olmadan atlatır ve kurtulurum, başına gelmeyince kıymetini bilmiyor işte insan.Çok teşekkür ederim sağolun tekrar :)

Son düzenleme: 20 Mart 2013
    atakan_irresistable bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş