Omuzun ters evrimi...

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve LennyNeox tarafından 23 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. LennyNeox

LennyNeox Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    grafiker
    Yer:
    istanbul
    ben 18 yaşındayken (şimdi 33) güce dayalı bi işte çalışıyordum 2 yıl kadar çalıştım, işte sabit bir kol hareketi yapıyorduk zımpara tarzı ama daha geniş açılı, ağırlık kaldır indir vs sabah 8 akşam 7 ye kadar böyle bir tempo, ortalama 80 kiloydum boyda 180 gibi. o işte çalışırkende sonralarıda hep omuzlarımın genişliğiyle ilgili şeyler duyuyordum, resimlere bakıncada gerçekten biraz garip bir şekilde geniş görünüyordu. sonraları masa başı bi işe başladım ve spor hiç gündemimde değildi. 26 yaşındayken sebebini hala bilmediğim bir şekilde kilo vermeye başladım önce 70 ler sonra uzun süre 65 ve en son 59 u gördüm, tipim çok değişmişti, bi süre görmeyen tanıyanların ilk tepkisi çok sert oluyordu. bir yıl sonra tekrar kilo almaya başladım şimdilerde 70 kiloyum ve spor yaparak eski halimi yakalamaya çalışıyorum.

bu zayıflama serüveninin iki kalıcı etkisi oldu biri omuzlar diğeride çene ve yüz hatları. şu an omuz çevresi 113 (bel 80) ve çok dar görünüyor bana göre. bunu düzeltmek istiyorum.

forumdan omuz kemik gelişimiyle ilgili yazılar okudum ve ortak görüş kemiğin bir yaştan sonra hacim alamayacağıydı, ama hacim kaybediyor galiba.
    yan ve üst omuz kaslarını geliştirerek bişeyler yapılabilr deniyor.

birde uyuma şekli üzerine fikrinizi öğrenmek istiyorum, bazıları yan yatarak omuzlarının üzerine baskı yapıyor yatarken bunun olumsuz bir etkisi olurmu sizce ? bunu hergün 8 saat yaptığını düşünürsek...

2. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    omuz kasları çok tekrarı sever.

LennyNeox bunu beğendi.
  3. Talhaa

Talhaa Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Bu yaştan sonra kemiği kullanarak genişletemezsin hocam, ama yan omuz kaslarını dumbell lateral raise hareketini yaparak çalışırsan ufak da olsa sonuç alırsın.Çünkü yan omuz kasları adı üstünde yanlara doğru genişleyerek gelişir. Bunun dışında barfiks çekmeye çalışmalısın. Kanat kasların geliştikçe omuzların daha geniş durur. Uyuma şekli konusunu ben de bilmiyorum ve ben de merak ediyorum.Bilen arkadaşlar aydınlatırsa iyi olur.

LennyNeox bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş