Omzumdan gelen sesler

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve jediman16 tarafından 28 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. jediman16

jediman16 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yasim 17. Sekiz yasimdan beri basket oynuyordum. İki yil once fitnesse gitmeye karar verdim. Bi sure sonra omzumda citlama, zorlanma oldugunu fark ettim. Antrenorlerime soyledim bisey olmaz yeni basladigindandir dedi. Ben de devam ettim. Uc ay devam ettikten sonra kisin ara verdim ve omzumu her cevirisimde kurek kemigimle omzumun arasindan bir cit sesi geliyor. Rontgen ve MR sonuclari temiz cikti ama baska nasil bi sorun olabilir. simdi lise4un. Universite sinavi yuzunden spor yapmayacagim. Sizce bu bir sene boyunca kollarsam universitede spora devam edebilir miyim? Ne yapmam gerekir. Tecrubesi, bilgisi ve fikri olanlarin yorumlarini bekliyorum. simdiden tesekkurler

2. jediman16

jediman16 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yardim?? :/

3. EmreSG

EmreSG Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Aynı sorun bendede var özellikle göğüs kelebek hareketinde her açışda sağ omuzdan çıt çıt sesler geliyor ki dışardanda duyuluyor 2-3 derken ağrı olmaya basladı kelebek hareketini yapmamaya basladım. Şuan bende aynı senin gibi lise4 üni.hazırlandığım içn 1 yıl ara verdim ama o sorun hala var röntgen falan temiz çıkıyor ama sesde devam ediyor :/

4. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    Osteoartrit (Kireçlenme)Osteoartrit eklem kıkırdağının bir hastalığıdır ve zaman içerisinde kıkırdağın harap olmasına yol açar. Daha çok diz ve kalça eklemlerinde görülse de omuz ekleminde de görülebilmektedir. Genelde, geçmişte aşırı yüklenme sonucu zaman içerisinde kıkırdakta bozulma meydana gelebilmektedir. Bunun dışında romatizmal hastalıklarda ve bazı sistemik hastalıklarda da ortaya çıkabilmektedir
    kireçlenme veya yanlış aşırı yüklenmeden kaynaklı olabilir
    doğrusunu doktorlar bilecektir.
    ses yapan hareketlerden kaçınmanızda veya cheat yaparak ses gelmeyecek şekilde yapmanızda fayda var
    zamanla ve tecrübe ile üstesinden gelebilirsiniz
    ama dediğim gibi dotor kontrolü en doğru olanıdır

jediman16 bunu beğendi.
  5. jediman16

jediman16 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Tesekkur ederim yorumlar icin. Peki baska tecrubesi veya onerisi olan var mi?

6. WadeFB

WadeFB Üye

Beğenileri:
    252
    Ödül Puanları:
    53
    fazla takilma benim omzumda kendimi bildim bileli citlar, bi zarari olmaz

jediman16 bunu beğendi.
  7. Gkhan_D

Gkhan_D Guest

Benim eskiden sağ omzumda oluyordu sonradan düzeldi üni. sınavı vardı lise4te bırakmıştım sonra tekrar başlamıştım sonra gene bırakmıştım sonra tekrar başlayınca bir şey yoktu şu anda yok aşırı yüklenmeyin bence esneme hareketlerini yapıp antrenmana geçin bence ve de ısınma seti de öneririm doktordan randevu alsan iyi olur.

8. FtgO

FtgO Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    Bench press ağır kaldırınca 2 omuzda sakatlandı. Ses yapan hareketleri uzun süre yapmayın mesela 1 yıl.

jediman16 bunu beğendi.
  9. jediman16

jediman16 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Güncel.....?

10. TOLGA992

TOLGA992 Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    bende de oluyordu daha çok üstüne yattığım sabahlarda oluyordu.yüz üstü yatmaya başladım.bide tüm üst vücut çalışmalarından önce bi güzel omuzları ısıtıyorum.sorun kalmadı gibi bişey çok nadir ses geliyor artık

Sayfayı Paylaş