Omuzumdaki Sakatlik

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve habib tarafından 28 Ocak 2005 başlatılmıştır.

1. zülküf turan

zülküf turan Özel Üye

Beğenileri:
    126
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    vücut geliştirme kitap yazarı.
    Yer:
    mersin
    omuz ağırıları

Değerli meraklı kardeşim ben yazılarımın yanında "anatomi" bilgisi ile birlikte omuz çalışmaları tekniği ve antrenman bilgilerinide genelde vermeye çalışıyorum. göğüs çalışmalarında kaldırdığın "bastığın" ağırlığı omuz çalışmalarında basamasın bu bir ikincisi ise şu anda v.g veya fitness antrenörlüğü yapan IFBB şampiyonları da dahil hiç kimse ensede press hareketini tam olarak enseye indir diyemez çünkü enseye indirdiğin an "kendinde cevabını vermişsin" arka kol kasları devreye girer. ve tam olarakta itişte kollarını geremezsin dirsekten hafif bükülü pozisyonda olması gerekir "kaynak 1998,2000 masculeri 2001 2003 musclel fitness dergisi. ayrıca şimdiye kadar türkiyede düzenlenen antrenörlük kurslarında da böyle bir bilgiye rastlamadım. enseye tam olarak indirdiğin ağırlık her türlü omuz acılarına veya ağırılarına sebep olur veya indirdiğin anda adalede bir boşalma hissedersin ki buda sakatlık geliyorum diyor demektirr. eğer omuzuna barı indirmeye kalkarsan seninde cevabını verdiğin olay başını öne doğru eğmen gerekir ki bu da arka omuz kaslarının aşırı gerilmesine sebep verir .
    Omuz ağırılarından kurtulmanın tek yolu veya yöntemleri iyi ısınma + rotato cuff adalelerin çalıştırmaktır.

Saygılarımla.
    Zülküf TURAN

2. sibeloskan

sibeloskan Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    SAyın hocam bu egzersizleri nasıl öğrenebiliriz? Resimli bir şekilde elinizde mevcutmudur rotate Cuff egzersizleri? Nasıl çalışabiliriz teşekkür ederim.

3. masteer

masteer Özel Üye

Beğenileri:
    1.095
    Ödül Puanları:
    103
    Enseye tam ındırılmez ılk olarak, ıkıncısı ıse kafa one egılmez, ıkısıde sakatlık ıcın onde gıden hatalardır.

Omzunuzun esneklık sınırlarını tesbıt etmelısınız, ayrıca arkaya degıl one basmalı cok agır kılolara partner olmadan grmemelısınız.

4. bilgen

bilgen Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    HERKESE SELAM MERAK ETTİM ŞU ROTATO CUFF EGZERSİZLERİNİ. ACABA BİLEN VAR MIDIR? TEŞEKKÜR EDERİM.

5. masteer

masteer Özel Üye

Beğenileri:
    1.095
    Ödül Puanları:
    103
    Sana bır ornek verım, barlarda hadı eller havaya denınce herkes ellerını kaldırırda vucut sabıtken ıkı kol paralel aynı anda saga sola hadı baba sızde katılın seklınde sallar ya ıste o

6. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    MAsteeer kardesime bak yaa ne güzel anlatmış o zaman hadi baba sen de katılllll :) heyyo heyyo

7. bilgen

bilgen Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Hımm az çok anladım. Peki sizce yararlı mı? ve barla nasıl yapılabilir bu hareket?? Teşekkürler..

8. zülküf turan

zülküf turan Özel Üye

Beğenileri:
    126
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    vücut geliştirme kitap yazarı.
    Yer:
    mersin
    omuz sakatlıkları

Bilgen kardeşim rotato cuff kasları daha evelde bahsetim üzerine bir tişört giy tamamı bunun üzerine bir tanede kazak giy. işte üsteki kazak omuz kasların altaki tişörtün ise rotato-cuff kaslarıdır. bu kasları güçlendirdikten sonra yani antre ettikten sonra omuz sakatlığı diye bir şey tanımazsın ve omuzun eskisinden daha hacımlı ve daha büyük gösterir. bende tarayıcı olmadığından sana hareketleri gönderemiyorum kusura bakma. ama istersen benim (omuz kasları) ile ilgili kitabımda yaklaşık 20 sayfalık bu konuda çalışmayı hareketleri ile birlikte resm etmişim bundan faydalana bilirsin www.badifitness.com gir bilgi, alırsın.

sevgilerimle
    Zülküf TURAN

9. gymnast

gymnast Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    0
  10. gurseshalil

gurseshalil Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğretmen
    Yer:
    osmaniye
    merhaba kardeş,
    öncelikle buna benzer bir olay başıma geldi. fakat aynı tip mi bilmiyorum. sadece paylaşmak istiyorum. multipress aletinde enseye press yapıyordum .
    fazla ısınmamıştım. daha ilk sette birden sağ omuzumda eklem içinde bir yanma hissettim. sanki kaynar suyu aynı noktaya sürekli damlatıyorlar gibi yandı. hemen antrenmanı bıraktım.birkaç gün ara verdim. sağ kolumu hafifçe yukarı kaldırsam yine yanıyordu. tabi moral alt üst durumda. omuz çalışmasını çok hafif kilolarla devam ettiriyorum. şimdi ağrımıyor arada bir sinyal veriyor ama ağır girince ağrıyacak diye korkuyorum. beden eğitimi öğretmenlerine sordum. eğer omzundaki acı iğne batıyormuş gibi ağrıyorsa bağlar zedelenmiştir. yanma oluyorsa sinir sinir üstüne binmiştir dediler. umarım öyle olmuştur. aksi halde çok kötü günler bizleri bekliyor..

Sayfayı Paylaş